Tlačidlo rýchleho otvorenia priečinka

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
renip
Junior Member
Junior Member
Posts: 9
Joined: 2011-08-17, 19:22 UTC

Tlačidlo rýchleho otvorenia priečinka

Post by *renip »

Zdravím.
prosím Vás, dá sa nastaviť tlačidlo záložky tak aby stále otváral adresár aj keď je kliknuté (myslím že keď na neho kliknem a sa pohrabem v tom adresári, alebo prejdem na nejaký disk. To tlačidlo ostáva kliknuté a keď chcem ten istý adresár tak musím najprv prekliknúť na nejaký iný a znova odkliknúť na ten požadovaný... Aj keď je vyzerá byť malichernosť dosť to otravuje). Mám na mysli to tlačidlo/a TABu čo sa podoba záložkám v opere a vytvára sa cez Ctrl-T.

A druhá otázka: chcem vypnúť-deaktivovať to rozbaľovanie "aktuálneho priečinku", čo je v tej modrej lište, keďže používam dvojklik na tu lištu pre ďalšie záložky. Dá sa to?.
Snáď sa to dá nejak vo wincmd.ini nastaviť....

Vďaka
Last edited by renip on 2011-08-24, 12:05 UTC, edited 1 time in total.
User avatar
Iv@n
Junior Member
Junior Member
Posts: 42
Joined: 2006-11-19, 07:09 UTC

Post by *Iv@n »

Nevím, jestli to bude přesně to, co máš na mysli, ale možná by pomohlo danou záložku s požadovanou složkou (adresářem) uzamknout (pravým tlačítkem myši na záložce - Uzamknout tuto záložku / Lock this tab). Když pak v záložce klikneš na nějakou podsložku, automaticky se otevře v nové záložce a původní záložka si zachová tebou nastavenou složku, takže se k ní lze kdykoli vrátit.

Rozbalování složek v záhlaví panelu při pozastavení ukazatele myši lze vypnout buď:
- Konfigurace (Configuration) -> Možnosti (Options) -> Vzhled (Layout) -> zrušit zaškrtnutí položky Zobrazovat části cesty s možností kliknutí (Show clickable path parts)
nebo
- (ve wincmd.ini) Nastavit položku BreadCrumbBar=0 v části [Layout]
renip
Junior Member
Junior Member
Posts: 9
Joined: 2011-08-17, 19:22 UTC

Post by *renip »

vďaka Iv@n. Samozrejme vyskúšal som to uzamykanie, ale pri tom nastavení sa neustále otvárajú nové záložky a po chvíli prace by ich tam bolo... (takže táto možnosť je nepoužiteľná) Keby sa dalo vypnúť to otváranie novej záložky (pri tomto nastavení) tak to by bolo to čo chcem => ako náhle kliknem na záložku a vojdem do podadresára, alebo vyjdem, tak tá záložka sa vypne a môžem na ňu opäť kliknúť bez preklikavania. No a zase ak "uzamknem záložku s povolením zmeny" tak tá zložka je stále aktívna aj keď sa hrabem v nej.
Netuším kde by sa to dalo nastaviť, pokiaľ sa to dá, ak to mení takto naprogramované a vedel by s tým pohnúť len autor...
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

renip,
vyskúšal som to uzamykanie, ale pri tom nastavení sa neustále otvárajú nové záložky
Skus pravokliknut na tu zalozku a zvolit "Uzamknut zalozku a povolit zmenu priecinkov".

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
renip
Junior Member
Junior Member
Posts: 9
Joined: 2011-08-17, 19:22 UTC

Post by *renip »

z tých dvoch možnosti pri tých záložkách je len táto jedna použiteľná ""Uzamknut zalozku a povolit zmenu priecinkov"", takže tú samozrejme používam... ale mi vadí to preklikávanie. A zas pri nastavení "uzamknúť záložku" sa otvárajú stále nové taby. Bolo by najlepšie vypnúť to otváranie tabov, no len neviem kde sa to dá... ?
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

renip,
Tak, mozno ti pomoze zadefinovat klavesovu skratku alebo tlacidlo v Button Bare s prikazom "cm_GoToLockedDir".

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
renip
Junior Member
Junior Member
Posts: 9
Joined: 2011-08-17, 19:22 UTC

Post by *renip »

Hacker wrote:,
Tak, mozno ti pomoze zadefinovat klavesovu skratku alebo tlacidlo v Button Bare s prikazom "cm_GoToLockedDir".
no je to taká náplasť a moc toho ani neporieší... nevieš kde je ten príkaz, ktorí otvára tie nové taby pri tej "uzamknutej záložke"? To by vyriešilo tento problém :)
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

renip,
nevieš kde je ten príkaz, ktorí otvára tie nové taby pri tej "uzamknutej záložke"?
Sorry, nerozumiem otazke. Nove taby sa otvaraju same, vojdenim do ineho adresara v locknutom tabe, netreba na to ziaden prikaz. Novy tab sam osebe sa otvara cez Ctrl-T.
Este ti mozem odporucit Help, 4.b) a tam LockedTabChange a TabEnterDirChange.
Ak nepomoze, skus prosim vysvetlit trosku lepsie.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
renip
Junior Member
Junior Member
Posts: 9
Joined: 2011-08-17, 19:22 UTC

Post by *renip »

tým príkazom som myslel nejaký príkaz vo wincmd.ini alebo niekde inde v nastavení TC alebo v nejakom skripte....
"4.b) a tam LockedTabChange a TabEnterDirChange." vyskúšal som, nepomohlo.

Skúsim 4krát (:) :roll: :D ) vysvetliť čo chcem aj s príkladom.
Príklad: Mám záložku "install" a chcem aby ostala install-om navždy. V TC sú dve možnosti ako tú Zzáložku zamknúť:
1) "Uzamknúť záložku", ale pri tejto možnosti ak kliknem na tu Z "install" a vojdem do podadresára (alebo vyjdem z neho) otvorí sa mi nová Z, čo nechcem lebo po chvíli by ich tam bolo kopec...
2) "Uzamknúť záložku a povoliť zmenu priečinkov", ale pri tejto možnosti ak kliknem na Z "install" a vojdem do podadresára/ov (alebo vyjdem z neho) a chcem opäť kliknúť na tu Z "instal" tak sa nedá. Z je otvorená aj keď neje v tom adresári "instal" => A v tom je ten môj problém. Jedna a tá istá Z sa nedá kliknúť dva razy po sebe (a samozrejme viackrát, lebo je otvorená ale v podstate neje otvorená lebo neje na tom adresári „install“). Takže ak sa pohrabem v Z "instal" a chcem opäť otvoriť Z "instal" musím najprv kliknúť na nejakú inú Z a až tak na tú "instal".
A ja chcem to, aby keď kliknem na Z (aj keď je kliknutá) tak sa otvorila-obnovila.
Snáď už je jasné očo mi ide...
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

renip,
OK, tak po tomto zlozitom vysvetleni sa mi potvrdilo, ze som to chapal spravne, a odpoved teda je, ze to tak nejde, mozes si len nadefinovat gombik alebo klavesovu skratku, ktora ta, ked si v Z "install" hodi do "install".

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
renip
Junior Member
Junior Member
Posts: 9
Joined: 2011-08-17, 19:22 UTC

Post by *renip »

Hacker wrote:renip,
OK, tak po tomto zlozitom vysvetleni si mi potvrdil, ze som to chapal spravne, a odpoved teda je, ze to tak nejde, mozes si len nadefinovat gombik alebo klavesovu skratku, ktora ta, ked si v Z "install" hodi do "install".
No klávesové skratky nemám rád, keďže mám NB a nerád sa lepím na obrazovku a "gombík" (cm_GoToLockedDir) vytvára zmätok.
Prosím ťa, ak by si mohol napísať ghislerovi (ja som nemčinár) či by to nemohol naťukať do novej verzie. Tu by netrebalo žiadnu novú ponuku, len pri každom kliku na záložku ju obnoviť a hotovo... Ono sa tutok na fóre preberalo kopec veci okolo tých záložiek, cez farby až po všelijaké nastavenia, ale toto je celkom reálna požiadavka (no teda minimálne pre mňa a pre tých čo obľubujú myšku) !?...
jvh
Member
Member
Posts: 187
Joined: 2007-07-20, 12:28 UTC

Post by *jvh »

Ahoj,

dovolím si malou poznámku - když je aktivní volba "Uzamknout tuto záložku, ale povolit změnu složky" a klikne se v panelu na "\" (návrat do kořenové složky) nebo se použije klávesová zkratka "Ctrl+\" ((US klávesnice), dojde k návratu do nastavené složky...
renip
Junior Member
Junior Member
Posts: 9
Joined: 2011-08-17, 19:22 UTC

Post by *renip »

jvh wrote: když je aktivní volba "Uzamknout tuto záložku, ale povolit změnu složky" a klikne se v panelu na "" (návrat do kořenové složky) nebo se použije klávesová zkratka "Ctrl+" ((US klávesnice), dojde k návratu do nastavené složky...
ide to aj tak, ale ak chcem isť na pozíciu ktorú mám pevne zadefinovanú na záložke tak prečo by som mal klikať na barsjaké tlačidko a pritom dávať pozor že či som fakt na tej záložke na ktorý adresár chcem ísť (ja už tie záložky preklikávam bez rozmýšľania)
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »


Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply