dulezite adresare na zacatek (jen pri trideni podle jmena)

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Terka
Senior Member
Senior Member
Posts: 326
Joined: 2006-05-24, 09:04 UTC

dulezite adresare na zacatek (jen pri trideni podle jmena)

Post by *Terka »

Mam adresar ktery bych chtela na prvnim miste (jen pri trideni podle jmena), ale jmenuje se TEXTY.
Resim to ze ho pojmenovam !TEXTY.
Pak se mi s takovymi adresari spatne dela pri crtl-d a pri vyhledavani podle prvnich pismen. Je na to nejaka finta?
User avatar
hurricane
Junior Member
Junior Member
Posts: 25
Joined: 2006-12-05, 02:33 UTC
Contact:

Post by *hurricane »

No ja tam davam medzeru miesto toho vykricnika, ale to bude asi to iste... :(
Terka
Senior Member
Senior Member
Posts: 326
Joined: 2006-05-24, 09:04 UTC

Post by *Terka »

nekdy to delam taky " "nebo "_" pak se mi soubory kdyz specham jmenuji " a", " aaa"-no hrozny
Last edited by Terka on 2007-10-15, 13:17 UTC, edited 1 time in total.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Terka,
Pak se mi s takovymi adresari spatne dela pri crtl-d a pri vyhledavani podle prvnich pismen. Je na to nejaka finta?
Hm, v Ctrl-D si ho mozes pomenovat ako chces.

Osobne si adresare pomenuvam napr.:

Code: Select all

&A Download
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Terka
Senior Member
Senior Member
Posts: 326
Joined: 2006-05-24, 09:04 UTC

Post by *Terka »

Hm, v Ctrl-D si ho mozes pomenovat ako chces.
Jo muzes.

Proc &A Download?

A nejde to nejak pres komentare dat je na zacatek?
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Terka,
Proc &A Download?
Lebo A mam poruke, ked stlacim Ctrl-D (a E, S, F a C uz boli obsadene). :)
A nejde to nejak pres komentare dat je na zacatek?
Iste, ale musis zobrazenie usporiadat podla komentarov.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Terka
Senior Member
Senior Member
Posts: 326
Joined: 2006-05-24, 09:04 UTC

Post by *Terka »

1. a co ten "&"?
2. Jsem zvykla na ctrl-f3, podle komentaru se mi to rovna spatne.
Neni nejaka funkce jako komentare prvni? Nebo jina moznost?
jvh
Member
Member
Posts: 187
Joined: 2007-07-20, 12:28 UTC

Post by *jvh »

Terka wrote:1. a co ten "&"?
2. Jsem zvykla na ctrl-f3, podle komentaru se mi to rovna spatne.
Neni nejaka funkce jako komentare prvni? Nebo jina moznost?
Sice to byl dotaz na Hackera... no, tak se tímto omlouvám, že mu lezu do zelí... :)

1. Znak & způsobí, že následující písmeno funguje jako klávesová zkratka, v nabídce se toto písmeno podtrhne. Položka nabídky např. "A Download" se potom aktivuje stiskem "Ctrl+D" a "a".

2. Co dát před název adresáře číslo? (1 Texty / 1. Texty, ...) S rychlým hledáním by pak neměl být problém...
Terka
Senior Member
Senior Member
Posts: 326
Joined: 2006-05-24, 09:04 UTC

Post by *Terka »

ad 1)- jo to vlastne vim z prekladu-tam jsem si to upravovala, protoze mi to porad pridavalo nove adresare.

ad 2) dobry napad, ale mam oblibenych celou stranku, tak bych si to nepamatovala.

diky!

dostali jsme se malinko jinam - hlavni dotaz byl: jak dostat adresar TEXTY na 1.misto a neprejmenovat ho na "!!!TEXTY" nebo " TEXTY". Mam -li je srovnane podle casu, pak mi je rychle hledani nenajde (ctrl-alt-pismeno)
jvh
Member
Member
Posts: 187
Joined: 2007-07-20, 12:28 UTC

Post by *jvh »

Terka wrote:dostali jsme se malinko jinam - hlavni dotaz byl: jak dostat adresar TEXTY na 1.misto a neprejmenovat ho na "!!!TEXTY" nebo " TEXTY". Mam -li je srovnane podle casu, pak mi je rychle hledani nenajde (ctrl-alt-pismeno)
Bez přejmenování, komentáře, atd. nevím...

Jediné co mě ještě napadá je Alternative Quick Search - ten odfiltruje v panelu všechny soubory a adresáře, kromě zadaného názvu/části názvu. Pro přehlednost geniální, doporučuji vyzkoušet, i když to zase není to, co jsi chtěla. :(
Terka
Senior Member
Senior Member
Posts: 326
Joined: 2006-05-24, 09:04 UTC

Post by *Terka »

Alternative Quick Search vypada pekne, v podstate to dela to co chci -pokud ho pouziju misto rychleho hledani.
Diky za tip, zkusim ho!
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Terka,
2. Jsem zvykla na ctrl-f3, podle komentaru se mi to rovna spatne.
Neni nejaka funkce jako komentare prvni? Nebo jina moznost?
Tomuto som akosi vobec neporozumel. :(
Co znamena "rovna spatne"? Ze nemas na usporiadanie podla komentarov vhodnu klavesovu skratku, lebo si zvyknuta na Ctrl-F3? Alebo ze to nezoraduje podla mena? Alebo ze to nezoraduje podla komentarov? Alebo je to na obrazovke zarovnane spatne?
Komentare prvni akoze v zobrazeni? Nie, zial nie.
jak dostat adresar TEXTY na 1.misto a neprejmenovat ho na "!!!TEXTY" nebo " TEXTY". Mam -li je srovnane podle casu, pak mi je rychle hledani nenajde (ctrl-alt-pismeno)
Nuz, mozes este usporaduvat podla stlpca, ktory nevidiet na obrazovke - bud je to jeden zo standardnych stlpcov, ako napr. datum alebo velkost, ktore si vsak v custom columns nemusis zobrazit, ale sortovanie stale ide napr. pomocou Ctrl-F5 / F6; alebo to moze byt proste custom column, ktory je mimo obrazovky a usporiadanie vyvolas niektorym z prikazov cm_SrcSortByColxx.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
jvh
Member
Member
Posts: 187
Joined: 2007-07-20, 12:28 UTC

Post by *jvh »

Terka wrote:ad 2) dobry napad, ale mam oblibenych celou stranku, tak bych si to nepamatovala.

dostali jsme se malinko jinam - hlavni dotaz byl: jak dostat adresar TEXTY na 1.misto a neprejmenovat ho na "!!!TEXTY" nebo " TEXTY". Mam -li je srovnane podle casu, pak mi je rychle hledani nenajde (ctrl-alt-pismeno)
Tak jsem si to přečetl ještě jednou a raději to upřesním:
Měl jsem na mysli přejmenovat adresář na "1. TEXTY" (což je skoro stejné jako např. "!!!TEXTY", ale IMHO přehlednější, navíc pak funguje i rychlé hledání), nikoliv dát čísla k oblíbeným!
Terka
Senior Member
Senior Member
Posts: 326
Joined: 2006-05-24, 09:04 UTC

Post by *Terka »

Ze nemas na usporiadanie podla komentarov vhodnu klavesovu skratku, lebo si zvyknuta na Ctrl-F3?
oboje, hlavne zvyk.
Prost idealni by bylo po zmacknuti ctrl-f3:

download (je dulezity)
texty (je dulezity)
Alena
Bara
games
pictures
------------------------------------------------------------------------------------------
>jvh: chapu. ale nevyhovovalo by mi to.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

No, ak pozuivas Full view, tak ten by sa dal napodobnit Custom columns viewom, do ktoreho by sa za viditelnu hranicu pridal este stlpec s komentarmi. Potom by sa dalo sortovat primarne podla komentarov a sekundarne podla mena. To vsetko v jednom uhladnom AHK skripte, vyvolanom stlacenim Ctrl-F3. ;)

EDIT: I ked, az tak uhladny by nebol, bolo by treba simulovat klik na stlpec Name.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply