Alternativne zobrazovanie zaloziek adresarov?

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
User avatar
joeyeti
Junior Member
Junior Member
Posts: 53
Joined: 2004-04-15, 10:17 UTC

Alternativne zobrazovanie zaloziek adresarov?

Post by *joeyeti »

Otazocka:

da sa niekde vo verzii 6.56 nastavit nejake alternativne zobrazovanie zaloziek adresarov v oknach TC? Ked totiz kliknem na zalozku, vzdy sa prenesie jej riadok ako najspodnejsi.

Lepsie by bolo, keby zostali riadky nemenne (mam tri riadky s 5-6 zalozkami v kazdom) a aktualna zalozka adresara by bola zvyraznena bud inou farbout alebo niecim inym.

Da sa nieco take dosiahnut?

J.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Ahoj,
Ked totiz kliknem na zalozku, vzdy sa prenesie jej riadok ako najspodnejsi.
Toto sa neda zmenit, to je windows default behavior, v kazdej aplikacii, pouzivajucej tento komponent, to tak je.
aktualna zalozka adresara by bola zvyraznena bud inou farbout alebo niecim inym
Nieco take aspon vzdialene podobne by malo byt medzi skriptami pre PowerPro.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
oko
Senior Member
Senior Member
Posts: 200
Joined: 2007-05-03, 16:22 UTC

Post by *oko »

To skakanie riadkov zaloziek ma hneva uz velmi velmi dlho. Uz som aj napisal do Suggestions, ci by sa s tym nieco nedalo robit. No vyzera to, ze to nikomu nevadi. Napisal som aj to, ze je velky rozdiel, ak viacriadkove zalozky su v nejakom okienku pre nastavenia, kam clovek ide raz za mesiac nieco zmenit a ma to otvorene par sekund a ak viacriadkove zalozky su v programe, v ktorom sa s nimi vela pracuje. Skakanie riadkov je velmi rusive, znervoznujuce a je to nekonecna hra na schovavacku. Treba si to uvedomit. Ak je s tym niekto nespokojny treba sa pridat a ziadat riesenie, inak to vyzera, ze len ja sam na svete som taky malicherny detailista. Staci ak pripisete "WANTED TOO" do tejto temy:
http://ghisler.ch/board/viewtopic.php?t=18791.
oko
Senior Member
Senior Member
Posts: 200
Joined: 2007-05-03, 16:22 UTC

Post by *oko »

V tejto suvislosti by som mal aj nejaky ten obrazok, ale neviem, kam ho mozem dat, aby si ho mohol hocikto pozriet. Poradite nejaky navod? Lebo myslim stoji za to dat ispiraciu a viete, ze 1x vidiet ako 100x pocut... lebo tu do fora sa asi neda prilozit ziaden obrazok :(
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

No vyzera to, ze to nikomu nevadi.
Uz sme si na to zvykli. :) Ja napr. mam iba jeden riadok zaloziek.
V tejto suvislosti by som mal aj nejaky ten obrazok, ale neviem, kam ho mozem dat, aby si ho mohol hocikto pozriet.
Napr. na ImageShack a potom link do prispevku.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
oko
Senior Member
Senior Member
Posts: 200
Joined: 2007-05-03, 16:22 UTC

Post by *oko »

Uz sme si na to zvykli.
...a presne takto to kazdy zlahcuje. Na to sa neda zvyknut, jednoducho je to proti ludskym schopnostiam vyznat sa v chaose (v nasom pripade v preskakujucich zalozkach). Keby ti niekto kazdu noc prisiel poprehadzovat veci v skriniach, aj na to by si si zvykol ? :)

Inak dakujem Hacker za radu.

Este by tu bola jedna moznost trosku to sprehladnit pridanim moznosti rovnakej sirky zaloziek na viacerych riadkoch. Pre zaciatok by to pomohlo. Poziadavku som dal do Suggestions:http://ghisler.ch/board/viewtopic.php?t=18816
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

...a presne takto to kazdy zlahcuje.
Tak asi to nakoniec predsalen ludom tak nevadi. ;)

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
oko
Senior Member
Senior Member
Posts: 200
Joined: 2007-05-03, 16:22 UTC

Post by *oko »

ok, ak niekto ma max. jeden riadok zaloziek, tak mu to vadit nebude, to je jasne, ale ti ostatni sa trapia, ver mi. Chodia cely den nervozni a nevedia preco a vyhovaraju sa na pocasie... Humor, ale je v tom kus pravdy. Navyse mozno 70% totalcommanderistov nevie, co je tc forum alebo tu proste nechodia.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

ak niekto ma max. jeden riadok zaloziek, tak mu to vadit nebude, to je jasne
Tak ked si to tak nastavia vsetci, budu vsetci spokojni. :)
Navyse mozno 70% totalcommanderistov nevie, co je tc forum
Povedal by som, ze viac. Je tu mozno 5% pouzivatelov, podla mna. Ale tak na feature requesty sluzi aj e-mail.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
oko
Senior Member
Senior Member
Posts: 200
Joined: 2007-05-03, 16:22 UTC

Post by *oko »

ten viacriadkovy rezim zaloziek je k dispozicii preto, lebo jednoriadkovy vobec nie je optimalne riesenie, urcite nie pre tych, ktori maju otvorenych povedzme viac ako 10 zaloziek. Takouto logikou by sme mohli dospiet k tomu, ze nech sa viacriadkovy rezim zrusi a napokon ved naco je tc, kazdy nech pouziva win-prieskumnika a budu vsetci spokojni...

Inak, uz som dal k dispozicii aj obrazky, kto sa chce pozriet:
http://img88.imageshack.us/img88/4063/sidedtabsco0.jpg
http://img89.imageshack.us/img89/8219/groupsplusfixedtabsrz6.jpg

Do navrhov (Suggestions) som to dal tiez, tu je tema: http://ghisler.ch/board/viewtopic.php?t=18791
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

jednoriadkovy vobec nie je optimalne riesenie, urcite nie pre tych, ktori maju otvorenych povedzme viac ako 10 zaloziek.
Ja ich mam 15, a pohoda. Vsetko zavisi od velkosti a rozlisenia displeja. :)

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
oko
Senior Member
Senior Member
Posts: 200
Joined: 2007-05-03, 16:22 UTC

Post by *oko »

a ja mam hocikedy otvorenych aj 30 zaloziek a zial pohodu docielit nemozem, preto som dal navrh na zlepsenie za tych uzivatelov vratane mna, ktorym nevyhovuju doterajsie moznosti nastavenia. Asi ma nevies pochopit, lebo mas otvorenych malo zaloziek a na jednom riadku, mas vysoke rozlisenie, mozno malo pracujes s priecinkami... proste postacuje ti to, co je. Ale ja nechcem si davat rozlisenie na hranici citatelnosti textu, nechcem mat iba limit 15 zaloziek a iba na jednom riadku, ok?
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Ale ved ja ta plne chapem. :)

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply