Razeni souboru/slozek podle abecedy

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Razeni souboru/slozek podle abecedy

Post by *totcmd »

Dostal jsem dotaz (jako expert na TC :wink: ) a vůbec netuším odpověď...

Jde v Total Commanderu seřadit soubory a složky podle abecedy nezávisle na tom zda jde o soubor nebo složku?

TC standardně zobrazí napřed všechny složky podle ABC a pak všechny soubory podle ABC - jde mi o to, zda to jde "smíchaně" - něco jako soubor s názvem A následuje složka s názvem B po ní zase soubor s názvem C atd...
Snad jsem se vyjádřil jasně... :D

Díky Martin
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Martin,
Jde v Total Commanderu seřadit soubory a složky podle abecedy nezávisle na tom zda jde o soubor nebo složku?
Nie, adresare su vzdy prve.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

Hm, myslel jsem si to.
Když jsem nad tím přemýšlel, tak kdyby to TC uměl - nebyla by to zas tak úplně blbá funkce. :)

Díky za odpověď

Martin
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

No jo, osobne v tom nevidim velky vyznam. Mozno by som potom uvidel. :)
Dovod to ma myslim taky, ze viacero funkcii v TC sa spolieha na to, ze adresare su vzdy pred subormi.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Terka
Senior Member
Senior Member
Posts: 326
Joined: 2006-05-24, 09:04 UTC

Post by *Terka »

mozna by slo vyuzit nasledujici:
udelat pro vsechny adresare zastupce, pak to mas hotovy.
asi by to slo skriptem.
napis, k cemu se toto zobrazovani hodi!
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

K čemu se to hodí?
Dotaz není z mé hlavy. Ve svém okolí platím za experta v TC tak se nikdo neobtěžuje sem do fóra psát a ptají se mě. A pak se zase ptám já...

V tomto případě byl dotaz položen na základě procházení "soukromého" (je na síti :-)) archivu software (je velmi rozsáhlý) kde platí pravidlo - vše pokud možno uložit ve formátu *.rar.
Bohužel tento archiv vznikl tak před dvaceti lety (pamatuje w3.11) a nikdo ho zvlášť neuklízí. Z toho plyne, že spousta souborů (programů) je uloženo ve složce a spousta souborů je v rar (zobrazují se až pod seznamem složek). Někdo si občas dával práci se "štábní kulturou" a rary ukládal do podsložek se stejným názvem jako rar v ní uložený...
Nikomu toto nevadí do okamžiku než se rozhodne něco najít...

XY souborů a složek je psáno bez diakritiky a XY je jich s diakritikou a co víc spousta je jich ještě ve formátu 8.3 :shock:
Takže standardní hledací okénko moc nefunguje...
Byť je/byla snaha dodržet strukturu názvu souboru podle masky vyrobce_produkt_verze_jazyk, tak samozřejmě u mnoha to takto není. Je to třeba zpřeházeně produkt_verze_vyrobce_jazyk atp.

Tak a najednou nastává moment že člověk hledá nějaký "název" který si bohužel nepamatuje - pamatuje si co soft umí ale na název si nemůže za boha vzpomenout, když o název zakopne, tak zajásá a řekne to je ono to jsem hledal...
Bohužel při tom musí podle abecedy projet hodně složek a když to nenajde, tak hodně souborů.
A protože je to takové malé peklíčko tak z toho vznikl tento dotaz... :-)

PS
Pokud člověk není bordelář a má vytvořený dobrý systém pak je to úplně ok. Ale jinak...
:roll:

:)
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
Terka
Senior Member
Senior Member
Posts: 326
Joined: 2006-05-24, 09:04 UTC

Post by *Terka »

co treba ctrl-b a pak vse dat do jednoho adresare?
diakritika jde taky odstranit pomoci ctrl-m
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

Terka wrote:co treba ctrl-b a pak vse dat do jednoho adresare?
diakritika jde taky odstranit pomoci ctrl-m
Větvení složek: Zobrazení souborů z podsložek Ctrl+B - asi docela dobrý nápad - je to ok zkoušel jsem a bude to fungovat (tak velký blázinec v souborech není - musím jich pár přejmenovat)...

Hromadné přejmenování Ctrl+M - jakou používáš (-te) fintu na odstranění diakritiky?
Myslela jsi - Najít a nahradit?

Najít - á|č|ď|é|ě|í|ň|ó|ř|š|ť|ú|ů|ý|ž
Nahradit - a|c|d|e|e|i|n|o|r|s|t|u|u|y|z

a při rozlišování velikosti písmen - (zatržítko):
Najít - á|č|ď|é|ě|í|ň|ó|ř|š|ť|ú|ů|ý|ž|Á|Č|Ď|É|Ě|Í|Ň|Ó|Ř|Š|Ť|Ú|Ů|Ý|Ž
Nahradit - a|c|d|e|e|i|n|o|r|s|t|u|u|y|z|A|C|D|E|E|I|N|O|R|S|T|U|U|Y|Z

díky

PS
Tuším, že uvedené znaky pro češtinu jsou snad ok, jsem ale naštíru s angličtinou a potřeboval bych zohlednit snad jediný en speciální znak - apostrof (') - chci je prostě smazat - takže by to mělo vypadat takto?
á|č|ď|é|ě|í|ň|ó|ř|š|ť|ú|ů|ý|ž|Á|Č|Ď|É|Ě|Í|Ň|Ó|Ř|Š|Ť|Ú|Ů|Ý|Ž|'|
a|c|d|e|e|i|n|o|r|s|t|u|u|y|z|A|C|D|E|E|I|N|O|R|S|T|U|U|Y|Z||

Problém je že netuším jestli se nepíše apostrof různým (náhradním) znakem např. jednoduchou uvozovkou,... případně čím ještě?

Napadá vás co jsem mohl zapomenout? Použitá je pouze čeština a angličtina...
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Martin,
Problém je že netuším jestli se nepíše apostrof různým (náhradním) znakem např. jednoduchou uvozovkou,... případně čím ještě?

Code: Select all

`
HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
wadesss
Junior Member
Junior Member
Posts: 3
Joined: 2008-08-20, 20:15 UTC

Post by *wadesss »

Jde opravdu v Total Commanderu seřadit soubory a [face=garamond]SLOŽKY[/face] podle data/času.Mne se vždy seřadí pouze soubory a složky zůstanou nahoře a podle abecedy.Soubory pod nimi se řadí podle velikosti, data/času atd.Také bych uvítal řazení i složek.Důvod je jednoduchý : při mnoha stovkách složek a komprimovaných souborů v jenom adresáři dám rozbalit ve stejné složce do nové složky pod stejným názvem jako komprimovaný soubor.V klasickém průzkumníkovi stačilo stisknout "Změněno"a měl jsem nově vytvořený adresář s rozbalenými soubory nahoře.TC bohužel nic nebo dělám něco špatně?
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

wadesss,
Configuration - Options - Display - Sorting directories - Like files (also by time).

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
wadesss
Junior Member
Junior Member
Posts: 3
Joined: 2008-08-20, 20:15 UTC

Post by *wadesss »

Díky moc, to je přesně ono, a to jsem to nastevení prohlížel snad 5x.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Rado sa stalo. :)

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
xypavel
Junior Member
Junior Member
Posts: 2
Joined: 2010-06-23, 10:25 UTC

Post by *xypavel »

chtěl bych se zeptat, u nějaké "starší" verze TC, jsem měl nastaveno, že i složky se řadili podle přípony... (čistě jen pro lepší orientaci) Bohužel sem přeinstaloval systém a tuto možnost nemůžu v nastavení u verze 7.50 najít?

děkuji
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Ahoj xypavel,
wincmd.ini
[Configuration]
SortDirExt=1

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply