Lze v TC zobrazit soubory na klasickém CD (CDA) jako WAV ?

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
slatored
Junior Member
Junior Member
Posts: 2
Joined: 2008-09-29, 05:30 UTC

Lze v TC zobrazit soubory na klasickém CD (CDA) jako WAV ?

Post by *slatored »

Kdysi jsem měl utilitku, která umožnila ve Win Commanderu zobrazit soubory *.cda na CD přímo jako WAV a ty se daly rovnou překopírovat na HDD. Neexistuje dnes po letech něco podobného, aby se soubory z CD nemusely dlouze konvertovat v CDex a pod. ?
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

No, svojho casu na to bolo take alternativne cdfs.vxd. ;) Ale pochybujem, ze to funguje aj pod XP. Mozes ale skusit plugin CD-Ripper.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
jvh
Member
Member
Posts: 187
Joined: 2007-07-20, 12:28 UTC

Post by *jvh »

Pravděpodobně jsi používal modifikovaný ovladač cdfs.vxd, který ale pracuje pouze pod Win9*.
(Na audiodisku se objevily také adresáře Mono / Stereo + různé vzorkovací frekvence a soubory *.wav se daly přímo kopírovat.)

Na podobný ovladač pro WinNT a vyšší jsem nikde nenarazil, myslím si, že neexistuje, ale mohu se pochopitelně mýlit.

Jinak toto řešení má IMHO pouze jednu malou výhodu - dá se enkódovat do mp3 přímo z CD, obsah CD se nemusí tahat na disk, ale při dnešní rychlosti mechanik se toho času tolik neušetří... Osobně bych se obával kvality, protože grabování probíhá bez jitter korekcí, tzn. nahrávka může "lupat". Navíc v grabovacím programu lze soubory ihned opatřit tagy a není nutné se tím zabývat později.

Když už tedy grabovat, tak s EAC.

V TC se snad dá použít i AudioConverter, nebo CD-Ripper.

Edit: Kruci, než jsem to naklofal, tak mě Hacker zase předběhl... ;-)
slatored
Junior Member
Junior Member
Posts: 2
Joined: 2008-09-29, 05:30 UTC

Post by *slatored »

Ahoj "bajde",
děkuji moc za Vaši odpo. Přesně takhle jsem si to představoval.
Už roky nemohu pochopit lidi, jako jste Vy dva (a mnoho jiných), kteří neúnavně a trpělivě na netu vysvětlují a vysvětlují a vysvětlují a zadarmo.
Což je v dnešní době, kdy se za know-how platí na trhu práce nejvíc.
Znovu Vám děkuji za všechny lamy a za darmo.
Slatored
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

:D Cislo uctu na poziadanie k dispozicii. ;)

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply