kopirovanie adresara s vynimkami

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
brta
Junior Member
Junior Member
Posts: 2
Joined: 2007-03-28, 10:37 UTC

kopirovanie adresara s vynimkami

Post by *brta »

Potreboval by som takuto funkciu:
Kopirovanie alebo presun adresara, ktory obsahuje X (vela) dalsich podadresarov a suborov, a podadresare obsahuju dalsie podadresare a subory. ja vsak potrebujem skopirovat vsetko, okrem trebars jedneho adresara na 1. podurovni a 2 podadresarov na 3. urovni, pripadne este vynat nejake subory...
Dovod? Napriklad ze adresare, ktore chcem vynat obsahuju vela dat a ja potrebujem nakopirovat rychlo tie ostatne.
Predpokladam, ze takato funkcia v TC nie je. Ako a kam napisat autorom, ci by sa teketo nieco dalo urobit?
Urobit by sa to dalo napriklad kliknutim na nejake tlacitko v copy/move dialogu, po ktorom by sa otvorilo okno so stromovou strukturou, kde by bolo pri kazdom adresary/subore mozno oznacit/odznacit kopirovanie.

Nemala by takato funkcia vyuzitie?
Brta
User avatar
hurricane
Junior Member
Junior Member
Posts: 25
Joined: 2006-12-05, 02:33 UTC
Contact:

Post by *hurricane »

Podla mna to ide aj takto:
Daj zobrazit STROM, potom vyber vsetky adresare, odznac tie co nechces podla mna najrychlejsie riesenie - tie adresare, ktore nechces, aj tak musis vyhladat nasledne v tom dialogu
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

brta,
No, nie som si isty, ci to pojde tak, ako hurricane popisuje.

Z kopirovania sa daju vylucit subory, ak ich das do pola "Only files of this type" za znak pipe, t.j.

Code: Select all

|
teda napriklad

Code: Select all

| *.bak
Vylucit sa daju aj adresare, ale zial iba na vrchnej urovni, t.j. ak oznacis v c:\ adresare alfa, beta a gama, tak mozes vylucit iba niektore z tychto adresarov, napr.

Code: Select all

| beta\
ale nevylucis ziadny ich podadresar, takze

Code: Select all

| beta\hrusky\
nebude fungovat.

Dalsi pristup, ktory ale nie je asi pre tvoj pripad rychly/praticky, je, ked si nadefinujes nejaky Search a v pluginoch das povedzme

Code: Select all

tc   path   !contains   c:\beta\hrusky\
To treba ale najprv nadefinovat a ulozit. Potom sa to v copy dialogu da vybrat v poli Only files of this type.

Podobne by si si mohol napr. vsetky subory, ktore nechces kopirovat, oznacit napr. atributom Read-Only a nadefinovat si search, v ktorom je atribut Read-Only zakazany.

Alebo, pravdaze, mozes ist adresar po adresari, kopirovat jeden po druhom za pouzitia Background transfer managera (AlwaysCopyInBackground=2), takze sa ti budu subory kopirovat uz pocas toho, ako hladas dalsie na kopirovanie.

A nakoniec mi napada funkcia Synchronize dirs, kde si mozes adresare / podadresare / subory o(d)znacovat podla lubovole. Vsetky subory v jednom adresari mozes o(d)znacit pre kopirovanie z pravo-klikoveho menu, ked kliknes na hlavicku daneho adresara, teda ten taky sedy riadok o jedno vyssie nez je prvy subor daneho adresara v Synchronize dirs.

HTH
Roman
P.S.: Feature requesty bud v anglickom, nemeckom alebo francuzskom fore, alebo na e-mail support zavinac ghisler bodka com.
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
brta
Junior Member
Junior Member
Posts: 2
Joined: 2007-03-28, 10:37 UTC

Taketo nieco...

Post by *brta »

No taketo nieco ako je ta "Synchronizacia" by to mohlo byt. Neviem, preco ma to nenapadlo. Synchornizaciu som uz pouzil parkrat. Akurat, ze sa musi vyberat z menu a nie je nanu klavesova skratka, ale to by sa dalo mozno urobit. Dik za tento tip.
Cez nejake definovanie prikazov to nebude moc schodne, lebo toto co potrebujem nie je vzdy pre ten isty adresar a taktiez vynechanie niektoreho typu suboru nie je vhodne.
Ja by som to urobil tak, ze by sa skombinovalo ako to je v tej sybchronizacii, ale graficky cez stromovu strukturu.
No nic, zatial aspon cez tu synchronizaciu.

A ohladne toho tlacitka "strom" v dialogu pre kopirovanie, tak tam sa mi nepaci to, ze nacitava strom celeho disku a nie len podadresara v ktorom stojim (toto moze trvat dlllllho)... a vlastne k nicomu to nie je. Teraz ma napada, ze asi bolo myslene nechat zobrazit stromovu strukturu v panely a tam si oznacit adresare pre kopirovanie. Toto by tiez islo, ale ak mam vela adresarov a podadresarov, tak by bolo zdlhave oznacovat a odznacovat vsetko. Ale je aj toto sposob.

Takze este raz dik vsetkym...
Brta
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Akurat, ze sa musi vyberat z menu a nie je nanu klavesova skratka, ale to by sa dalo mozno urobit.
Configuration - Options - Misc., tam si vyber nejaku vhodnu klavesovu skratku a prirad jej interny prikaz cm_FileSync.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply