Nezobrazuje se mi správne azbuka.

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
slunicko
Junior Member
Junior Member
Posts: 3
Joined: 2009-02-12, 18:44 UTC

Nezobrazuje se mi správne azbuka.

Post by *slunicko »

Někdy se mi nezobrazují správně názvy souborů v azbuce. Ukáže se jenom jakási změť znaků z horní řady klávesnice. Stejný problém jsem měl, když jsem se pokusil nainstalovat ruštinu, rovněž mi to přepsalo všechno v těchto znacích místo azbuky. Soubory fungují jinak bez problémů, lze je otevírat, přemisťovat či přejmenovávat (na rozdíl od ACDSee, kde soubory se jménem v azbuce vůbec neotevřu, na druhé straně např. Winamp přehrává i zobrazuje i ty dotčené názvy správně v azbuce).
Mate mě, že jeden program to umí a druhý neumí - tudíž nevím, jestli je to chyba nastavení písem u Windows. Ale třeba Průzkumník názvy dotčených souborů taky nezobrazuje správně.
Díky za radu.
PS: Mám Windows XP, TTC 7.04a
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13064
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

TC bude plne podporovat Unicode az od verzie 7.50. Zatial najviac, co mozes urobit, je nastavit jazyk, z ktoreho su znaky, ktore su v nazvoch suborov, ako jazyk pre ne-unicode-ove programy v Control Panel - Regional and Language Options - Advanced.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply