Skok do korenoveho adresara

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
omikron123
Junior Member
Junior Member
Posts: 61
Joined: 2006-10-04, 08:09 UTC

Skok do korenoveho adresara

Post by *omikron123 »

Existuje nejaká klávesová skratka pre skok do koreňového adresára? Kombinácie CTRL+< a CTRL+\ mi totiž nefungujú... :(

Ď.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Nuz, existuju Ctrl-\ na anglickom layoute klavesnice a Ctrl-< na nejakych inych, takze ak ti nefunguju, tak je niekde chyba, bud si ich premapoval, alebo nemackas spravne klavesy.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
omikron123
Junior Member
Junior Member
Posts: 61
Joined: 2006-10-04, 08:09 UTC

Post by *omikron123 »

Hacker wrote:Nuz, existuju Ctrl-\ na anglickom layoute klavesnice a Ctrl-< na nejakych inych, takze ak ti nefunguju, tak je niekde chyba, bud si ich premapoval, alebo nemackas spravne klavesy.

Roman
Layout klávesnice mám slovenský, nerobil som žiadny remapping. Znaky "" a "<" sú na definovaných miestach, napriek tomu mne ich kombinácie s klávesom CTRL NEFUNGUJÚ :( . Naozaj neviem, v čom väzí môj problém...
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

omikron123,
Naozaj neviem, v čom väzí môj problém...
Nuz, dost mozno v tom, ze slovenska klavesnica znaky \ ani < neobsahuje. Skus prepnut na anglicky layout a stlacit Ctrl-\, malo by to fungovat.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
omikron123
Junior Member
Junior Member
Posts: 61
Joined: 2006-10-04, 08:09 UTC

Post by *omikron123 »

Hacker wrote:omikron123,
Naozaj neviem, v čom väzí môj problém...
Nuz, dost mozno v tom, ze slovenska klavesnica znaky \ ani < neobsahuje. Skus prepnut na anglicky layout a stlacit Ctrl-\, malo by to fungovat.

HTH
Roman
Prepol som na anglicky layout a takisto NULA BODOV :(. Asi budem musiet ozeliet klavesovu skratku a pre skok do "rootu" budem nuteny pouzivat iba mys...

Nuz, neviem, neviem...
Som iba jediny Slovak, ktory ma tento problem? Alebo to nikto zo Slovakov ( a Sloveniek ) nepotrebuje?
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

omikron123,
Prepol som na anglicky layout a takisto NULA BODOV
Hm, takze normalne ked mackas \, tak v prikazovom riadku TC sa normalne pise \...? Len tak pre istotu.

Ak to naozaj pise \-a a nijakovsky nechce fungovat, tak si mozes este nadefinovat vlastnu skratku, prikaz je cm_GoToRoot.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
omikron123
Junior Member
Junior Member
Posts: 61
Joined: 2006-10-04, 08:09 UTC

Post by *omikron123 »

Hacker wrote:omikron123,
Prepol som na anglicky layout a takisto NULA BODOV
Hm, takze normalne ked mackas \, tak v prikazovom riadku TC sa normalne pise \...? Len tak pre istotu.

Ak to naozaj pise \-a a nijakovsky nechce fungovat, tak si mozes este nadefinovat vlastnu skratku, prikaz je cm_GoToRoot.

HTH
Roman
It works! :wink: Thanks :lol:
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

omikron123,
Nz, a na zahadu sa podarilo dojst? (Ze preco to v anglickom layoute nefungovalo?)

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply