Tlacitko pro zmenu nabidky

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Tlacitko pro zmenu nabidky

Post by *totcmd »

Tlacitko pro zmenu nabidky
O co mi jde? Dodělávám tu "slavnou" rozšířenou hlavní nabídku pro TC. Já jí v zásadě moc nepoužívám, protože mám raději standardní nabídku - přijde mi podstatně přehlednější, nicméně v ní stejně jeden "sloupeček" navíc s vlastní nabídkou mám. Rozšířenou nabídku mám rád z jiného důvodu - dá se z ní "ukrást" spousta nápadů pro vlastní nabídku a zároveň ji občas používám (když už mě nebaví nic jiného) ke "studiu" co všechno vlastně TC umí - taková inspirace co třeba začít používat. V rozšířené nabídce je vlastně skoro všechno co by mohlo v TC v nabídce být...
No tak teď k věci...
Nebaví mě přepínat mezi nabídkami systémem Konfigurace - Jazyk - Změna jazyka - označit lng (? - proč lng - to pak musí být duplicitní jazyky) soubor a klepnout na ok

Chtěl bych vytvořit tlačítko v tlačítkové liště, které by fungovalo jako přepínač mezi nabídkama (mezi *.mnu soubory). Nepřišel jsem na to jak to udělat...

:( A to jsem si myslel, že je to snadný... Doufám, že je...

Díky
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

A to jsem si myslel, že je to snadný... Doufám, že je...
Nie je, kedze sa nepredpoklada, ze niekto bude casto menit menu. Ja osobne na to mam AHK skript. ;)

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Sel by skript zverejnit...

Post by *totcmd »

Mohl bys prosím svůj skript v textové formě zde zveřejnit? Pokusil bych se ho oprásknout pro své (vaše) účely - jedná se o tu rozšířenou nabídku, kterou mám téměř hotovou. Dal bych to jako její součást...
Jestli to půjde...

Díky
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Iste.

Code: Select all

; Total Commander
#IfWinActive, ahk_class TTOTAL_CMD
$+F11::
	PostMessage, 1075, 499
	Send, {Tab}d{Down}{Enter}
Return
Prvy riadok vyvola konfiguraciu jazyka, druhy riadok postlaca dane klavesy, "d" skoci na Dansk, Down o jedno nizsie na Deutsch. Mozem lubovolne zmenit podla potreby, staci povedat.

Skript sa spusta skratkou Shift-F11 (znamienko plus je Shift).

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

Já jsem fakt natvrdlý...
Letem světem jsem to zkusil a skutek utek...
Zkusím vysvětlit mojí představu:
CZ LNG soubory mám dva - například:
WCMD_CZ.LNG a WCMD_EXT1_CZ.LNG
Mohl bys skript přepsat s přímým použitím výše uvedených názvů?
Jde ze skriptu udělat "exe" který by fungoval jako přepínač (volaný z tlačítkové lišty) - zkontroloval by jaká verze je aktuálně spuštěná a po té přepnul do druhé...
Co se pak stane, když budu mít spuštěnou en verzi?
Proč exe? - xy mých přátel by to chtělo a nechtějí mít nainstalovaný ahk.

Děkuji za ochotu
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Mohl bys skript přepsat s přímým použitím výše uvedených názvů?
Jo, ale budem potrebovat este aj ich prve riadky, typu "Český (Czech)".
Jde ze skriptu udělat "exe" který by fungoval jako přepínač (volaný z tlačítkové lišty) - zkontroloval by jaká verze je aktuálně spuštěná a po té přepnul do druhé...
Jo, aj to by slo.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

Dotaz?
Potřebuješ pouze první řádky, nebo jsou nutné i názvy souborů...

Já tu rozšířenou nabídku mám prakticky hotovou - akorát jsem ještě nešáh na (&) ampérsandy - to bude síla... je toho moc...

Kdybys potřeboval obojí, tak by to mělo být asi takhle:
WCMD_CZ.LNG
První řádek = Český (Czech)

WCMD_EXT1_CZ.LNG
První řádek = Český - rozšířená nabídka (Czech)

Jestliže by stačil pouze první řádek tak bych to řešil asi takhle:
Český (Czech)
Český1 (Czech1)

Jinak moc děkuji za ochotu...

Martin
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Potřebuješ pouze první řádky, nebo jsou nutné i názvy souborů...
Potrebujem to, co sa zobrazuje v zozname jazykov pod Configuration - Options - Language.
Já tu rozšířenou nabídku mám prakticky hotovou - akorát jsem ještě nešáh na (&) ampérsandy - to bude síla... je toho moc...
Mozno ti pomozu Ultra TC Editors. V mojom menu editore TCME, ktory ale uz dlho nepodporujem, je zabudovana kontrola duplikatnych &-ov, tak snad aj v tej suite.


OK, skusim daco zbastlit.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

Tak jsem tam poslal "své" dva soubory a v nabídce Configuration - Options - Language - mám:
První soubor
Český (Czech) (WCMD_CZ.LNG)
Druhý soubor
Český (Czech_ext - rozšířená nabídka) (WCMD_EXT1_CZ.LNG)
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

OK, skript by bol.

Code: Select all

#SingleInstance, Force
#NoEnv

#IfWinActive, ahk_class TTOTAL_CMD
$F12::
	PostMessage, 1075, 499
	WinWaitActive, ahk_class TDLGCONFIGALL
	ControlGet, Language, Choice, , TListBox2

	IfEqual, Language, Český (Czech) (WCMD_CZ.LNG)
	{
		Control, ChooseString, Český (Czech_ext - rozšířená nabídka) (WCMD_EXT1_CZ.LNG), TListBox2
		Send, {Enter}
		Return
	}

	IfEqual, Language, Český (Czech_ext - rozšířená nabídka) (WCMD_EXT1_CZ.LNG)
	{
		Control, ChooseString, Český (Czech) (WCMD_CZ.LNG), TListBox2
		Send, {Enter}
		Return
	}

	Send, {Esc}
Return
Skompilovat do exe ho mozes pomocou ahk2.exe, ktory sa nachadza v instalacii AHK v adresari Compiler. Neskompiloval som ho preto, lebo takto sa jednoduchsie najdu chyby, ak by nesiel.

Prednastaveny hotkey je F12.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

Tak to moc děkuji, původně jsem si myslel, že půjdu spát, to jsem ještě netušil, že si budu hrát...
Moc doufám, že se neprojevím jako lama... a bude mi to fungovat...

Ještě jednou díky za ochotu 8)

Martin
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

Podle vzoru kuj železo dokud je žhavé...
Já jsem nadšený, ono to opravdu funguje... 8) A to jsem měl fakt obavy - ne o to, že by to nechodilo - o to, že to nebude chodit mě. Poslední dobou mě opustil "počítačový" mozek. F12 je skvělá. Do "lng.exe" to klaplo taky na prga pokus.

Dotázeček - šlo by to ještě udělat tak, abych přetáh "lng.exe" do tlačítkové lišty v TC a spuštěl skript klepnutím na toto tlačítko místo F12.
A narovinu, já jsem moc rád, že mám tohle, tak jestli je to něký složák, tak mě klidně pošli do háje...

... když něco nevíte, tak se zeptejte, třeba se to dovíte ...
Máme přece Hackera 8)

... tak nějak popřemýšlím jestli si to nedám do "podpisu"... :D
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

šlo by to ještě udělat tak, abych přetáh "lng.exe" do tlačítkové lišty v TC a spuštěl skript klepnutím na toto tlačítko místo F12.
Islo. :)

Code: Select all

#SingleInstance, Force
#NoEnv

PostMessage, 1075, 499, , , ahk_class TTOTAL_CMD
WinWaitActive, ahk_class TDLGCONFIGALL
ControlGet, Language, Choice, , TListBox2

IfEqual, Language, Èeský (Czech) (WCMD_CZ.LNG)
{
	Control, ChooseString, Èeský (Czech_ext - rozšíøená nabídka) (WCMD_EXT1_CZ.LNG), TListBox2
	Send, {Enter}
	Return
}

IfEqual, Language, Èeský (Czech_ext - rozšíøená nabídka) (WCMD_EXT1_CZ.LNG)
{
	Control, ChooseString, Èeský (Czech) (WCMD_CZ.LNG), TListBox2
	Send, {Enter}
	Return
}

Send, {Esc}
HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

Nezbývá mi nic jiného než prostě zase hodně poděkovat.
Musel jsem jenom trochu upravit háčky u slov - Český a rozšířená - fórum má asi s diakritikou potíže - tak pro ostatní pozor při kopírování a ukládání...

Chodí to naprosto úžasně - tohle mi ke štěstí prostě chybělo...

Díky
Martin
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Rado sa stalo. :)
Musel jsem jenom trochu upravit háčky u slov - Český a rozšířená - fórum má asi s diakritikou potíže
Vo Firefoxe to ide ok, aspon ked si nastavis kodovanie na Windows-1250.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply