Automatizacia premenovania

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
hrac81
Junior Member
Junior Member
Posts: 2
Joined: 2008-12-16, 18:30 UTC

Automatizacia premenovania

Post by *hrac81 »

Zdravim, potreboval by som pomoct s automatizaciou premenovania suborov. Pouzitim multi-rename tool dosiahnem pozadovany vysledok, ale nakolko potrebujem premenovat zhruba 600 priecinkov s fotografiami, hladam moznosti zjednodusenia.

Teraz sa pokusim popisat problem.

Subory su ulozene na disku v jednom "hlavnom" priecinku: E:\FOTKY ARCHIVE. Tento hlavny priecinok obsahuje dalsie podpriecinky v ktorych su ulozene fotografie. Takze konecna cesta vyzera ako napr.:E:\FOTKY ARCHIVE\20030114_STOJANY. Nazov podpriecinka je zolozeny z datumu YYYYMMDD_jednoducheho popisu. Povodne nazvy fotiek su v niektorych priecinkoch rozne, jednoducho je to mix nazvov.

Postup ktory som pouzival je: Vybratie vsetkych fotiek v podpriecinku ctrl+A, ctrl+M, do pola "file name" som rucne napisal prvych 8 cisiel z nazvu podpriecinka napr. 20030114_[C] s "Define counter" nastavenim na 4. Vysledok bolo premenovanie vsetkych fotiek v podpriecinku podla datumu podpriecinku+podtrznik+poradove cislo zlozene z 4 cislic, napr. na 20030114_0001, 20030114_0002, 20030114_0003 atd.

Napada niekoho sposob ako si usetrit vypisovanie tych prvych 8 cislic podpriecinka? Pripadne mozem posat screenshoty do mailu.

Velka vdaka za pomoc.

Tomas
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Ahoj, skus

Code: Select all

[P1-8]
Pre advanced premenovavanie vo viacerych podadresaroch naraz mozes skusit aj Siren.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
hrac81
Junior Member
Junior Member
Posts: 2
Joined: 2008-12-16, 18:30 UTC

Post by *hrac81 »

Vdaka Roman, je to presne co chcem.

Bolo by mozne spravit na toto premenovanie tlacitko pripadne kl. skratku?
Pozeral som na vedlajsie vlako zaoberajuce sa tymto, ale pravdu povediac prikazom moc nerozumiem.

Este aby som nezabudol pred premenovanim by som bol rad keby sa fotky zoradili podla datumu a casu v EXIFE. Teraz mam na to plugin a klikam na zahlavie v adresari takze sa zoradia. Bolo by mozne zaimplementovat to zoradenie do toho tlacitka/ kl. skratky este pred premenovanim?
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

hrac81,
Bolo by mozne spravit na toto premenovanie tlacitko pripadne kl. skratku?
No, zatial zial nie, mozes to dokopy ulozit v MRT pomocou F2. V TC 7.5 bude mozne MRT priamo spustit s takto ulozenou sablonou (ale odklepnut OK budes este musiet sam).
Este aby som nezabudol pred premenovanim by som bol rad keby sa fotky zoradili podla datumu a casu v EXIFE. Teraz mam na to plugin a klikam na zahlavie v adresari takze sa zoradia. Bolo by mozne zaimplementovat to zoradenie do toho tlacitka/ kl. skratky este pred premenovanim?
To tiez zial nie. Dalo by sa to externym nastrojom ako napr. AutoHotkey, ale priamo v TC nie, budes na to musiet dbat sam. :)

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply