Barva menu listy

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
nrgpostsk
Junior Member
Junior Member
Posts: 8
Joined: 2013-06-15, 19:22 UTC

Barva menu listy

Post by *nrgpostsk »

Cau TCfans. Hledam uz tyden, a nemuzu nikde najit jak zmenit TC k obrazu memu. Chtel bych aby menu lista nastrojova lista a cely TC byl v barve cerne. Doufal sem ze mi to dokaze zmenit tema ve windows ale ani to se mi nepodarilo zmenila se jen hlavni lista z nazvem spusteneho programu.

Zna nekdo reseni ?

a druha otazka? jde nejak vybrat i jina barva nez prednastavitelne barvy? nenasel jsem takou moznost.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Ahoj nrgpostsk,
TC sa riadi podla farieb nastavenych vo Windows, t.j. ak v nastaveniach Windows zmenis farbu menu vsetkych programov na ciernu, malo by byt menu cierne aj v TC.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
nrgpostsk
Junior Member
Junior Member
Posts: 8
Joined: 2013-06-15, 19:22 UTC

Post by *nrgpostsk »

link ani obrazek mi forum nezebere a vypise vseobecnou chybu. Co delam spatne? Na druhych forech nemam problem.

img822(tecka)imageshack(tecka)us(lomitko)img822(lomitko)569(lomitko)b3ir(tecka)jpg


Diky, ale praveze tak to nejde. vzdy mi zostane lista 1 i 2 v sede barve. Nech delam co delam. Uz jsem skousel zmenit vsechny polozky a bezvyznamne.

Ta sipka na obrazku oznacuje zalozku, jde dat zalozka do listy z diskami?
Sob
Power Member
Power Member
Posts: 941
Joined: 2005-01-19, 17:33 UTC

Post by *Sob »

Novi uzivatele nemuzou vkladat odkazy, je potreba chvili pockat.

Pokud jde o barvicky, tak pri vypnutych skinech (tradicni Win9x vzhled) problem neni, ale pri zapnutych je to slozitejsi. Pro prebarveni toolbaru se musi v TC vypnout:

Konfigurace->Moznosti->Vzhled->Pozadi motivy systemu Windows XP (nabidka a tlacitkove listy)

Menu ale pokud vim prebarvit nejde. TC sice respektuje systemovou barvu pro menu, ale ta je odlisna od barvy menu, kterou muze uzivatel vybrat ve Windows (ta se pouziva pro popup a dropdown menu, ale ne pro hlavni menu okna).
nrgpostsk
Junior Member
Junior Member
Posts: 8
Joined: 2013-06-15, 19:22 UTC

Post by *nrgpostsk »

jo jo diky, to mi trochu pomohlo. Uz jde zmenit barva i list. Ale nemuzu zvolit svou oblibenou cernou , protoze mi pak rozhodi barvy i v prohlizeci.
Taky mi nejde zmenit lista - SOUBOR OZNACIT PRIKAZY apod.

I tak diky za Vas cas panove. Nevite nekdo jestli uz se na plnou barevnou kustomizaci ptal nekdo primo autora? Abych ho neotravoval pokud uz na to existuje odpoved.

img20(tecka)imageshack(tecka)us(lomitko)img20(lomitko)6180(lomitko)d1y6.jpg

tu je link na foto jak bych si predstavoval nastavit, ale pokud by to slo jenom TC a ne cele vidle, i tak mam rozhozene barvy v jinych programech a prohlizeci Opera.

Ta sipka na obrazku oznacuje zalozku, jde dat zalozka do listy z diskami? NEVI NEKDO zajizdet az nahoru je pro mne zdlouhave a nemuzu si na to navyknout.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

nrgpostsk,
http://img20.imageshack.us/img20/6180/d1y6.jpg
Nevite nekdo jestli uz se na plnou barevnou kustomizaci ptal nekdo primo autora?
Mozno davno, ked sa riesili temy a ich podpora v TC. Ale tak ak tu nebude nikto vediet a hodis otazku s tymto obrazkom na anglicke forum, asi sa nikto nenahneva.
tu je link na foto jak bych si predstavoval nastavit, ale pokud by to slo jenom TC a ne cele vidle
TC sa riadi nastaveniami windows, samostatne asi nepojde nastavit.
jde dat zalozka do listy z diskami?
Asi iba ked si nejake adresare nadefinujes ako disky pomocou windowsoveho prikazu SUBST.
zajizdet az nahoru je pro mne zdlouhave a nemuzu si na to navyknout
Tomu som moc neporozumel. Zajizdet kam nahoru a preco?

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Sob
Power Member
Power Member
Posts: 941
Joined: 2005-01-19, 17:33 UTC

Post by *Sob »

Nechci autorovi krivdit, ale prijde mi, ze na takovyhle "blbinky" moc neni. Pokud ho uzivatele k nejakym vizualnim upravam nedokopou, sam toho aktivne moc neudela. A podle vseho na tohle dostatecnej tlak neni. I kdyz bez muceni priznavam, ze konkretne tady z toho mi srdce nekrvaci. ;)

Na jednu stranu ano, nejaky volitelny nastaveni, ktery by zmenilo barvu pozadi vsude v TC, by klidne udelat mohl, to by nebylo zase tak slozity. Otazkou je, jestli by to stacilo. Protoze pokud se to ma sladit s prvkama systemu jako tlacitka a podobne, neni samotna zmena pozadi nic moc. System se zadnym radikalnim prebarvenim nepocita, coz je videt napr. na tech svetlych okrajich kolem tlacitek, ktery, kdyz to ted zkousim, vidim i jinde ve Windows (v mensi mire, ale jsou tam), ne pouze v TC.
Kdyby to melo fungovat poradne, tak to smeruje ke kompletni skinovatelnosti a toho bych se dockal dost nerad, protoze typicky tyhle reseni maji opacnej problem, ze neni sily na svete, ktera by je donutila vypadat jako zbytek systemu. Nastesti (pro me ;) autor do svyho Delphi 2 tezko dostane nejaky hotovy reseni a sam neco takovyho urcite chtit psat nebude.

Jinak menu se prece jen da presvedcit k pouziti jiny barvy (i kdyz pouze globalne v systemu), staci hrabnout do registru:

Code: Select all

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Colors]
"MenuBar"="128 128 128"
Post Reply