skok na predchozi soubor

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Terka
Senior Member
Senior Member
Posts: 326
Joined: 2006-05-24, 09:04 UTC

skok na predchozi soubor

Post by *Terka »

V TC existuje skok do predchoziho adresare.
Jde neco podobneho i se soubory?
Priklad:
Jsem na souboru aaa.txt ktery chci dat do adr. ahoj.
Pokud ahoj neex., musim ho vytvorit-kurzor mi preskoci na ahoj.
Jak skocim zpet na aaa.txt? (nemyslim pres alt+pismena/alt+ctrl+pismena
User avatar
Iv@n
Junior Member
Junior Member
Posts: 42
Joined: 2006-11-19, 07:09 UTC

Post by *Iv@n »

Podle mě na to funkce nebude, ale co to provést třeba následujícím způsobem?

- Kurzor je na souboru aaa.txt.
- Stiskni Shift+F5 (kopie souboru) nebo F6 (přesunutí souboru) a před název souboru dopiš název požadované (existující či neexistující) složky se zpětným lomítkem (zde tedy ahoj\).
- Neexistující složka se vytvoří, soubor se do ní zkopíruje/přesune a je to.
Terka
Senior Member
Senior Member
Posts: 326
Joined: 2006-05-24, 09:04 UTC

Post by *Terka »

Diky, toto reseni znam, jeho nevyhodou je, ze musim jezdit kurzorem...
I proto mi jde o to delat to tak jak jsem popsala vyse.
kdyz napr. zmacknu pgup a pak pgdn tak taky nemusim byt na stejnem souboru.
zbytovsky
Junior Member
Junior Member
Posts: 5
Joined: 2006-12-28, 18:03 UTC
Location: CZ
Contact:

Post by *zbytovsky »

Tohle řeším většinou takhle (zvlášť když to je více souborů): mám kurzor na aaa.txt, otevřu si novou aktivní záložku v sousedním okně pomocí ctrl+shift+Up, v této nové záložce mám tedy složku ve které se někde nachází aaa.txt, tam dám F7, vytvořím, vlezu a potom TAB zpátky a F5.

Může se to zdát složité, ale zvlášť, když mám třeba připravený výběr, tak je to krásně pohodlné. :-)
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Terka,
Asi by som to riesil cez Ctrl-C (Ctrl-X) a Ctrl-V (to, pravdaze, nepresunie komentare, ak si k danemu suboru nejake priradila).

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
jvh
Member
Member
Posts: 187
Joined: 2007-07-20, 12:28 UTC

Post by *jvh »

Ještě dopíšu variantu na to, co navrhoval Iv@n:
F5 nebo Shift+F5 nebo F6 a název adresáře\*.*, tzn. "Ahoj\*.*
Funguje to na jeden soubor (protože se automaticky označí) i na výběr souborů. Kurzor zůstane na stejném místě, resp. při přesunutí souboru se kurzor posune na následující soubor. Vzhledem formátu (\*.*) by to snad mělo jít zautomatizovat v AHK a nutné by bylo zadat pouze název adresáře.

Pak by snad šel ještě použít příkaz TC "cm_GotoNextSelected=2053;Go to next selected file"
Nejdřív je nutné vybrat soubor (Insert), pak vytvořit adresář (F7) a potom zpět na vybraný soubor pomocí cm_GotoNextSelected.
Terka
Senior Member
Senior Member
Posts: 326
Joined: 2006-05-24, 09:04 UTC

Post by *Terka »

>zbytovsky:jasne, nebo misto zalozky ctrl +-> (stejny adr. jako v levem okne)
>Hacker:jo, taky to jde.
================================================================================================
zkusim obecnejsi otazku- jak tridit soubory z jednoho do vice adresaru. Tim myslim po jednom. Napr. kdyz kazdy soubor musim nejprve prohlednout, a az pak presouvat.
Vetsinou na to pouzivam zalozky, oblibene a predchozi adresare. Pokud mate nejakou sikovnou metodu, sem s ni.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Terka,
jak tridit soubory z jednoho do vice adresaru. Tim myslim po jednom. Napr. kdyz kazdy soubor musim nejprve prohlednout, a az pak presouvat.
Vetsinou na to pouzivam zalozky, oblibene a predchozi adresare. Pokud mate nejakou sikovnou metodu, sem s ni.
Mozno by to bolo jednoduchsie so separatnymi stromami (Ctrl-Shift-F8, Ctrl-Shift-F8).

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Terka
Senior Member
Senior Member
Posts: 326
Joined: 2006-05-24, 09:04 UTC

Post by *Terka »

Tak me napada F6 a pres AHK zkratky adresaru, nebo idealne ba to mohl cist z fajlu a sam doplnovat.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Alebo potom mame v dialogu F6 este tlacidlo Tree. :)
ak me napada F6 a pres AHK zkratky adresaru, nebo idealne ba to mohl cist z fajlu a sam doplnovat.
Podla coho?

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Terka
Senior Member
Senior Member
Posts: 326
Joined: 2006-05-24, 09:04 UTC

Post by *Terka »

musel by se udelat seznam adresaru do souboru
aha, tree v F6 je to co jsem popisovala :oops:
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

musel by se udelat seznam adresaru do souboru
Ano, ale odkial AHK zisti, do ktoreho adresara ma ist ktory subor?

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Terka
Senior Member
Senior Member
Posts: 326
Joined: 2006-05-24, 09:04 UTC

Post by *Terka »

To samozrejme musim udelat rucne. Me slo o to jak to rucne udelat co nejsikovneji.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Dnes som vazne akosi menej chapavy. :(
Nechapem, ako by to slo s AHK rychlejsie, keby si musela a) napisat zoznam adresarov, a b) vyberat z neho (akym?) sposobom.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Terka
Senior Member
Senior Member
Posts: 326
Joined: 2006-05-24, 09:04 UTC

Post by *Terka »

je to sice prakticky vyresene tim f6 strom,
ale idea byla nasledujici (obdobna Alternative Quick Search)
1. udelam seznam adresaru do souboru (1x pokud ho nebudu casto menit). Udelat to muzu diskdir pluginem.
2. napisu (snad) AHK program, ktery by vybral z tohoto souboru radek odpvidajici textu co pisu.
tj.: f6, spusti se ahk skript napisu "tex" a on ze souboru doplni:
c:\!texty
Post Reply