TC a Windows Vista (UAC)

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

TC a Windows Vista (UAC)

Post by *totcmd »

Začínám být nucen více se seznamovat (pracovat) s Windows Vista.
UF UF UF

ad1)
Pokud nainstaluji TC do "Program Files" a mám "zapnutou ochranu složky Program Files" pomocí "Řízení uživatelských účtů", tak Vista nedovolí doplňkům zápis do *.ini souborů uložených v c:\Program Files\totalcmd\plugins\*.*

Lze nějak ve Vistách nastavit aby složka "plugins" nebyla systémem chráněná? - aby do ní mohly doplňky trvale zapisovat?

PS
Obcházím to tak, že TC instaluji do kořenové složky disku C:...
...ale někteří moji kolegové toto nechtějí.

ad2)
Ve Vistě mám standardně zapnutý UAC a hodně mě otravuje, když musím pokaždé odklepnout potvrzení o spuštění Total Commanderu. Jde to nějak obejít aniž bych UAC vypnul?

ad3)
Nenapsal by někdo krátký tutorial (info) o TC (instalace a nastavení v Program Files) a Windows Vista - určitě je těch obtíží více akorát jsem na ně ještě nepřišel...
Například další - ve Vistách (home premium) mi nejde v TC spustit anglická nápověda v *.hlp... (hláška - hlp soubor není systémem podporován).
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

totcmd,
Ve Vistě mám standardně zapnutý UAC a hodně mě otravuje, když musím pokaždé odklepnout potvrzení o spuštění Total Commanderu. Jde to nějak obejít aniž bych UAC vypnul?
Info for Vista users: Disable UAC Prompt for an Application
ve Vistách (home premium) mi nejde v TC spustit anglická nápověda v *.hlp... (hláška - hlp soubor není systémem podporován)
WinHlp32.exe for Windows Vista

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply