Vypalování CD a DVD

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
abel
Junior Member
Junior Member
Posts: 5
Joined: 2007-06-24, 23:58 UTC

Vypalování CD a DVD

Post by *abel »

Stáhnul jsem si TC6.54a s Power Packem, ve kterém je možnost vypalování CD a DVD. Zkoušel jsem to, ale dost pravděpodobně dělám něco blbě, neboť např. úplně prázdné médium vůbec nerozeznal, a jen zčásti zaplněné DVD označil za plné, bez volného místa. Vypadá to, jako by byl problém s multisession vypalováním, bohužel častý u všech free vypalovacích programů, co jsem vyzkoušel. Poradí mi někdo? Dík.
User avatar
Iv@n
Junior Member
Junior Member
Posts: 42
Joined: 2006-11-19, 07:09 UTC

Post by *Iv@n »

Nevím, jestli to pomůže, ale napíšu sem pár mých postřehů.

Předpokládám, že v tom Power Packu je doplněk TCBurner. Sám ho občas používám, jen jsem si ho musel trošku "přizpůsobit". Myslím, že ve výchozím stavu byla nastavena šablona pro CD-R 650 MB, což mi samozřejmě nevyhovovalo, a tak jsem našel nastavení, jak to změnit na automatické zjišťování podle právě vloženého média.
Je to vždy v každém projektu v nastavení Odhad volného místa. Stačí na tuhle položku poklepat a vybrat v horní části okna místo předdefinované šablony CD/DVD vypalovačku (viz obr.).

Jinak jsem mj. také zjistil, že po vymazání CD/DVD-RW, i když zvolím "Úplné vymazání", hlásí TCBurner před dalším vypalováním nedostatek místa na tom médiu, stačí to však 2x potvrdit tlačítkem Ano a vše se vypálí bez problémů.

Image: http://i22.tinypic.com/34qvblx.gif

V nastavení TCBurneru se také zmiňuje možnost v případě problémů vypnout interní ASPI ovladač a nainstalovat a používat externí verzi.
abel
Junior Member
Junior Member
Posts: 5
Joined: 2007-06-24, 23:58 UTC

Post by *abel »

Dík za radu, ono je to s tím free vypalovacím softwarem vůbec všelijaké. Pozitivně vím, že např. Burn4free "nevidí" věci vypálené v jiných programech, jako zrovna v TC. Takže proč by to nemohlo fungovat i naopak?
abel
Junior Member
Junior Member
Posts: 5
Joined: 2007-06-24, 23:58 UTC

Problém s TC 7.02.1

Post by *abel »

Nějaký virus mi nakousl XP, takže bylo nutno přeinstalovat, dělal mi to kolega v práci, nainstaloval mi i tuhletu verzi TC. Jenže zjišťuju, že jsem buď totálně slepý, nebo v této verzi nefunguje vypalování CD a DVD. Jak to vlastně je? Díky za vysvětlení.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

abel,
- Burn4free je adware, radsej nieco ine (osobne pouzivam ImgBurn).

- TC CD/DVD Burner nie je prilis dobry na mutlisession alebo DVD+/-RW (mazanie). Nadej spociva v novej verzii TC, ktora ma napalovanie podporovat interne.

- Rozne TC packy sa zvycajne neodporucaju pouzivat - hlavne ich tu zriedkakto pozna, tak je tazsie poskytnut podporu a je tam vela balastu a zbytocnych veci.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
jvh
Member
Member
Posts: 187
Joined: 2007-07-20, 12:28 UTC

Re: Problém s TC 7.02.1

Post by *jvh »

abel wrote:Nějaký virus mi nakousl XP, takže bylo nutno přeinstalovat, dělal mi to kolega v práci, nainstaloval mi i tuhletu verzi TC. Jenže zjišťuju, že jsem buď totálně slepý, nebo v této verzi nefunguje vypalování CD a DVD. Jak to vlastně je? Díky za vysvětlení.
Pro vypalování v TC je nutné nainstalovat plugin, což může být freeware CD/DVD Burning Plugin, nebo např. shareware Complex TC burner.
Osobně mi tento způsob nesedí, používám také ImgBurn, případně InfraRecorder.

Nová verze ImgBurn (2.4.0.0) umožňuje vypalovat přes příkazový řádek posláním seznamu souborů, tudíž lze poslat seznam souborů z i TC - další info + možný postup viz. http://www.ghisler.ch/board/viewtopic.php?p=143702.
Post Reply