wincmd.ini

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
omikron123
Junior Member
Junior Member
Posts: 61
Joined: 2006-10-04, 08:09 UTC

wincmd.ini

Post by *omikron123 »

Na novom PC som si po nainštalovaní WIN XP SP2 ( aj formátovaní partície! ) nainštaloval aj TC. Aké však bolo moje sklamanie, keď som zistil, že pôvodný súbor wincmd. ini so všetkými mojimi nastaveniami mi už nefunguje :cry: !!!
Ani netuším, čo sa mohlo stať....
Vedel by mi niekto povedať, ako sa dá tento problém vyriešiť? Je možné, že by výmena hardvéru mohla "znefukčniť" wincmd.ini?
Myslíte si, že vytvorenie nového wincmd.ini na novom PC mi odstráni tento problém? Prepáčte mi, že nekompetentne filozofujem o tomto probléme...

Vopred ďakujem

JH
jvh
Member
Member
Posts: 187
Joined: 2007-07-20, 12:28 UTC

Post by *jvh »

Ahoj,

původní wincmd.ini by měl v každém případě fungovat, otázka je, jaké *.ini soubory se právě používají a též záleží na nastavení v registu. Vyber Menu -> Nápověda -> O programu Total Commander a dole v okně pod INI-Files: se ukáže cesta ke konfiguračním souborům wincmd.ini a wcx_ftp.ini, tam je poté nutno zkopírovat původní soubory.

Podle mě je ale nejlepší zkopírovat (původní) wincmd.ini a wcx_ftp.ini soubory do programového adresáře TC (tam co je Totalcmd.exe) a doplnit do wincmd.ini do sekce [Configuration] příkaz "UseIniInProgramDir=7", pak se konfigurační *.ini soubory načítají z adresáře, ve kterém je TC a je potlačeno nastavení v registru (hodnota 7 protože 1+2+4=7 - viz níže).

Z CZ nápovědy (díky totcmd & Iv@n):
UseIniInProgramDir=0 Tato proměnná se načte, pouze pokud je soubor wincmd.ini umístěn ve stejné složce jako program.
Je to součet následujících hodnot:
1: Použít wincmd.ini ve složce programu, pokud není nastaveno jiné umístění pomocí registru nebo parametrů
2: Použít wcx_ftp.ini ve složce programu, pokud není nastaveno jiné umístění pomocí registru nebo parametrů
4: Potlačit nastavení v registru (ale ne parametry příkazového řádku)
omikron123
Junior Member
Junior Member
Posts: 61
Joined: 2006-10-04, 08:09 UTC

wincmd.ini

Post by *omikron123 »

Čo ma najviac mrzí a štve, že tento postup ( nakopírovať súbor wincmd.ini do adresára C:\Windows ) som používal mnoho rokov a vždy to skvele fungovalo a odvčera zrazu NIČ :twisted:

Pre ilustráciu:
Darmo je v wincmd.ini uvedené napríklad F2 - cm_RenameOnly, ale keď sa nastavím na určitý súbor a stlačím kláves F2, NIČ sa neudeje!!! :twisted:

Help me, please
jvh
Member
Member
Posts: 187
Joined: 2007-07-20, 12:28 UTC

Post by *jvh »

Tak ještě jednou, které ini soubory (cestu) aktuálně TC používá? (Menu -> Nápověda -> O programu Total Commander, dole v okně pod "INI-Files:" je cesta ke konfiguračním souborům wincmd.ini a wcx_ftp.ini)
Toto je důležité zjistit, protože TC během instalace zapisuje do registru Win místo, kde jsou ini soubory a ty pak používá...

Pro změnu umístění ini souborů je možné:

1) použít INIReloc Tool

2) určit cestu k wincmd.ini v registru windows (pouze 32-bit verze)

- pro všechny uživatele
REGEDIT4
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Ghisler\Total Commander]
"IniFileName"="C:\\WINDOWS\\wincmd.ini"
"FtpIniName"="C:\\WINDOWS\\ftp.ini"
"InstallDir"="C:\\TOTALCMD"

- pro aktuálně přihlášeného uživatele
REGEDIT4
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Ghisler\Total Commander]
"IniFileName"="c:\\WINDOWS\\wincmd.ini"
"FtpIniName"="c:\\WINDOWS\\ftp.ini"
"InstallDir"="c:\\TOTALCMD"

(Text od REGEDIT4 včetně až po "InstallDir"="C:\\TOTALCMD" včetně zkopírovat do nového souboru s příponou *.reg, případně změnit cesty v InstalDir/IniFileName/FtpIniName, uložit a poté reg soubor spustit.)

3) zkopírovat (původní) wincmd.ini a wcx_ftp.ini soubory do programového adresáře TC (tam co je Totalcmd.exe) a doplnit do wincmd.ini do sekce [Configuration] příkaz "UseIniInProgramDir=7", pak se konfigurační *.ini soubory načítají z adresáře, ve kterém je TC a je potlačeno nastavení v registru. Tyto ini soubory v programovém adresáři TC se pak načtou vždy, bez ohledu na nastavení v registru či zda existují nějaké jiné v jiné lokaci...
omikron123
Junior Member
Junior Member
Posts: 61
Joined: 2006-10-04, 08:09 UTC

wincmd.ini

Post by *omikron123 »

2jvh

Veľmi pekne Ti ďakujem. Pomohlo mi to. :) :) :)
Post Reply