Virtuální složky a jiná organizace

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
kulhanek2
Junior Member
Junior Member
Posts: 2
Joined: 2010-09-04, 04:05 UTC

Virtuální složky a jiná organizace

Post by *kulhanek2 »

Ahoj,
jestli jsem to pochopil dobře, tak TC nelze vytvořit virtuální složky (něco jako knihovny ve win nebo kategorie v obrázkových manažerech) kam by se soubory nekopírovaly fyzicky?

Chci si začít dělat pořádek ve svých několika TB obrázků a videí a nechtěl bych k tomu používat třeba TC+ picasa + XY, zvlášť proto, že každý program k tomu přidá své skryté poznámky, které neumí číst jiný atd... - je v tom pak chaoz. Rád bych prostě používal na celou organizaci TC.

Ale to, aby soubor patřil zároveň do několika kategorií, které jdou snadno prozkoumat jako právě ty virtuální složky, to je k tomu podle mne nezbytné.

Jak to děláte vy? Máte nějaký tip? A nebo holt zase budu muset sáhnout k nějakému méně Totálnímu (a čistému) řešení? - Díky za odpověď!
K2
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Ahoj kulhanek2,
Bolo by super, keby sa take nieco dalo, i ked to je podla mna skor zalezitost filesystemu, ktory by to mal podporovat, potom by to slo vo vsetkych programoch. Ak mas NTFS, mozes si vytvorit hard linky na subory, teda v podstate "kopie" suborov do rozlicnych adresarov, ale aj ked si ich vytvoris 1000, stale zaberaju spolu miesto ako jeden. A mozes ich mazat kolko chces, definitivne zmiznu az ked vymazes poslednu existujucu kopiu. Su to v podstate "odkazy" na blok povodnych dat.
V TC je este mozne pouzit napr. VirtualPanel plugin: Temporary panel for TC (Unicode), ale ten ti asi v moznostiach nebude postacovat.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
kulhanek2
Junior Member
Junior Member
Posts: 2
Joined: 2010-09-04, 04:05 UTC

Post by *kulhanek2 »

Díky za odpověď, ten plugin, pokud to chápu (neumím moc en), tak je jenom na jednu složku a nebo i víc? No a moc nerozumím, jak se ovládá? Vůbec nijak se tam jeho přítomnost neprojevuje, žádné tlačítko, žádná volba v menu navíc... zdá se, že je totálně virtuální! :)

NTFS mám (win7); jak se tedy vytvoří ty "hard linky na soubory", to myslíš volbu "vytvořit zástupce" tj soubor *.lnk? U toho se mi ale asi přidané komentáře nezapíšou do originál souboru, ale jen k tomu xy.lnk, to jsem zkoušel. Nebo je možná na to nějaká vychytávka?
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

kulhanek2,
Ten plugin najdes v Network Neighborhood a mozes si v nom vytvarat virtualnych adresarov a podadresarov kolko chces a plnit ich subormi podla lubovole. Podporuje aj akesi zakladne skripty, napr. ze virtualny adresar vzdy nacita vsetky aktualne subory z c:\download\newest\ a d:\download\newest\ bez toho aby si ich tam rucne prekopiroval, ale uprimne moc som sa s tym nehral.
Co sa tyka hardlinkov, tak ja pouzivam ntfs link. Ked ho nainstalujes, tak ked kopirujes subor mysou, tak drz Shift, stlac prave mysitko, potiahni kam chces skopirovat a pust prave mysitko, ukaze sa ti menu kde bude jednou z volieb Create hardlink here. Neviem, ci nemas 64-bitovy Win 7, tam neviem, ci a ako to funguje, vyskusaj pripadne.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply