Prikazova radka a spousteni programu

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
RAM
Junior Member
Junior Member
Posts: 2
Joined: 2007-03-09, 20:12 UTC

Prikazova radka a spousteni programu

Post by *RAM »

Zdravim,
rad bych se zeptal, jestli jde v TC nastavit to, ze kdyz do prikazove radky napisu nadefinovany nazev programu, tak se mi spusti. Uvedu priklad jak to myslim: Chtel bych spusti MS Excel tak, ze do prikazove radky napisu jednoduse "excel" nebo jiny nazev, ktery si nadefinuju. Jde to? Nahodou jsem totiz objevil, ze pro kdyz napisu do prikazove radky nazev ekterych programu (je jich jen par), tak se spusti. Mam sice ikonky programu i v hornim menu, ale rad pouzivam klavesnici a pres prikazovou radku mi to pripada pohodlnejsi.

Predem diky za odpoved

Roman
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Od TC 7 beta sa daju nadefinovat tzv. Aliasy, Configuration - Options - Misc., pre ne user command (usercmd.ini) a tam sa da vybrat externy program. :)

Inac externe programy sa spustia, ak su v systemovej premennej PATH, pripadne v registri pod HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths

HTH
tiez Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
RAM
Junior Member
Junior Member
Posts: 2
Joined: 2007-03-09, 20:12 UTC

Post by *RAM »

Trochu opozdene, ale diky za radu. Povedlo se mi to diky ni zprovoznit!
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Som rad. :)

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply