Slozka xy nejde odstranit pri presouvani...

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Slozka xy nejde odstranit pri presouvani...

Post by *totcmd »

Občas mi TC při přesouvání souboru ohlásí chybovou hlášku složku ble ble ble nelze odstranit.
Nestává se mi to zas tak často, abych tomu věnoval nějakou pozornost.
Až teď.
Uklízel jsem v počítači a najednou jsem objevil, že je v tom jistý řád.
Často provozuji dva programy (protože jsem bez internetu) je to VertrigoServ - virtuální server v prostředí Windows (testuji na něm funkčnost www stránek a php systémů...) a od MetaProducts prg Offline Explorer (tímto prg stahuji kompletní weby pro offline prohlížení).
No a když jsem začal kompletně přesouvat složky, které tyto prg nějakým způsobem šéfují, tak jsem začal dostávat těch hlášek "Nelze odstranit složku..." asi "milióóón". TC všechny soubory a složky vpořádku přesunul ale spoustu složek na původním místě ponechal. Každá složka v TC (po stisknutí mezerníku) vždy zobrazila nějakou velikost, ale po otevření obsahovala buď podsložku nebo byla "vždy" prázdná. Následně jí šlo bez problémů odstranit.
Na toto chování neměla volba "odstranění do koše nebo se Shift bez koše" žádný vliv. Chybová zpráva vznikala v obou variantách. Jediné co jsem vysledoval za možnou příčinu je "bývalá" přítomnost souboru .htaccess ve kterém byla "možná" nastavena možnost zápisu... Často například ve složce cache u php systémů nebo naopak u složek se styly (layouty) webů (theme, image, imageset nebo složky s jazyky)...
No a protože jsem těch webů měl opravdu hodně, tak mě z permanentního potvrzování "chybovek" málem šiblo.
Ví někdo čím to mohlo být?


martin
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Ví někdo čím to mohlo být?
Unlocker.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
jvh
Member
Member
Posts: 187
Joined: 2007-07-20, 12:28 UTC

Post by *jvh »

Viz také "Nelze odstranit soubor či složku ve svazku se systémem souborů NTFS"

Ještě můžeš zkusit Killbox (Unlocker sice lepší, ale jestli se dobře pamatuju, instaluje se jako služba).

Pokud se jedná o používaný soubor, lze zjistit proces(y) a také soubor odstranit např. pomocí Ultimate Process Manager (Další nástroje->Soubory), na nějaké hromadné mazání to zrovna není, ovšem velmi účinné je to proti všelijaké havěti...
TraiaN
Junior Member
Junior Member
Posts: 10
Joined: 2008-02-08, 15:47 UTC

Post by *TraiaN »

Windows nedovoli odstranit prave pouzivanu zlozku, tu pomoze vypnut aplikaciu ktora k nej pristupuje, najucinnejsie je pouzit zmienovany Unlocker - dalsia vydarena aplikacia po Totalcmd
Post Reply