Multi-Rename-Tool

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

User avatar
Ricrd
Junior Member
Junior Member
Posts: 18
Joined: 2007-02-12, 11:48 UTC
Location: Ostrava, Czech Republic

Post by *Ricrd »

Mam nekolik set souboru, ktere maji v nazvu cisla. Jak je odstranim? Cisla jsou ruzna, takze nejde pozit "Najit a nahradit". Zkousel jsem pouzit zastupny znak cislice "#". TCMD ho bohuzel ignoruje. Thx.

Fall Colors1600, Mount Mansfield02144, Vermont34904.jpg

na

Fall Colors, Mount Mansfield, Vermont.jpg

EDIT: Tak uz jsem na to prisel. Do okna Najit napsat "\d" a zaskrtnout Reg. vyraz.
#149931
User avatar
hurricane
Junior Member
Junior Member
Posts: 25
Joined: 2006-12-05, 02:33 UTC
Contact:

Post by *hurricane »

Vyskusal som, funguje to :wink:
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Tak tak. :) Trosku precitat Help vzdy pomoze. ;)

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
joeyeti
Junior Member
Junior Member
Posts: 53
Joined: 2004-04-15, 10:17 UTC

Post by *joeyeti »

Otázka pre znalcov:

je možné nejakým spôsobom premenovať titulky k video súborom podľa majoritnej zhody v názve filmu a titulkov?

Častý problém totiž je, že titulkové súbory síce majú v názve názov filmu, ale okolo neho sú všelijaké klikiháky, čísla a podobne (a robiť to ručne...)

Dik!
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

je možné nejakým spôsobom premenovať titulky k video súborom podľa majoritnej zhody v názve filmu a titulkov?
Najskor nie, ale definuj.

Ja to zvycajne robim tak, ze si skopirujem nazov suboru s filmom do clipboardu, potom editnem nazov titulkov a pastnem tam dany nazov.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
joeyeti
Junior Member
Junior Member
Posts: 53
Joined: 2004-04-15, 10:17 UTC

Post by *joeyeti »

Hacker wrote:
je možné nejakým spôsobom premenovať titulky k video súborom podľa majoritnej zhody v názve filmu a titulkov?
Najskor nie, ale definuj.

Ja to zvycajne robim tak, ze si skopirujem nazov suboru s filmom do clipboardu, potom editnem nazov titulkov a pastnem tam dany nazov.

HTH
Roman
To hej, ale rob to pri 30-40 dvojiciach a odpadne ti myš :)

Myslím tým napríklad:

Shooter.avi
3524-shooter-cz.srt

premenovať srt titulky na shooter.srt
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Jo, a postovanie rovnakej otazky na viacero for naraz je nezelane. Bud napis do anglickeho fora alebo sem, ale nie do oboch.

Hacker (Moderator)
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
joeyeti
Junior Member
Junior Member
Posts: 53
Joined: 2004-04-15, 10:17 UTC

Post by *joeyeti »

Hacker wrote:Jo, a postovanie rovnakej otazky na viacero for naraz je nezelane. Bud napis do anglickeho fora alebo sem, ale nie do oboch.

Hacker (Moderator)
Deleted eng
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Potom je este mozne skopirovat nazvy vsetkych filmov do clipboardu, oznacit titulky, Ctrl-M, spustit editor tou ikonkou a pastnut nazvy filmov. Problem moze byt zachovat pripony.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
joeyeti
Junior Member
Junior Member
Posts: 53
Joined: 2004-04-15, 10:17 UTC

Post by *joeyeti »

Hacker wrote:Potom je este mozne skopirovat nazvy vsetkych filmov do clipboardu, oznacit titulky, Ctrl-M, spustit editor tou ikonkou a pastnut nazvy filmov. Problem moze byt zachovat pripony.

Roman
Hm, jo a okrem toho musíš mať titulkové súbory v tom istom poradí ako video.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

No, to by si si musel ustrazit v MRT.
Alebo sa da napisat maly AHK skriptik, ktory prenesie meno filmu na meno titulkov, ak si povedzme oznacis oba.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
joeyeti
Junior Member
Junior Member
Posts: 53
Joined: 2004-04-15, 10:17 UTC

Post by *joeyeti »

Hacker wrote:No, to by si si musel ustrazit v MRT.
Alebo sa da napisat maly AHK skriptik, ktory prenesie meno filmu na meno titulkov, ak si povedzme oznacis oba.

Roman
Aj na to som myslel, ale zatial nie som taky guru 8)
jvh
Member
Member
Posts: 187
Joined: 2007-07-20, 12:28 UTC

Post by *jvh »

joeyeti wrote: je možné nejakým spôsobom premenovať titulky k video súborom podľa majoritnej zhody v názve filmu a titulkov?
Co to zkusit ve více krocích? Asi to nepůjde úplně přesně, ale snad by se dalo přiblížit dostatečně k názvům filmů, abys je měl ve stejném pořadí a mohl použít clipboard + Nahrát názvy ze souboru...

Např.:
1. Odstranit "paznaky" a čísla - Do pole Najít napsat "\W|\d" a zaškrtnout Reg. výraz; pole Přípona nechat prázdné.
2. Přidat příponu (ono to půjde ošetřit i v bodu 1, ale zatím jsem to nedomýšlel...) + upravit hromadně názvy
4 ...
5. Ručně to upravit :)

Můžeš sem poslat pár jmen na zkoušku? Ono vymýšlet to takhle obecně je docela problém...
mirage66
New Member
New Member
Posts: 1
Joined: 2008-03-18, 07:47 UTC

Post by *mirage66 »

je mozne kombinovat v hľadať&nahradiť znaky s moznosťou <odstrániť>?

Priklad:

povodny nazov suboru:
jano - zimna dovolenka #01.jpg

novy nazov suboru:
jano__zimna_dovolenka_001.jpg

ked som si chcel totiz ulozit nastavenie nasledovne -
hladat: #| |-
nahradit s: 0|_|<odstrániť>

chápe <odstrániť> ako názov a vysledný efekt je:
jano_<odstrániť>_zimna_dovolenka_001.jpg

mozno som len lama, ale aj tak dik za radu

inak TC je v7.02a

//Edit: riesenie som nasiel... nic som nepovedal .... som lama, hehe
Fil
Junior Member
Junior Member
Posts: 3
Joined: 2008-08-13, 12:13 UTC

Hromadné přejmenování podsložek

Post by *Fil »

Potřeboval bych hromadně změnit názvy složek, ale i podsložek. S těmi podsložkami se nedaří. Používám TC 6.54, je toho schopen? Má s tím někdo zkušenost?
Post Reply