prevod tecky na podtrzitko pri kompresi

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
User avatar
joejoe
Junior Member
Junior Member
Posts: 2
Joined: 2007-03-02, 09:00 UTC
Location: Czech Republic

prevod tecky na podtrzitko pri kompresi

Post by *joejoe »

ahoj,

zjistil jsem, ze pri pokusu komprimovat rarem s libovolnymi parametry (treba -m5), dochazi k zamene symbolu tecka "." za symbol podtrzitko "_"

Napriklad mam adresar x.pokus.v1 a ocekavam, ze se mi vytvori soubor x.pokus.v1.rar, ale namisto toho se mi vytvori x_pokus_v1.rar

Vytvoril jsem si pomocnou davku pokus.bat, ktera vytvori ladici vypis:

Code: Select all

echo %0 %*>vysledek.txt
kdyz nastavim prikaz pro vytvoreni archivu na "pokus.bat -m5", tak se komprese spousti prikazem:

Code: Select all

pokus.bat -m5 a -c- C:\x_pokus_v1.rar @C:\DOCUME~1\Fedor\LOCALS~1\Temp\CMD44.tmp
kdyz nastavim prikaz pro vytvoreni archivu jen na "pokus.bat" (bez parametru), tak se komprese spousti prikazem:

Code: Select all

pokus.bat a -c- c:\x.pokus.v1.rar @C:\DOCUME~1\Fedor\LOCALS~1\Temp\CMD45.tmp
V obou pripadech je v dialogovem okne "rar:c:\x.pokus.v1.rar" (tedy s teckami)

Problem se objevuje na TC 6.56 32-bit (1.1.2007) - Windows XP SP2 En.

Nevim jestli je to bug nebo feature. Ve FAQu jsem nic o nastavovani parametru komprese nenasel. Muzete mi poradit co s tim?
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Ako mas presne v nastaveniach nastaveny RAR? Predpokladam, ze tam mas rar.exe a nie WinRAR.exe. Skus tam dat WinRAR.exe. Je dost mozne, pokial si dobre pamatam, ze TC deteguje rar.exe ako 16-bitovu aplikaciu a teda jej nedava mena s viacerymi bodkami ale nahradi ich podtrznikmi.

Kazdopadne, ja tam mam

Code: Select all

c:\cesta\k\winrar.exe -m5
a ide mi to v pohode (vytvori sa subor "x.pokus.v1.rar".

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
joejoe
Junior Member
Junior Member
Posts: 2
Joined: 2007-03-02, 09:00 UTC
Location: Czech Republic

Post by *joejoe »

Hacker wrote:Je dost mozne, pokial si dobre pamatam, ze TC deteguje rar.exe ako 16-bitovu aplikaciu a teda jej nedava mena s viacerymi bodkami ale nahradi ich podtrznikmi.
Aha, pokud nastavim WinRAR.exe tak uz to funguje spravne. Dekuji.

Nicmene je tam urcite chyba v detekci 16-bitovych aplikaci, protoze
1) "rar.exe" a "rar.exe -m5" je porad stejna aplikace, ale chovani je rozdilne!
2) rar.exe je porad 32-bitova aplikace.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Pokial si dobre pamatam, pre rar.exe, rar32.exe a winrar.exe boli svojho casu robene specialne vynimky, podla toho, co ktory program dokazal spracovat (dlhe mena a pod.). Odporuca sa pouzivat WinRAR.exe, pripadne mozes experimentovat aj s ostatnymi (rar.exe, rar32.exe).

Ak chces, mozes otvorit aj bugreport v oficialnych forach, ktore cita aj autor, tu ti s tym viac uz asi neviem pomoct (ohladom opravenia detekcie).

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
kamowski
Junior Member
Junior Member
Posts: 43
Joined: 2006-08-25, 08:44 UTC
Location: slovakia

Post by *kamowski »

Len tak na okraj, neviem, či to bolo na tomto fóre, ale čítal som odporúčanie prekopírovať winrar.exe
z c:\Program Files\WinRAR\WinRAR.exe
do c:\Program Files\totalcmd\plugins\.
Ak niekto nechce mať samotný winrar nainštalovaný, .exe pod tcm bude fungovať aj naďalej.
Post Reply