Novy adresar s aktualnim datem...

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Novy adresar s aktualnim datem...

Post by *totcmd »

Nový adresář s aktuálním datem...
Můj kamarád hledal způsob jak v TC klepnutím na tlačítko v Tlačítkové liště vytvořit nový adresář s názvem dle aktuálního data, času, ...
Na ruském fóru jsem tehdy našel jeden *.vbs skript, který byl pro toto docela dobrý...

Předělal jsem ho do různých "forem" a protože jsem k nim "udělal" i ikonu - desgn - TC v7.xx, tak jsem se rozhodl to šoupnout sem do fóra...
Snad to bude někomu k užitku... Sám je používám pro "Dočasné složky" pro budoucí vytřídění...

Obsah souboru Dir_Date.rar:

_Readme_cz.txt
Dir_Date.ico
DirDate_dd.mm.yyyy.vbs
DirDate_dd-mm-yyyy.vbs
DirDate_yy.mm.dd.vbs
DirDate_yymmdd.vbs
DirDate_yy-mm-dd.vbs
DirDate_yyyy-mm-dd.vbs
DirDate+Time_yy-mm-dd_hh-mm-ss.vbs
DirDate+Time_yyyy-mm-dd_hh-mm-ss.vbs
DirDateEditWindow_yymmdd.vbs
DirDateEditWindow_yy-mm-dd.vbs
DirDateEditWindow_yyyy-mm-dd.vbs
DirTime_hh-mm.vbs
DirTime_hh-mm-ss.vbs

Po klepnutí na tlačítko vytvoří adresář (složku) v aktivním okně TC s názvem "aktuální datum" - dle masky... Příklad: yyyy-mm-dd => rok,rok,rok,rok-měsíc,měsíc-den,den; Doporučuji řazení - rok-měsíc-den - z důvodu třídění adresářů - vzestupně/sestupně.

Instalace - orientačně:
Zkopírujte adresář Dir_Date do instalačního adresáře programu TotCmd...
V otevřeném okně TotCmd klepněte na Tlačítkovou lištu pravou myškou,...
klepněte na "Změnit",...
V okně Změna tlačítkové lišty klepněte na "Přidat",...
V menu Příkaz klepněte na tlačítko >> (otevřte si adresář Dir_Date a vyberte požadovaný formát např. DirDateEditWindow_yy-mm-dd.vbs)...
V menu Soubor ikon: klepněte na tlačítko >> (najděte a vyberte ikonu Dir_Date.ico)...
V menu Titulek: (doplňte) Nový adresář s datem
Klepněte na tlačítko OK.

Poznámka - ikona (Dir_Date.ico) je vytvořená pro verzi TC 7.0

Download:
http://muj.edisk.cz/soubor/stahni/50645/Dir_Date.rar_5.54kB.html
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Na take veci my mame AutoHotkey. ;)

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

No, je to asi dotaz na Romana jakožto experta na AutoHotkey... :D
Pokoušel jsem se výše uvedené předělat v autohotkey a jsem evidentně total natvrdlý :shock:

Mohl by mi někdo napsat vzorový skriptík nejlépe na kombinaci Vytvořit složku s aktálním datem a časem ve formátu - DirDate+Time_yyyy-mm-dd_hh-mm-ss
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Code: Select all

FileCreateDir, %A_YYYY%-%A_MM%-%A_DD%_%A_Hour%-%A_Min%-%A_Sec%
:)
HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

Super díky... 8)

Ještě otázečka?
Po vytvoření složky výše uvedeným skriptem je třeba v TC spustit znovunačtení zdroje (refresh - zkratka Ctrl+R) takže jsem doplnil (Ctrl+R) Send ^r :

Code: Select all

FileCreateDir, %A_YYYY%-%A_MM%-%A_DD%_%A_Hour%-%A_Min%-%A_Sec%
Send ^r
Nejsem v oboru kovaný - je to takto zcela OK?
Nebo je nějaké lepší řešení?

Martin R.
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Radsej takto:

Code: Select all

FileCreateDir, %A_YYYY%-%A_MM%-%A_DD%_%A_Hour%-%A_Min%-%A_Sec%
PostMessage, 1075, 540, , , ahk_class TTOTAL_CMD
PostMessage, 1075 je sposob, ako posielat TC prikazy, 540 je cislo pre cm_RereadSource, ktore je mozno najst napr. v Command Browseri. ahk_class TTOTAL_CMD zaisti, aby bola tato sprava poslana Total Commanderu. Len samotne ^r neberie ohlad na aplikaciu (v Notepade ti asi refresh pre TC neurobi) a ani na redefinovanie klavesovych skratiek. S PostMessage by to ale malo fungovat vzdy.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

Vynikající, čumím jak neumím...
díky moc...

PS
Po dlouhé době jsem se trochu v ahk povrtal a umí neuvěřitelné věci... - chci víc :D

Romane, nechtěl bys prozradit své nejoblíbenější ahk skripty pro TC?
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

No zjišťuji že jsem opravdu na autohotkey krátký... ale vytrvám...
Ten skript na tvorbu složky podle výše uvedené masky ji tvrdošíjně vytváří pouze ve složce ve které je tento ahk skript uložen a nikoliv v aktivním panelu. Tak jsem si myslel, že nebudu truhlík a zkusím to opravit, ale nepřišel jsem na to jak...

Jinak děkuji za ukázku tvých ahk skriptů moc rád je vyzkouším...

Martin R.
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Ten skript na tvorbu složky podle výše uvedené masky ji tvrdošíjně vytváří pouze ve složce ve které je tento ahk skript uložen a nikoliv v aktivním panelu.
A vymazal si v Button bare (resp. v Start menu) pole Start path?

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

:oops: Start path - jak geniální, to mám z toho, že hledám zakopanou sobaku úplně někde jinde :D
Teď vše funguje na 100%
Díky
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
Post Reply