Spojování (slučování) souborů aneb lama se

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
abel
Junior Member
Junior Member
Posts: 5
Joined: 2007-06-24, 23:58 UTC

Spojování (slučování) souborů aneb lama se

Post by *abel »

Prosím, k čemu je vlastně tato funkce? Je to tak, že se s ní spojují pouze a jedině soubory (resp. fragmenty), které byly rozděleny také v TC? Nebo se dají slučovat i jiné fragmenty? V tom případě ale jak? Kdykoliv jsem to zkoušel, za pomoc přejmenování, resp. očíslování těch fragmentů, tak se do "nového" souboru dostal jen ten fragment č. 1, a víc ani ťuk. Resp. někdy bych měl podle velikosti nového souboru a trvání operace dojem, že se sloučily i ostatní označené, ale přehrál se zase jen ten soubor č. 1. Vysvětlí mi někdo, jak správně používat tuhle funkci? Díky.
P. S. Jinak na tohle fórum se zaregistrovat byla hrozná fuška. Zaregistrovat jsem se pokoušel už v květnu, ale nic se nedělo, jen jsem se dozvěděl, že v případě problémů se mám obrátit na admina. Což učiníce byla ode mne požadována napřed registrace :lol: Čili situace z Hlavy 22, myslím. Nakonec jsem se včera domailoval na S. Ghislera, který provedl příslušné operace ručně. Nějak Vám to hapruje, hoši a děvčata :!:
jvh
Member
Member
Posts: 187
Joined: 2007-07-20, 12:28 UTC

Post by *jvh »

S touto funkcí se dají spojit jakékoli soubory se vzestupným číslováním (*.001, *.002, ...), nebo vzestupnými znaky (soubora, souborb, ...).
Ale pozor - soubory musí být POUZE rozděleny (jakoby rozsekány na menší díly). Pokud sečteš velikost všech částí, dostaneš velikost výsledného souboru.

Když chceš spojovat např. video, tak to nemusí fungovat, protože použitý program rozdělí video na více částí a ke každé z nich přidá HLAVIČKU souboru + další části, takže potom jde každá část přehrát, ale v TC po spojení dostaneš úplně jiný soubor, než byl originál. Při přehrávání spojeného souboru se pak načte pouze hlavička, která je korektní pro první část děleného souboru, další části jsou (asi) ignorovány, proto se nepřehrají.

Já jsem neměl s registrací problém žádný, nesváděl bych to zrovna na Hlavu XXII... :lol:
abel
Junior Member
Junior Member
Posts: 5
Joined: 2007-06-24, 23:58 UTC

Post by *abel »

Čili jestli tomu správně rozumím, je mi tato funkce v TC na dvě věci?! Protože bych měl zájem především o spojování fragmentů video souborů, což dle Tvého rozboru vlastně nejde. Přitom jsem na nějakých fórech, kde se vyměňovala, stahovala atd. videa narazil právě na hlášky, že ty fragmenty v TC spojovat jde. No, není nad praktickou zkušenost.
P. S. No, a já jsem halt ty potíže s registrací měl, a musel je řešit až zásah "vyšší moci".
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Čili jestli tomu správně rozumím, je mi tato funkce v TC na dvě věci?! Protože bych měl zájem především o spojování fragmentů video souborů, což dle Tvého rozboru vlastně nejde.
Presne tak. Pokial sa da kazdy subor prehrat samostatne, tak ich v TC nespojis, ako ani v ziadnom inom programe, ktory sa na to nespecializuje. Skusit to mozes ale napr. vo VirtualDube.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply