fce ze Salamandru

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
Bibo
Junior Member
Junior Member
Posts: 2
Joined: 2009-07-09, 20:44 UTC

fce ze Salamandru

Post by *Bibo »

Ahoj,
přešel jsem od Altap Salamanderu k Total Commanderu, protože jsem chtěl vědět co je lepší. V TC mě ale chybí některé fce, které mi hodně usnadnily život u AS. Na některé jsem přišel sám, ale s něčím bych potřeboval pomoci.

1) Když jsem u AS začal psát počáteční písmena, tak se mě v prohlížeči zvýrazňovala složka nebo soubor a šipkami jsem si vybíral další co se shodují s počátečními písmeny. U TC to funguje podobně, ale nezvýrazňují se složky, ale je to dole, to bych ještě překousnul, ale rád bych pokud už tedy něco vyberu a zmáčknu enter, tak abych se do té složky přesunul a ne aby se spustil průzkumník.

2) V adresním řádku (např. c:\Program Files\Mozilla Firefox) šlo kliknout na Program Files a člověk se dostal do té složky, jde to taky tak nějak u TC? Teď jsem si všiml, že funguje Backspace, ale přesto pokud by to nějak šlo přímo na kliknout na složku (místo aby se ukazovalo Přidat aktuální složku a Nastavení), tak by to bylo dobrý.

3) Chtěl bych přetažením myši přesouvat soubory a ne kopírovat. Vím, že mohu podržet Shift, ale chtěl bych aby to bylo opačně. Abych prvně přesouval a když podržím, tak kopíroval.

Díky moc za pomoc :)
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Re: fce ze Salamandru

Post by *totcmd »

Vítám tě :-)
Předně napiš jakou verzi Total Commanderu používáš.

Protože se blíží finální verze 7.5 zkusím ti to popsat v ní...
Bibo wrote: 1) Když jsem u AS začal psát počáteční písmena, tak se mě v prohlížeči zvýrazňovala složka nebo soubor a šipkami jsem si vybíral další co se shodují s počátečními písmeny. U TC to funguje podobně, ale nezvýrazňují se složky, ale je to dole, to bych ještě překousnul, ale rád bych pokud už tedy něco vyberu a zmáčknu enter, tak abych se do té složky přesunul a ne aby se spustil průzkumník.
Tato funkce se jmenuje Rychlé hledání a veškeré informace najdeš v nabídce Konfigurace - Možnosti - Rychlé hledání (levý sloupec)
--- tam lze rychlé hledání konfigurovat a tlačítko Nápověda (zcela dole) ti zároveň umožní zobrazit odpovídající nápovědu.

Pokud potom nebudeš něčemu rozumět dej vědět.

(Českou nápovědu si stáhni zde: http://totalcommander.lnk.cz/ceska-napoveda-pro-total-commander)
Bibo wrote: 2) V adresním řádku (např. c:\Program Files\Mozilla Firefox) šlo kliknout na Program Files a člověk se dostal do té složky, jde to taky tak nějak u TC?
Pokud používáš starou verzi Total Commanderu tak před kliknutím na konkrétní položku v adresním řádku podrž Shift.

V nové verzi veškeré možnosti najdeš zde: Konfigurace - Možnosti - Vzhled
Budou tě zajímat tyto položky:
Cesty aktuálních složek v záhlaví panelů (ve Windows je to panel adresa)
V záhlaví panelu se zobrazí aktuální cesta dané složky. Zvýraznění cesty zároveň označuje aktivní panel.
Zobrazit části cesty s možností kliknutí (aktivní adresní řádek)
Zobrazí nalevo od cesty malý trojúhelník a podtrhne části cesty při pohybu ukazatele myši nad aktuální složkou. Po kliknutí na podtrženou složku přejdete přímo do dané cesty, při kliknutí na tlačítko se šipkou pod složkou otevřete podnabídku (lze nastavit, viz následující možnost).
Automaticky otevřít při přechodu myši
Pokud je zatrženo, dojde při pozastavení ukazatele myši nad cestou místo zobrazení tlačítka se šipkou k přímému otevření podnabídky (po standardní prodlevě 250 ms).
Bibo wrote: Teď jsem si všiml, že funguje Backspace, ale přesto pokud by to nějak šlo přímo na kliknout na složku (místo aby se ukazovalo Přidat aktuální složku a Nastavení), tak by to bylo dobrý.
Backspace je návrat do předchozí (nadřazené) složky – tzv. O úroveň výš
Přidat aktuální složku a Nastavení je pouze pro Oblíbené položky a to je zcela jiná káva... Nebo jsem blbě porozuměl zadání
Bibo wrote: 3) Chtěl bych přetažením myši přesouvat soubory a ne kopírovat. Vím, že mohu podržet Shift, ale chtěl bych aby to bylo opačně. Abych prvně přesouval a když podržím, tak kopíroval.
To záleží na nastavení myši...
Osobně ti změnu chování nedoporučuji, protože zvyk je železná košile a může ti to pak dělat problém na jiných počítačích.

Já to například dělám takto:
V Konfigurace - Možnosti - Funkce mám zatrženo u Výběr souborů pomocí myši... Pravým tlačítkem (jako Norton Commander)

Pak kopírování probíhá takto:
uchopím soubor levým talčítkem myši - přesunu do druhého panelu a tlačítko pustím...

Přesun probíhá takto:
uchopím soubor levým talčítkem myši - přesunu do druhého panelu a stisknu ještě pravé (změní se mi kurzor na minus) potom pustím nejprve levé a potom pravé... dojde k přesunutí

Vyžaduje to trošičku cviku ale bude ti to spolehlivě fungovat na všech počítačích kde bude Total Commander

(přečti si v nápovědě kapitolu drag & drop...)
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
Bibo
Junior Member
Junior Member
Posts: 2
Joined: 2009-07-09, 20:44 UTC

Re: fce ze Salamandru

Post by *Bibo »

totcmd wrote: Pøednì napiš jakou verzi Total Commanderu používáš.
Používám 7.04a
totcmd wrote: Tato funkce se jmenuje Rychlé hledání a veškeré informace najdeš v nabídce Konfigurace - Možnosti - Rychlé hledání (levý sloupec)
--- tam lze rychlé hledání konfigurovat a tlaèítko Nápovìda (zcela dole) ti zároveò umožní zobrazit odpovídající nápovìdu.
Jo díky, je to ono a potřeboval sem "Písmena - s editačním oknem" a díky i za tu českou nápovědu.
totcmd wrote: Pokud používáš starou verzi Total Commanderu tak pøed kliknutím na konkrétní položku v adresním øádku podrž Shift.

V nové verzi veškeré možnosti najdeš zde: Konfigurace - Možnosti - Vzhled
Budou tì zajímat tyto položky:
Cesty aktuálních složek v záhlaví panelù (ve Windows je to panel adresa)
V záhlaví panelu se zobrazí aktuální cesta dané složky. Zvýraznìní cesty zároveò oznaèuje aktivní panel.
Zobrazit èásti cesty s možností kliknutí (aktivní adresní øádek)
Zobrazí nalevo od cesty malý trojúhelník a podtrhne èásti cesty pøi pohybu ukazatele myši nad aktuální složkou. Po kliknutí na podtrženou složku pøejdete pøímo do dané cesty, pøi kliknutí na tlaèítko se šipkou pod složkou otevøete podnabídku (lze nastavit, viz následující možnost).
Automaticky otevøít pøi pøechodu myši
Pokud je zatrženo, dojde pøi pozastavení ukazatele myši nad cestou místo zobrazení tlaèítka se šipkou k pøímému otevøení podnabídky (po standardní prodlevì 250 ms).
Tou novou verzí asi myslíš 7.5 že? Uvidíme, buďto aktualizuji a nebo mě bude stačit ten shift.
totcmd wrote: Backspace je návrat do pøedchozí (nadøazené) složky – tzv. O úroveò výš
Pøidat aktuální složku a Nastavení je pouze pro Oblíbené položky a to je zcela jiná káva... Nebo jsem blbì porozumìl zadání
Ne, porozumněl si, jen že to třeba taky jde, ale musel bych třeba 3x zmáčknout Backspace, prostě ten shift je lepší.
totcmd wrote: To záleží na nastavení myši...
Osobnì ti zmìnu chování nedoporuèuji, protože zvyk je železná košile a mùže ti to pak dìlat problém na jiných poèítaèích.

Já to napøíklad dìlám takto:
V Konfigurace - Možnosti - Funkce mám zatrženo u Výbìr souborù pomocí myši... Pravým tlaèítkem (jako Norton Commander)

Pak kopírování probíhá takto:
uchopím soubor levým talèítkem myši - pøesunu do druhého panelu a tlaèítko pustím...

Pøesun probíhá takto:
uchopím soubor levým talèítkem myši - pøesunu do druhého panelu a stisknu ještì pravé (zmìní se mi kurzor na minus) potom pustím nejprve levé a potom pravé... dojde k pøesunutí
Ten výběr souborů mě vyhovuje klasicky levé tlačítko + ctrl nebo shift a na pravém prostě různě co se souborem dělat.

Ale to přesouvání se zároveň zmáčknutým pravým tlačítkem, tak asi začnu používat. To se mě líbí

Díky moc za všechno
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Ahoj Bibo,
Uvidíme, buďto aktualizuji a nebo mě bude stačit ten shift.
Mozes pouzit aj nastavenie InplaceRenamePath=2, vid popis v Helpe, 4.b).
na pravém prostě různě co se souborem dělat.
To mozes mat aj pri vybere pravym, len treba gombik trochu dlhsie podrzat. ;)

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply