vypnut oznacenie pri shift+left click

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
culinko
Junior Member
Junior Member
Posts: 19
Joined: 2008-10-28, 20:05 UTC

vypnut oznacenie pri shift+left click

Post by *culinko »

zdravim, nikde som nenasiel, kde to vypnut, myslim, ze to bolo pridane len nedavno (alebo som si to predtym nevsimol a zacalo mi to vadit az teraz).

skusim popisat: lavym kliknem na nejaky subor (polozka1). v tom istom adresari chcem presunut iny subor pomocou shift+drag&drop (polozka2). ked kliknem shift+lave tlacitko na subor, ktory chcem presunut (polozka2), oznaci mi to vsetky subory medzi "polozka1" a "polozka2", co nechcem. aby som uspesne presunul "polozka2" pomocou shift+drag&drop, musim byt na tom subore uz od zaciatku. nedalo by sa niekde v nastaveniach odstranit oznacovanie shiftom, ze by na oznacovanie ostalo len prave tlacitko mysi? snad niekto pochopi, co mam na mysli a za odpoved velmi dakujem.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Ahoj culinko,
Configuration - Options - Operation - Mouse selection mode. Inac kludne zacni tahat subor a az pocas tahania stlac Shift, vysledok bude rovnaky, len trapenia menej. :)

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
culinko
Junior Member
Junior Member
Posts: 19
Joined: 2008-10-28, 20:05 UTC

Post by *culinko »

ahoj, dakujem za odpoved, no nebolo to presne to, co som hladal. ja chcem aj nadalej oznacovat subory pravym tlacitkom, jedine co nechcem, aby sa oznacovali, ked stlacim shift predtym, ako presuvam subor. viem, ze ked stlacim shift az potom, co drzim subor je to, co je spravne, ale ja som zvyknuty drzat shift uz predtym a myslim, ze v predoslej(predoslych) verziach to nebolo:) dik za odpoved
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

culinko,
jedine co nechcem, aby sa oznacovali, ked stlacim shift predtym, ako presuvam subor
Tak, to asi nepojde. TC nema ako rozlisit, ci drzis Shift, lebo chces oznacit viac suborov, alebo preto, ze chces jeden subor presunut.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
culinko
Junior Member
Junior Member
Posts: 19
Joined: 2008-10-28, 20:05 UTC

Post by *culinko »

cize oznacovanie shiftom nejde vypnut, ok. aj tak dakujem za tvoj cas.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

culinko,
Nie, sorry. Rado sa stalo.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply