Text na minimalizovaném TC a další...

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
hozjacz
Junior Member
Junior Member
Posts: 8
Joined: 2007-08-08, 20:07 UTC

Text na minimalizovaném TC a další...

Post by *hozjacz »

Jsem tu nový a tak se omlouvám, zda-li se budu ptát na něco, co je už vyřešeno.

1) I když to může znít hloupě, ale potřeboval bych, aby když minimalizuju TC7, tak abych neviděl na tlačítku na hlavní liště nápis Total Commander, ale abych viděl jméno aktuální složky, ve které jsem naposledy byl. Je to nějak možné nastavit?

2) Jak si mám zobrazit název souboru i s příponou, když se mi nevejde do panelu (aniž bych musel hýbat s rozložením panelů)

3) Existuje nějaká kl. zkratka (popř. jak jí vytvořit) pro přímou editaci adresního řádku zobrazeného hned nad panelem se soubory?

4) Lze přiřadit klávesová zkratka i tlačítku, co je přidáno na horním panelu? (resp. funkci, která je za tímto tlačítkem - je to kalendář zobrazovaný v Listeru)?

Prozatím děkuji za odpovědi....
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Vitaj! :)
potřeboval bych, aby když minimalizuju TC7, tak abych neviděl na tlačítku na hlavní liště nápis Total Commander, ale abych viděl jméno aktuální složky, ve které jsem naposledy byl. Je to nějak možné nastavit?
Nie, nie je. Mozno ti ale pomoze program Camper alebo AutoHotkey skript Show the active path in the title bar.
Jak si mám zobrazit název souboru i s příponou, když se mi nevejde do panelu (aniž bych musel hýbat s rozložením panelů)
Configuration - Options - Display - Show filename in filelist as tooltip if truncated
Na subor musis ukazat kurzorom mysi, potom sa ti cely nazov objavi v zltom vyskakovacom helptexte.
3) Existuje nějaká kl. zkratka (popř. jak jí vytvořit) pro přímou editaci adresního řádku zobrazeného hned nad panelem se soubory?
Home a potom Shift-F6, alebo pripadne Configuration - Options - Misc., tam si nadefinuj skratku a prikaz je cm_EditPath.
Lze přiřadit klávesová zkratka i tlačítku, co je přidáno na horním panelu? (resp. funkci, která je za tímto tlačítkem - je to kalendář zobrazovaný v Listeru)?
Priamo nie. mozes si ale vytvorit tzv. User command, ked pri definicii tlacidla stlacis tu lupu, vlavo zvolis usercmd.ini, New, nazov, OK, zvolis si prikaz, ktory chces vykonat a odOKejujes sa spat do konfiguracie Button baru. Potom mozes cez configuration - Options - Misc. tomuto User commandu priradit klavesovu skratku.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
ado
Senior Member
Senior Member
Posts: 445
Joined: 2003-02-18, 13:22 UTC
Location: Slovakia, Pezinok

Post by *ado »

Hacker wrote:
Lze přiřadit klávesová zkratka i tlačítku, co je přidáno na horním panelu? (resp. funkci, která je za tímto tlačítkem - je to kalendář zobrazovaný v Listeru)?
Priamo nie. mozes si ale vytvorit tzv. User command, ked pri definicii tlacidla stlacis tu lupu, vlavo zvolis usercmd.ini, New, nazov, OK, zvolis si prikaz, ktory chces vykonat a odOKejujes sa spat do konfiguracie Button baru. Potom mozes cez configuration - Options - Misc. tomuto User commandu priradit klavesovu skratku.
ak silou mocou potrebujes tu klavesovu skratku, skus Start menu (TC Start nie windows start :-) ) - tam mozes definovat aj klavesove skratky

ado
hozjacz
Junior Member
Junior Member
Posts: 8
Joined: 2007-08-08, 20:07 UTC

Post by *hozjacz »

Díky za rady, bohužel vzhledem k tomu, že jsam v užívání TC docela lama, tak si s něčím nevím rady.

1 - program Camper nějak vůbec nechápu, ale i když by ano, nechce se mi spouštět zbytečně další SW. To druhé "Show the active path in the title bar" by asi bylo fajn, ale nějak nevim co s tim. Po kliknutí na odkaz se mi ukázal jakýsi textbox a v něm nějaké parametry, ale bohužel netuším, co a kam s nimi... :-(

2 - JJ, to je vyhovující. Díky. Nechápu (mám tedy vypnuté) ty tři "podzatrhávátka" - co znamenají....

3 - tím, žes mi poradil že je to cm_EditPath jsem už v poho (dal jsem tomu kl. zkratku Ctrl+L jako ve FF na zadávání adresy a jsem nadšen). Díky

3 - tak tady jsem totálně pohořel. Vůbec nevim co s tím... zvolím si kl. zkratku. Dám lupu, vyberu usercmd.ini, dám Nový a tam už se ztrácim. Já to nějak nazvu, ono se mi to přejmenuje na nějaké em_.... a pak jsem zase zpět a vůbec nevim co s tim.... jsem holt lama...
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

1. To pojde tiez len s externym programom, alebo po skompilovani. Mnoho z nas tu ale ten externy program (AutoHotkey) pouziva. :)

2. Nuz, a comu konkretne si v ceskej napovede nepochopil?

3. Rad. :)

4. No em_daco sa to musi volat, das ok, vyplnis a odokejujes naspat. Vytvoril si si vlastny command. Podobny ako napr. cm_EditPath, ale je to em_MojPrikaz.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
hozjacz
Junior Member
Junior Member
Posts: 8
Joined: 2007-08-08, 20:07 UTC

Post by *hozjacz »

1 - A to bych měl pomocí toho AutoHotkey dekompilovat a poté zpětně skompilovat co? EXE soubor TC? Nebo nějaký jiný soubor. Nebo pomocí tohoto AutoHotkey vytvořit nějaký svůj EXE soubor? Omlouvám se, ale opravdu v tom jaksi plavu.... :oops:

2 - mám přepnuto na CZ mutaci. Nejsou mi moc jasné tyto položky
- Komentář z descript.ion/files.bbs
- Komentář z Průzkumníka (OLE2)
Vůbec nevím, mám-li to zaškrtávat či nikoli.

4 - Nastavení se mi zdá tak uživatelsky nepřívětivé, že raději občas popadnu do ruky myš a klepnu na ikonku, co jsem si od toho vytvořil na liště (leda že mi bys mi to - nebo někdo jiný - popsal stylem pro úplně blbý).

Já mám na liště tohle tlačítko:

Code: Select all

h**p://img66.imageshack.*us/img66/8997/tctlacitkowd1.jpg
Omlouvám se za ty *, ale prý ještě nejsem hoden umisťovat sem aktivní linky.
Celý příkaz je:

Code: Select all

cm_List C:\Program Files\totalcmd\plugins\wlx\tcCalendar\tcCld.TCCALENDAR
Tak co s tím?
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

1. No, dve moznosti:
a) nainstalujes si AutoHotkey a skript (teda ten text) si ulozis do nejakeho suboru na disk, napr. ChangeTitleBar.ahk a ten "spustis".
b) Stiahnes AHK, nainstalujes, pouzijes ahk2exe.exe z adresara Compiler a skompilujes ChangeTitleBar.ahk do ChangeTitleBar.exe. Potom mozs AHK odinstalovat a spustat iba ten hotovy .exe.

2. Mrkol si uz temu CZ napoveda pro TC v7.xx?

4. A nejde to tam vlozit? Take iste okienko by sa ti malo objavit, ked, ako som vyssie popisal, sa dostanes do toho okienka, kde zadavas em_MojNazovPrikazu a das OK. Ak nie, popis, co presne robis a najdeme chybu. :)

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply