Znaky v názvoch súborov

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
omikron123
Junior Member
Junior Member
Posts: 61
Joined: 2006-10-04, 08:09 UTC

Znaky v názvoch súborov

Post by *omikron123 »

1. Je vôbec možné vložiť do názvu súboru (napríklad árie) otáznik? Niekedy by sa mi zišli aj úvodzovky či dvojbodka... Je to vôbec neriešiteľné?

2. Rovnako sa mi nedarí mať typické talianske či francúzske znaky v názvoch súborov. Musím ich "slovakizovať"...
Vedel by mi niekto v tom pomôcť alebo mám smolu?

Ď.

PF 2008
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13064
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

e vôbec možné vložiť do názvu súboru (napríklad árie) otáznik? Niekedy by sa mi zišli aj úvodzovky či dvojbodka... Je to vôbec neriešiteľné?
Nie, i ked neviem, ci to nepodporuje suborovy system (FAT32 / NTFS) alebo Windows.
Rovnako sa mi nedarí mať typické talianske či francúzske znaky v názvoch súborov.
Popis blizsie, co robis, co chces dosiahnut, a co sa namiesto toho stane.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
omikron123
Junior Member
Junior Member
Posts: 61
Joined: 2006-10-04, 08:09 UTC

Post by *omikron123 »

Ide napríklad o samohlásky ì è à ù ò ale aj ë. Toto však nie je kompletný zoznam!
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13064
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Aky mas vo Windows nastaveny jazyk pre ne-unicode programy v Regional Settings? Mal by byt nastaveny na ten jazyk, ktoreho pismena chces pouzivat.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
guest666
Junior Member
Junior Member
Posts: 3
Joined: 2008-06-23, 08:04 UTC

Podobny problem s kodovanim

Post by *guest666 »

Zdravim, mam podobny problem s kodovanim...

V pracovnim notebooku mam cz windows xp, jazyk pro non-unicode programy mam Anglictina (Spojene staty), nebot pouzivame programy, u kterych je toto nastaveni nutne.

Chci-li kopirovat nebo jinak pracovat s adresari (treba do nich jen vlezt) ci soubory z firemniho serveru samba, musim to delat pres pruzkumnika windows, protoze totalcmd adresare s ceskymi znaky nenacte a u souboru s ceskymi znaky hlasi chyby.

Je nejaky zpusob (bez zmen v regional settings), jak zprovoznit totalcmd, aby fungoval v pripade, ze pracuji na serveru, jako pruzkumnik windows?

Dekuji za odpoved.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13064
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

guest666,
Je nejaky zpusob (bez zmen v regional settings), jak zprovoznit totalcmd, aby fungoval v pripade, ze pracuji na serveru, jako pruzkumnik windows?
Mozes este vyskusat pracovat cisto s 8.3 nazvami suborov (Configuration - Options - Display - Use long names), mozno to pomoze. Inac potom uz asi iba pockat na verziu 7.5.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
guest666
Junior Member
Junior Member
Posts: 3
Joined: 2008-06-23, 08:04 UTC

Post by *guest666 »

Dekuju, praci s 8.3 nazvy jsem vyzkousel, ale tak nejak to ztraci komfort windows a prehlednost, kdyz na serveru nekdo pouziva nazvy souboru i o delce 32+ znaku...

Pockam na verzi 7.5 jsem rad, ze se to alespon resi.
Jeste jednou diky.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13064
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

guest666,
Rado sa stalo. ;)

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply