wincmd.ini

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
geon
Junior Member
Junior Member
Posts: 11
Joined: 2009-02-25, 11:33 UTC

wincmd.ini

Post by *geon »

Jak udělat aby vždy když pustím tc pod jakýmkoliv uživatelem si bral wincmd.ini z adresáře windows? Nechci řešení, že přidám něco jako parametr za totalcmd.exe, chtěl bych aby to fungovalo pokaždé, i když kliknu jen na totalcmd.exe. Mám 7.04. Díky.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Po instalacii by to mal tak robit defaultne. Skus nainstalovat znova. TC pocas instalacie zapise do registrov miesto, kde ma hladat wincmd.ini a zvycajne je to pod C:\Windows.
Alternativne mozes skusit Inireloc.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
jvh
Member
Member
Posts: 187
Joined: 2007-07-20, 12:28 UTC

Post by *jvh »

Ahoj,

je několik možností:

1) použít INIReloc Tool

2) určit cestu k wincmd.ini v registru windows (pouze 32-bit verze)

- pro všechny uživatele
REGEDIT4
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Ghisler\Total Commander]
"IniFileName"="C:\\WINDOWS\\wincmd.ini"
"FtpIniName"="C:\\WINDOWS\\ftp.ini"
"InstallDir"="C:\\TOTALCMD"

- pro aktuálně přihlášeného uživatele
REGEDIT4
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Ghisler\Total Commander]
"IniFileName"="c:\\WINDOWS\\wincmd.ini"
"FtpIniName"="c:\\WINDOWS\\ftp.ini"
"InstallDir"="c:\\TOTALCMD"

(Text od REGEDIT4 včetně až po "InstallDir"="C:\\TOTALCMD" včetně zkopírovat a uložit do nového souboru s příponou *.reg a poté spustit)

3) I když to není to, co jsi chtěl, pro úplnost uvedu možnost mít ini soubory ve stejném adresáři jako je TC, ve wincmd.ini v sekci [Configuration] je nutno doplnit příkaz UseIniInProgramDir=7.

Popis z CZ nápovědy
1: Použít wincmd.ini ve složce programu, pokud není nastaveno jiné umístění pomocí registru nebo parametrů
2: Použít wcx_ftp.ini ve složce programu, pokud není nastaveno jiné umístění pomocí registru nebo parametrů
4: Potlačit nastavení v registru (ale ne parametry příkazového řádku)
1+2+4 = 7 ->bere nastavení všech tří bodů

Edit: Tak si tak klofu a klofu... a Roman je zase rychlejší. :lol:
geon
Junior Member
Junior Member
Posts: 11
Joined: 2009-02-25, 11:33 UTC

Post by *geon »

jvh: ta trojka je to, co jsem vždycky chtěl, ale bál jsem se zeptat ;-) Je to velmi vhodné - prostě vezmu adresář, někam ho zkopčím, a mám přenesené i nastavení. Jen musím ošetřit ty registry, protože jak jsem pochopil, tak mají přednost. Díky!
jvh
Member
Member
Posts: 187
Joined: 2007-07-20, 12:28 UTC

Post by *jvh »

Jen musím ošetřit ty registry, protože jak jsem pochopil, tak mají přednost.
Ne, nemají přednost. Pokud je UseIniInProgramDir=7 (1+2+4), ta 4 právě potlačí nastavení v registru. Přednost pak mají pouze parametry příkazového řádku, tj. pokud bys spouštěl TC s parametry např. "Totalcmd.exe /I=Setting2.ini /F=Ftp2.ini".
Díky!
Rádo se stalo.
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

jvh: ta trojka je to, co jsem vždycky chtěl, ale bál jsem se zeptat Je to velmi vhodné - prostě vezmu adresář, někam ho zkopčím, a mám přenesené i nastavení. Jen musím ošetřit ty registry, protože jak jsem pochopil, tak mají přednost. Díky!
Jen pro vysvětlenou toho součtu 1+2+4=7

UseIniInProgramDir=0 Tato proměnná se načte, pouze pokud je soubor wincmd.ini umístěn ve stejné složce jako program.
Je to součet následujících hodnot:
1: Použít wincmd.ini ve složce programu, pokud není nastaveno jiné umístění pomocí registru nebo parametrů
2: Použít wcx_ftp.ini ve složce programu, pokud není nastaveno jiné umístění pomocí registru nebo parametrů
4: Potlačit nastavení v registru (ale ne parametry příkazového řádku)
...prostě vezmu adresář, někam ho zkopčím, a mám přenesené i nastavení
V tomto nemáš zas tak úplně pravdu.
Budeš muset hlídat ještě např. absolutní cesty (nejen) v INI souborech (já cesty ještě měním v souborech tlačítkových lišt *.BAR).
Absolutní cesty budeš muset ručně přepsat na proměnnou %COMMANDER_PATH%
Takže pokud máš v INI souboru zápis
něco=c:/totcmd/...
tak to přepiš na
něco=%COMMANDER_PATH%/...
pak již většina věcí šlape i po zkopčení...
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
geon
Junior Member
Junior Member
Posts: 11
Joined: 2009-02-25, 11:33 UTC

Post by *geon »

Díky!
Post Reply