Otevreni tc z plochy

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Otevreni tc z plochy

Post by *totcmd »

Já jsem teď zkoušel jiného správce než je TC.
Jednalo se o Directory Opus 8 - hm, hm, hm - a je "bohužel" docela dobrý :?
Mimo jiné je tam jedna funkce, která mě vysloveně nadchla a chci jí v TC.
Direktory se spustí poklepete-li myší do volného místa KDEKOLIV na ploše...
(to je pro mě móóc super a moc moc to chci...)
Jak donutím wokna nebo TC aby na takové poklepání reagovali?

Díky Martin

PS
Ještě by mě zajímala jedna věc související s plochou.
Po TC je možná mým "druhým nejoblíbenějším softem" Acronis True Image.
Umí zálohovat systémový disk do image a z něj zpětně snadno obnovit - podobně jako Ghost (Acronis je ale česky...)
Z důvodu snadného obnovení systému z image prakticky nic neukládám na C:\ (více méně jsem vše přestěhoval na jiný disk - abych to pak nemusel hledat a zálohovat).
Jedinou výjimkou je Plocha - kterou neumím přestěhovat...
Zkoušel jsem spoustu pokusů o přestěhování Plochy na jiný disk zásahem do registru windows, ale s nevalným výsledkem.
Poradí někdo?
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

totcmd,
Mimo jiné je tam jedna funkce, která mě vysloveně nadchla a chci jí v TC.
Direktory se spustí poklepete-li myší do volného místa KDEKOLIV na ploše...
(to je pro mě móóc super a moc moc to chci...)
No je to divny request, kedze ja plochu kvoli maximalizovanemu TC v podstate nikdy nevidim. ;)

Code: Select all

SysGet, XDblClickDiff, 36
SysGet, YDblClickDiff, 37
SystemDoubleClickTime := DllCall("GetDoubleClickTime")

#IfWinActive, Program Manager ahk_class Progman
$~LButton::
	MouseGetPos, X, Y
	IfEqual, A_ThisHotkey, %A_PriorHotkey%
		IfLess, A_TimeSincePriorHotkey, %SystemDoubleClickTime%
		{
			EnvSub, PriorX, %X%
			Transform, PriorX, Abs, %PriorX%
			IfLessOrEqual, PriorX, %XDblClickDiff%
			{
				EnvSub, PriorY, %Y%
				Transform, PriorY, Abs, %PriorY%
				IfLessOrEqual, PriorY, %YDblClickDiff%
					Run, c:\programy\totalcmd\totalcmd.exe
			}
		}
	PriorX = %X%
	PriorY = %Y%
Return
HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

Mé oblíbené - kuj železo dokud je žhavé...

Funguje a mám moc velkou radost...

Hacker,
No je to divny request, kedze ja plochu kvoli maximalizovanemu TC v podstate nikdy nevidim.
:D pracoval jsi někdy na dvacetipalcovém širokoúhlém LCD ve vysokém rozlišení s maximalizovaným TC? To pak běhá hlava zleva doprava div si jí neukroutíš... A co teprve když máš myš nastavenou na vysokou přesnost... Dolu na lištu jedeš minimálně nadvakrát... :D

Bohužel jsem stále na ahk krátký.
Je nějaká možnost spouštět skript současně se startem windows - nejlépe ve tvaru exe? - vyřešil jsem kompilací a přetáhnutím do složky Po spuštění - docela ok ale svítí mi H u hodin a to nechci - jde to vypnout?

V čem mám problém...
Občas TC schodím na lištu, nebo ho mám překrytý jiným oknem a nechce se mi jezdit myší až na lištu, tak poklepu do plochy a skript tuto instanci otevře bohužel až na dvojí poklepání (musím poklepat 2*) - šlo by to nějak opravit? Nebo se to děje jenom mě?

No a tohle je už vyloženě troufalé - "někdo" používá TC tak, že má povoleno více instancí...
Když jsem to zkoušel, tak mi skript pak otevře novou instanci... Šlo by, aby v tomto případě, otevřel tu poslední - nikoliv novou.
Tato varianta není ale důležitá - není pro mě - (já to řeším záložkama a ostatní se aspoň naučí je používat)... ale kdyby to nebyl problém...
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

totcmd,
pracoval jsi někdy na dvacetipalcovém širokoúhlém LCD ve vysokém rozlišení s maximalizovaným TC?
Hm, to nie... Mam 21" 1680*1050 a predtym som mal 17".
Je nějaká možnost spouštět skript současně se startem windows - nejlépe ve tvaru exe? - vyřešil jsem kompilací a přetáhnutím do složky Po spuštění - docela ok
Presne tak sa to ma riesit.
ale svítí mi H u hodin a to nechci - jde to vypnout?
Na zaciatok skriptu

Code: Select all

#NoTrayIcon
skript tuto instanci otevře bohužel až na dvojí poklepání (musím poklepat 2*) - šlo by to nějak opravit? Nebo se to děje jenom mě?
Nuz, tazko povedat. Moja implementacia doubleclicku je do AHK tak trochu docarovana. Takze, momentalne s tym asi budes musiet zit.
Když jsem to zkoušel, tak mi skript pak otevře novou instanci... Šlo by, aby v tomto případě, otevřel tu poslední - nikoliv novou.
Ako niekto, kto prekladal cely Help, by si to mohol vediet. :)
Help, sekcia 4.a) Command line parameters:
/O If Total Commander is already running, activate it
HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
jvh
Member
Member
Posts: 187
Joined: 2007-07-20, 12:28 UTC

Re: Otevreni tc z plochy

Post by *jvh »

totcmd wrote: Jedinou výjimkou je Plocha - kterou neumím přestěhovat...
Zkoušel jsem spoustu pokusů o přestěhování Plochy na jiný disk zásahem do registru windows, ale s nevalným výsledkem.
Poradí někdo?
Zkoušel jsi použít TweakUI z Microsoft PowerToys? (My Computer/Special Folders/Change Location)
http://www.microsoft.com/windowsxp/downloads/powertoys/xppowertoys.mspx
Terka
Senior Member
Senior Member
Posts: 326
Joined: 2006-05-24, 09:04 UTC

Post by *Terka »

Ma Dopus jeste neco co je zajimave?
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Vyskusaj. :) Dalej mozes este Frigate, Altap Salamander a Speed Commander, ako asi najvaznejsich konkurentov TC. Avsak vzdy, ked som niektory z nich vyskusal, chybali mi nejak tak zakladne a zazite veci, ze som sa k TC vratil, aj ked nejake ficurky zas chybaju jemu. :)

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Terka
Senior Member
Senior Member
Posts: 326
Joined: 2006-05-24, 09:04 UTC

Post by *Terka »

Proto se ptam. Nema cenu se ucit a pouzivat vice podobnych programu, kdyz mas jeden vyborny, a navic k nemu existuji pluginy a ahk
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Ale ja som to myslel uprimne. Osobne si uz nepamatam, ci a co sa mi na danych manazeroch pacilo, takze ak ich nechces dlho skusat, bude sa musiet zapojit niekto iny. :)

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Terka
Senior Member
Senior Member
Posts: 326
Joined: 2006-05-24, 09:04 UTC

Post by *Terka »

Ale ja som to myslel uprimne.
To mi je jasne.
------------------------------------------------------------------------------------------
Vim ze Dopus je sikovny napriklad na praci s mp3 tagy..kdysi jsem ho zkusila, ma peknou napovedu na webu.
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

Bohužel jsem stále bez foxternetu tak píši až teď (jsem ho potkal).

Ten zatrolený skript nechodí, jak by měl :)
Bohužel otevírá TC i při poklepání na jakoukoliv ikonu na ploše (třeba něco.txt), nejenom do prázdného místa. Alespoň u mne. Moc prosím o opravu...

Microsoft PowerToys - vyzkouším a děkuji.

A jak se ptala terka...

Poslední dobou jsem vyzkoušel hodně správců souborů, tak mohu jen podpořit výrok Hackera o špičce...
...rychlá kritika výše zmíněných správců. Pouze můj osobní názor.

Ten první (frigate) vůbec neznám... mrknu na něj...

Servant mě "překvapivě" prostě vůbec nevyhovuje. Jsem tak ztotáčovaný, že v něm všechno hledám tak nějak jinak. Navíc mám vůči němu předsudky. Jsem kosmopolitní patriot :-) a štěstí, že jsem se nikdy nestal v Altapu šéfem, to bych tam udělal pěkný rošambo. Naštěstí, že ne a že nerozumím obchodu. Protože jinak by byl v Čechách Servant správce číslo jedna a Totáč by se šel klouzat. Servant by byl od nepaměti kompletně česky (..jak že dlouho byla čeština k servantu formou patche od cizí osoby?) a hodně rychle bych uťal tu "nekončící" nerozhodnonost nějakou betu už konečně prohlásit za finál... (..betu model si každý hned a rád koupí.. dá rozum ne?) a rozhodně bych se pokusil českou počítačovou veřejnost (programátorskou obec) zblbnout natolik, že by se od začátku přidala a podílela se na vývoji (..trvalo pěkně dlouho než udělali české stránky s českým fórem... asi neměli na webmastera...) a podpora v počítačových časopisech (TC tam byl miliónkrát a servant?) o cenové politice ani nemluvě ..a já bych z toho jenom profitoval...
Pozn. Na TC se mi vždycky líbilo, že je sice shareware a že bych jako po měsíci měl... A to já jako zase že ne. A jako když ne, tak stejně TC nikdy nijak neotravoval než s tím ..123. A to když máte numerickou klávesnici tak se toho okénka zbavíte za - nic sekundy. A často dříve nebo později - pro někoho jako vyjádření úcty k autoru nebo programu (znám pár 100% warezáků, kteří přiznali, že je to jediný program který kdy koupili), jiný má už dost honění klíčů po netu a někdo prostě zestárne a má prachy... si tento program prostě koupíte.
Jaký program dokáže takovou laťku dát ještě výš?

Filosofie Altap managementu by mě tedy rozhodně zajímala. Možná je jejich záměrem býti napřed firmou světovou a pak nažraný, začít bojovat o nuzného domácího uživatele (zákazníka). Radši to uťápnu, nebo ve mě čápnou saze... Prostě to nedovedu pochopit. A měl šanci o jaké se mu nesnilo.
Pozn. Podle sebe soudím tebe... Už hodně dlouho koukám lidem přes rameno co používaj za správce a Servant prostě nikde nevidím.

Tak, tedy u mě na prvních místech jsou akorát TC, Speed a Directory Opus.

Zkoušel jsem je postupně "vnucovat" (i v rámci testů) svému okolí a na tomto pidi vzorku se mi ""potvrdil"" můj předpoklad.
Ti co hodně rádi pracují s průzkumníkem ve Windows a používají jeho funkce na prohlížení obrázků (např. filmový pás...) a vládli anglinou, tak skočili jednoznačně po Opusu. A k mému překvapení s ním docela obstojně začali hned pracovat. Hodně intuitivně se v něm používá myš, ale na práci z klávesnice je to už horší (alespoň pro mě).

Má moc pěkný nevtíravý design (v TC snadno k obšlehnutí - barevný přechod - gradient - v adresním řádku - nad aktivním oknem pěkně zelený a nad neaktivním červenooranžový a ještě bych nastavil tmavší pozadí ve sloupci s názvy souborů stejně jako v exploreru - šedý nádech - pak ta bílá nesmaží tolik do očí), výtečnou podporu obrázků a náhledů všeho možného a když chcete, tak se neskutečným způsobem integruje do Windows (to mu opravdu moc závidím a moc mě to zaujalo - dokáže vyhnat exploder z windows a kompletně převezme jeho roli). Navíc z něj jdou udělat moc hezký omalovánky.
Co se mi na něm moc líbí je jeho nevtíravě násilný způsob jakým si vás podrobí v jeho používání. Má zajímavě řešené záložky a to tak, že u horních - jedna supluje běžného průzkumníka z win, druhá - ta už zavání dvoupanelovým správcem, třetí je k prohlížení obrázků (okno se rozdělí na tři panely kde v prvním je strom složek ve druhém soubory a složky a ve třetím je náhled)...atd. Vše je tak nějak přednastavené, tak jste tam hned doma (v TC jde například udělat úplně totéž, ale je to větší pakoška. Hlavně vás to jako začátečníka vůbec nenapadne. Vlastně já pár věcí obšleh taky až z Opusu. Otázečka na Hackera - v TC jsem nepřišel na to, jak ho donutit, aby si takové nastavení (třeba sestavení mnz (mnouzvané) svaté trojce -> panel se stromem - panel se soubory a složkami - panel s náhledem) pamatoval, a šlo nějak snadno, jedním klepnutím zavolat - pro obrázky je to fakt dost vymakaný model).
Prostě jste schopni s ním hned pracovat (jak na úrovni začátečníka, tak na úrovni profíka) a nenápadně se vám podbízí složitější funkce (nástroje) tak, že neodoláte, začnete je zkoušet a posléze i ovládat. TC by si zde možná mohl vzít příklad pro NewWindowsCommander... :-)

Pozn. Při práci na překladu nápovědy jsem asi nejvíc jásal z té triviální záležitosti "Klepnutím na část cesty (v adresním řádku) při stisknuté klávese Shift přepnete přímo na danou složku." Příklad: Aktuální složka je c:\windows\system a vy se stisknutou klávesou Shift klepnete na "windows". Tím se přepnete přímo na c:\windows. To jsem fakt mrkal na drát - moc jsem toto potřeboval pro svůj život. V Opus se vám daný výraz (po najetí myši) v adresním řádku automaticky podtrhne (jako hypertext) a stejně tak funguje... Napadne vás to hned a nežijete několik let v blažené nevědomosti. Jsou to drobnosti, ale potěší.

Čeština pro Opus není a veškeré mé pokusy o lokalizaci tvrdošíjně odmítá (to mě na něm vlastně baví. Potřebné soubory otevřu "běžnými" nástroji "pro překlad" ovšem po zpětné kompilaci nebo uložení se mě directory jenom vysměje). Já mu dávám velkou budoucnost. Ale to jak se zachází s možností lokalizace je zatím proti němu. A jeho popularizace v čechách je také rovna nule.

Zbytek lidu, co to myslí trochu vážněji s dvoupanelovou správou souborů, tak byli pro Speed nebo TC. - Mají podobnou filosofii. Kdo od koho opisoval? :o)

Když vezmu v úvahu standardní (základní) instalaci a "běžné" souborové operace, tak mám pocit, že má Speed nad TC bohužel navrch.
Speed má hodně office "ksicht" a snadněji zapadne do prostředí Windows (leckomu se "face" TC moc nepozdává) a v základní instalaci poskytuje běžnému uživateli podstatně větší komfort (má velmi slušnou a funkční podporu náhledů všeho možného včetně obrázků, což TC bohužel nebo bohudík v základu nemá).
Pro TC mluví, že je komplet česky včetně nápovědy :))))))
Speed je hlavně německý a pak trochu anglický. (Nápovědu má jenom v němčině - kdo to kdy viděl?!?, k tomu nemám co dodat.)

Pozn. Zajímavé zajímavé - zde by se mohl Altap učit od Speed a Speed učit od Altap... (problematika národních/světových jazyků viz výše) :-)

Pro zbytek jazyků je velmi slušně připravená možnost lokalizace - i pro amatéra (zkoušel jsem to, není to čistý texťák je to xml - takže texťák, ale fakt na pohodu). Takže je jenom otázka krátkého času kdy bude Speed komplet česky...
Navíc je prý (neumím posoudit) podstatně lépe připraven pro 64 bitové widle...
Doplňky k němu nějaké jsou, ale zas tak moc jich není (základní jsou) a dalece jsem netestoval..

Přesto si troufnu říct že když zahrnu možnosti doplňků, tak u mě bez protěžování vítězí TC...

Suma sumárum:
Kdybych byl 95% windowsákem (100% používá jenom exploder :-)), tak jdu do "českých" Directory Opus. S tímto programem jste schopni pracovat ihned a postupně snadno přicházíte na "složitější" fce.

No a pro klasiky (ti, co to myslí se správou od začátku vážně) zbývá TC a Speed.
Tady je volba už trošku horší.
Pokud přistoupím k oběma programům jako neznalec, tak jdu do Speed (v základu toho poskytuje jednoznačně více), po čisté instalaci vystačíte se základním nastavením hodně dlouho, ale není (dočasně) česky a má německou nápovědu (..kdo tohle bude překládat?).
Pro někoho má hezčí obličej...
Navíc mě osobně ve Speed zaujala podpora maker... Na AHK pro TC jsem stále příliš krátký... :-)

Pokud se historicky trochu zajímám o programy na správu souborů, tak vím že je TC prga a není co řešit...
Je to prostě klasika, která má obrovskou podporu ze strany doplňků a je komplet česky.
Díky tomuto vědomí (že je best), dokáži nějak překonat jeho počáteční "zvláštní jednoduchost" - nevím jak jinak to nazvat.
...Zatvrzelé Speeďáky jsem většinou (pokud nedělali na 64 win, tam jsem se nechyt, tam je prý prga...) přesvědčil o výhodnosti TC a obráceně - nezatvrzelého Técéčkáře začátečníka zlákala lepší počáteční přednastavenost a bohužel "ksicht" Speedu.


"Zvláštní jednoduchost TC"
Podle mě, je klasičnost TC, bohužel i jeho slabinou. Design je i po výměně ikon hodně "ála konzerva" (není možnost ho nějak zvlášť skinovat - lidi si rádi hrají) - přesto se líbí - a po základní instalaci je na můj vkus až moc dosovsky orientovaný (jeden kámoš po té co jsem mu hrdě nainstaloval sedmičkovou řadu - a totáč jinak neznal - žvýkaje vtipně prohlásil: to si seknul ze třech jedenáctek ne?)
Pak jsem mu ukázal pár triků a už mluvil jinak...

Abych se přiznal, nejsem programátor a nejsem obchodník a nikoho moc mé názory (pro mě někdy bohužel) nezajímají.
Mám ale docela schopný pozorovací talent - říká se.
*** Nechtěl bych ale být obchodním ředitelem v Ghisler&Co. To bychom měli asi Duo Commander. Jeden pro tradicionalisty a jeden pro wokenáře - "to co si žádá trh". ***

Hrubý nástřel obchoďáka woknoďáka
-- Určitě bych zajistil jeho skinovatelnost s plnou podporou změn všech ikon - není problém v instalátoru nastavit možnost výběru vzhledu s náhledy...
(to by už asi nebyl SFX...)
-- Ve standardním nastavení by byla instalace do Program files (tradicionalisté budou vědět co s tím a nováčci přestanou koukat na to, kam že jim to program štráduje...)
-- Vícejazyčný instalátor...
Po instalaci:
-- Písmo v panelech souborů - tučné Why? a ty prokleté hranaté závorky u složek - změnit a vypnout - Rovnou a hned!
-- Jednoznačně větší podpora obrázků už v základní instalaci... (Zkuste si udělat náhled *.jpg... a jako začátečník bude zase v exploderu).
Tady má TC v základu jednoznačnou naprosto ničím neoddiskutovatelnou slabinu!!!

Pozn. Jinak jako prohlížeč běžných obrázků používám k naprosto nevýslovné spokojenosti cz portable verzi FastStoneImage Viewer (prg - http://www.faststone.org/ čeština - http://cestiny.idnes.cz/ ) ..a když si dáte ve fastu náhled obrázku a zajedete myší úplně do krajů monitoru, tak na vás začnou vyskakovat okna se vším potřebným - jak geniální a prosté Watsone... a je za dáču - lepší cenu nenajdeš. Vyzkoušejte a nekamenujte...

-- Aby po základní instalaci byl Lister nastavený na znakovou sadu ANSI... a aby písmo fixedsys bylo na Courier New... a a (dos dos dos furt dos, tak už dost a pryč s ním) - když si dáte jako začátečníci náhled Ctrl+Q u obyčejného něco.txt a budete chtít ten písmenkový hmyz mít standardně česky, tak budete z Listeru a jeho nastavení na prášky.
-- Aby se v okně náhledu zobrazovalo několik ikonek se "Zalomit text", "Kopírovat", "Najít",... (proč to Lister nemá a Speed jo?)
(mě to neva, používám SynPlus a ten to má, ale... čistý lister ne... mimo jiné v synplus ty ikony tak ty dělal pan GRAFIK... - Změnit! vůbec se k TC nehodí...)
-- Plná podpora všech systémových složek už v základní instalaci a ne jenom Plochy... kde najdu Dokumenty a Obrázky, když jsem zatracený wokenář a mám jenom jeden disk a navíc nerozdělený - (takže budeš pěkně hledat v c:\Documents and Settings\...) áá téé ňákej složák ne?
-- A já bych určitě ukradl z Opusu spodní řadu záložek a trochu ji upravil podle svého... - (TC má záložky nahoře, Speed dole a Opus nahoře něco jako ovládací záložky viz výše - přepínání režimů - a dolní něco jako standardní v TC...) Spodní záložky bych v TC udělal a klíďo bych je v základu konfiguroval jako Tento počítač, Plocha, Dokumenty, Obrázky,... Koš a horní v TC ponechal tak jak jsou... to by bylo pro mě móc mňam. Fakt nekecám.
A kdybych byl záložkový maniak a chtěl totéž v TC co jsou horní v Opusu, tak je jěště místo na stranách (jako to má css-kový TopStylePro) - tady si srandu vážně nedělám... :-)
-- No a něco bych proved s tou newindowsáckou myší - to je fakt peklo - buď se hodně rychle naučíte režim ála Norton (jako wokenář jste o něm vživotě neslyšeli), nebo jste v pracovním prostředí proktologa. Ta zoufalá kombinace myš plus klávesnice - se Shift nebo s čím - aby člověk obtáhl myší pět souborů a mohl je přetáhnout do druhého okna... Už si nepamatuji, používám a učím variantu Norton, ale všichni nováčci se mě na to hned ptaj. Proč to nejde obtáhnout...

... a ještě třeba drobnost - bublinový nápovědný text pro tlačítka [..] (O úroveň výš) a [\] (Kořenová složka) - (taková samozřejmost každý přeci ví...) mockrát se mi stalo, že lidi kteří neznají, tak to prostě nevědí a strašně hledají složku Nahoru - když jste v kořenové složce disku tak tlačítka [..] a [\] tzv prostě nic nedělají, tak je začnete ignorovat a jaké je po čase udivení k čemu že to je... :-)

Neodpustím si řečnickou otázku: Byl by to ještě Totáč?
Určitě si odpovíte sami...

Ježíš Maria to je hodin musím běžet --- sem se nějak zasnil a rozkecal...

Zdraví Martin R.

PS1
Všechny ostatní správce jsem odinstaloval a vůbec mi neschází (testnul jsem jich devět)...
až...
Opus jsem našel na netu i*legalportable, tak ten nějak povážlivě zkoumám dál...
(a pravděpodobně jenom proto, že mi odmítá mé češťovací zásahy)

TC miluji a nedám na něj dopustit...

a pokračování mého "rychlého" elaborátu už asi bohudík/bohužel (nehodící se škrtněte) nikdy nebude...

PS2
Je jeden správce o kterém jsem se chtěl zmínit a pak zase ne a pak jsem si řekl, že jako proč vlastně ne...
Jenom abych ukázal jaký že to dovedu být pitomec...
Jedná se o unreal commander - okopčený "téměř domrtě" lehce zjednodušený Totáč který je zadara. (Musí se ale registrovat na netu.) Je v něm funkční většina doplňků pro TC z totalcmd.net a má poměrně mizernou češtinu i angličtinu (možná už opravili). Zezačátku jsem si říkal že když "TC" tak se vším všady a kontaktoval jsem autora češtiny. Napsal jsem mu jaké mám zkušenosti s češtěním v TC a že bych zkusil češtinu v UC předělat v duchu TC - když plagiát tak tedy komplet. Má idea byla, že UC věhlasu TC stejně nikdy nedosáhne a s češtinou ála TC připraví neplatícího uživatele na snadný přechod k plnohodnotnému placenému produktu, tedy k TC. Co by pravý uplný blbštajn mě ta práce hodně chytla a za 5 dní otrocké dřiny - včetně procházení programu ve všech jeho variantách - jsem měl češtinu ála TC hotovou. Ještě jsem trouba - těm ruským mužikům napsal co mají v UC blbě anglicky. A to anglicky neumím a hlavně nepíši - jak je možná známo. Nechtěl jsem vydávat češtinu za své dítko - překlad dělal on - a já byl vlastně pouze "zkušený" korektor - a po té co jsem autorovi češtiny poslal semifinální návrh změn, tak mi odepsal, že na překladu makal celý den a že jako ať si to dělám sám když sem tak chytrej. Tak svět přišel o báječnou češtinu - a TC o UC nebo UC o TC? :-)
..těch pět dnů lopoty jsem smáznul a kamarádi mi tvrdí, že se prý nedokážu pořádně urazit. :-)

Howgh
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

totcmd,
Bohužel otevírá TC i při poklepání na jakoukoliv ikonu na ploše (třeba něco.txt), nejenom do prázdného místa. Alespoň u mne. Moc prosím o opravu...
Nuz tak to uz neviem, ako by som zistil. Jedine si asi mozes nastavit single-click na klikanie na ikony (alebo triple-click pre TC). :)
Otázečka na Hackera - v TC jsem nepřišel na to, jak ho donutit, aby si takové nastavení (třeba sestavení mnz (mnouzvané) svaté trojce -> panel se stromem - panel se soubory a složkami - panel s náhledem) pamatoval, a šlo nějak snadno, jedním klepnutím zavolat - pro obrázky je to fakt dost vymakaný model).
Jednym tukom Ctrl-Shift-F8 aj Ctrl-Q? Asi nepojde (bez AHK).
-- Ve standardním nastavení by byla instalace do Program files (tradicionalisté budou vědět co s tím a nováčci přestanou koukat na to, kam že jim to program štráduje...)
Uz to tam aj chvilku bolo, ale normalni useri tam nemaju zapisovacie prava (do c:\ vsak ano). Tot dovod.
- Písmo v panelech souborů - tučné Why?
Krajsie? :)
- Jednoznačně větší podpora obrázků už v základní instalaci...
A kde by si povedal stop? Za .jpg? .jpg .gif? .jpg .gif .png? .jpg .gif .png .psd?
..a když si dáte ve fastu náhled obrázku a zajedete myší úplně do krajů monitoru, tak na vás začnou vyskakovat okna se vším potřebným
A to ta nestve? Chces dat kurzor prec, aby ti nezavadzal, a hele, dalsie okno! Tak inde... ine okno! Juch! :)
Myslienka dobra, ale skor by som uvital keby to umoznilo vyskakovanie az pri podrzani napr. Ctrl.

Inac pouzivam starucky ACDSee 2.42 na to, co zvladne; a na ostatne XnView.
Jenom abych ukázal jaký že to dovedu být pitomec...
:) :)

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply