Upravena CZ pro TC_v7.0 pb2 + bigmenu

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Upravena CZ pro TC_v7.0 pb2 + bigmenu

Post by *totcmd »

Upravena CZ pro TC_v7.0 pb2 + bigmenu
Protože se zaobírám myšlenkou přeložit soubor s nápovědou pro TC, byl jsem nucen se podrobně seznámit s českým překladem TC.
Z důvodu budoucího překladu nápovědy jsem v souborech *.mnu, *.inc, *.lng proved několik úprav...
Více se dovíte v přiloženém readme...

Po rozbalení/instalaci:
wcmd_ext1_cz.inc ;Seznam příkazů pro menu a tlačítkové lišty - cz překlad.
wcmd_ext1_eng.inc ;Seznam příkazů pro menu a tlačítkové lišty - eng.
wcmd_ext1_cz.ini ;Seznam uživatelem vytvořených příkazů pro menu a tlačítkové lišty.
wcmd_ext1_cz.lng ;Soubor s českým jazykem pro TC.
wcmd_ext1_eng.lng ;Soubor s anglickým jazykem pro TC - zdroj www.totalcmd.net
wcmd_ext0_cz.mnu ;Soubor s definicí menu - cz překlad.
wcmd_ext1_cz.mnu ;Soubor s definicí menu - cz překlad.

Download: tc_v70pb2_cz_1beta_public.zip 72kB
http://muj.edisk.cz/soubor/stahni/01886/tc_v70pb2_cz_1beta_public.zip_71.79kB.html

Tak to otestujte...
To velké menu je fakt přerostlé je to jen takový pokus...
Někomu může vyhovovat,...
Někomu (třeba mě) se zdá dost nepřehledný...
Možná je to otázka zvyku...

Bonus:
Editor2 v2.6 build 2608 unicode (cz - beta)

Dlouho jsem hledal malý editor který nepotřebuje instalaci a umí aktivní odkazy na net... náhradu za notepad...
Například pro usb disk...
Náhodou jsem na něj narazil při instalaci programu xplorer2...
Tak jsem ho překop do cz - je testován zatím jenom mnou, tak jak pravil klasik - použití na vlastní nebezpečí...

Pokud by jste chtěli slovenskou verzi tak dejte vědět pošlu cz a en zdroje
upravíte to do sk a pokud to nebudete umět tak vám to překompiluji. :)

Download: Editor2_v2.6build2608unicode_cz.rar 56kB
http://muj.edisk.cz/soubor/stahni/74978/Editor2_v2.6build2608unicode_cz.rar_55.72kB.html

howgh
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Iv@n
Junior Member
Junior Member
Posts: 42
Joined: 2006-11-19, 07:09 UTC

Post by *Iv@n »

Díky, skvělá práce! To asi musela být pěkná otročina, co? Těch textů je tam fakt požehnaně...

Snad bych jen (kvůli přizpůsobení k pojmům zavedeným ve Windows) změnil původní označení adresář na složka a zřejmě i byte/bytů na bajt/bajtů (PČP povolují obojí).
Pokud jde o pojem menu, asi by byla lepší ta zmiňovaná nabídka, podobně pro submenu by byla podnabídka.
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

...
Díky, skvělá práce! To asi musela být pěkná otročina, co? Těch textů je tam fakt požehnaně...
Díky za pochvalu...
Otročina to nebyla něco podobného jsem dělal při "ofic cz" překladu TC - polského PowerPacku a tam jsem potrénoval...
Horší káva to byla při překladu ruských Power-Extend-Impomez-Packů... Ti co znají tuší o čem je řeč...
původní označení adresář na složka a zřejmě i byte/bytů na bajt/bajtů...
Teď pracuji na české helpce k TC a to máš vidět ten guláš...
Z hlediska ctění tradice tam pojem adresář zachovávám adresář a složka jedno jest, co se týče zbytku tam se pokouším o sjednocení pojmů s widlema, ale jak to dopadne kdo ví... co provedou překladatelé v Redmontu s Vistou to je otázka kterou se dovím až za "půl" roku. Jinak se pokouším ctít češtinu z Windows - jednak mi přijde opravdu dobrá a jednak novým uživatelů jiných softů značně zjednodušuje orientaci...

Přeji hodně zdravíčka a spoustu štěstíčka

a jak již pravil klasik (možná otřepané, ale aktuální) hlavně štěstí na Titanicu jich bylo zdravých... šťastných jenom pár...
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
Post Reply