TC kopíruje automaticky adresáře

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

StenlyS
Junior Member
Junior Member
Posts: 9
Joined: 2009-09-23, 20:08 UTC

TC kopíruje automaticky adresáře

Post by *StenlyS »

Dobrý den, prosím o pomoc při řešení problému s Total commanderem. Na flashdisku mám strukturu adresářů a souborů,vždy když vložím flash disk do počítače a otevřu TC, tak mi to nakopíruje všechny adresáře automaticky. Jedny se chovají jako systémové a druhé se otevírají jako okna (taková, když otevíráte složku z plochy). Nevíte někdo, proč se mi ty složky na flash discích sami zkopírují? Dělá to i na cizích flash discích. Antivirák u kolegy AVG po té co mi to TCMD rozdělí hlásí trojského koně. Já používám koupenou licenci ESET balíček. Vložil bych přílohu z obrázkem co mi TC dělá, ale nevidím nikde možnost přílohu připojit.
Děkuji za pomoc.
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

Obrázky toto fórum (jako přílohu) nenahrává.
Snadno ho vložíš tak, že obrázek nahraješ třeba sem:

Code: Select all

http://www.imageshack.us/
nebo
http://www.pixhost.org/
A do příspěvku pak vložíš odkaz na obrázek ve tvaru:
Image: http://img44.imageshack.us/img44/7950/cesta.png

Možná ještě:
Než pošleš obrázky, tak se koukni, zda je na flešce v kořenové složce skrytý (nebo taky ne...) soubor autorun.inf
Pokud ano pošli i jeho obsah. (Je txt soubor - otevřeš ho v notepadu.)
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
henrich.fukna
Junior Member
Junior Member
Posts: 60
Joined: 2003-03-07, 10:18 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *henrich.fukna »

A naozaj je to iba pri TC ?
Pozri ci nekopiruje hned pri vlozeni do USB cez Windows Explorer (My Computer ....)

Heno
StenlyS
Junior Member
Junior Member
Posts: 9
Joined: 2009-09-23, 20:08 UTC

TC kopíruje automaticky adresáře

Post by *StenlyS »

Děkuji za radu s obrázkem.

Se složkami na pevných discích mi to nedělá. Jen na flash. Hodně často jsem kopíroval obsahy složek nééé do 2. okna TC, ale do klasických oken, která otevíráte pomocí ikon na ploše. TC jako by si to pamatoval a kopírování mi sám usnadnil tím, že sám na flash disku zkopíroval složky. Jedny se otevírají tak, (ty s tím vykřičníkem) že se vám ukáže standardní obsah v TC, ale ty druhé, když na ně poklepu, tak se otevře klasické okno, jako když otevíráte složky přes Tento počítač.

Odkaz na obrázek.
StenlyS
Junior Member
Junior Member
Posts: 9
Joined: 2009-09-23, 20:08 UTC

TC kopíruje automaticky adresáře

Post by *StenlyS »

Chci vložit odkaz na obrázek, ale bohužel mi to nejde, pořád mi to hlásí chybu, i když kliknu na URL.

1. nakopíruju odkaz
2. kliknu na URL - ono se to upraví
3. kliknu odeslat a CHYBA
StenlyS
Junior Member
Junior Member
Posts: 9
Joined: 2009-09-23, 20:08 UTC

TC kopíruje automaticky adresáře

Post by *StenlyS »

žádný autoran.inf tam není.
Mám automatické spuštění zakázáno!!!

Nejde mi ten odkaz odeslat ani s "Img"
User avatar
Maverick_CZ
Junior Member
Junior Member
Posts: 25
Joined: 2009-09-17, 13:53 UTC

Post by *Maverick_CZ »

To zní zajímavě, ale poněkud z toho popisu nejsem zrovna moudrý... Připadá mi to takové jakési zmatené...

Z flash disku se to kopíruje kam? A kopíruje se co: složky, dokumenty, tabulky, obrázky, MP3?

Neběží náhodou WMP? Není flash disk (jednotka) nějak označen po synchronizaci offline?

Asi by to chtělo obrázek, jak to vlastně vypadá. Jinak tu budeme vařit ze vzduchu.
StenlyS
Junior Member
Junior Member
Posts: 9
Joined: 2009-09-23, 20:08 UTC

TC kopíruje automaticky adresáře

Post by *StenlyS »

Tak mi někdo prosím poraďte - krok za krokem, jak sem dostat ten obrazek. Jsem amater a nevim jak na to. Na jinych forech jsem zvykli na to, že tam maji funkci pripojit soubor.

Můj problém s TC:
1. vložím jakýkoliv flash disk (fiktivně s adresárem AAA)
2. v adesari AAA se soubor BBB.jpg (to je prosím priklad, ale problém stejný)
3. Já ten soubor BBB.jpg chci skopírovat, ale místo toho, abych jej pretahnul mysi do 2. okna TC, tak dám zkratku Ctrl+C a nakopiruju jej do jineho okna, ktere si otevru na ploše.
4. odpojim flash disk
5. opět pripojim a ejhle TC mi tam sám od sebe udělal kopii adresare AAA. Prvni Adresar se po kliknutí chová standardne (otevre se v TC a já vidím soubor BBB.jpg - 1. kopie složky AAA je v TC vyobrazena ikonou systemoveho nebo skryteho souboru s vykricnikem)
6. Druhy nakopirovany adresar na te same flashce se jmenuje jak jinak stejne AAA, ale po kliknuti na něj se otevre okno, jako když klikáte na slozku "Tento pocitac" a v okne se zobrazi slozka BBB.jpg
7. kdyz flash vyndam a dam jej kolegovi, ktery TC nema, tak kolega vidi pri otevreni flash disku pres "Tento PC" taky 2 druhy ikon. 1. je normální, kde vidí složku BBB.jpg, 2. je na krajích zoubkovaná a když ji otevre, tak v ni neni nic vidět, ale fyzickytam slozka BBB.jpg je.

To je celý můj problém.

Děkuji
User avatar
Maverick_CZ
Junior Member
Junior Member
Posts: 25
Joined: 2009-09-17, 13:53 UTC

Post by *Maverick_CZ »

Podle všeho to vypadá na nějakou breberku (=vir).

Každopádně, když kopíruješ SOUBOR, zase je z toho SOUBOR a ne složka. Pokud kopíruješ celou složku, může z toho potom být jak složka (kopie 1:1) nebo soubor (zástupce).

Navíc systém si sám hlídá, aby ve stejném umístění nemohly být 2 položky se stejným názvem. Takže teoreticky nemůžeš vidět 2 složky "AAA", nebo složku "AAA" a soubor "AAA" (tohle sice možné je, ale pouze za předpokladu, že máš vypnuté zobrazování přípon - stejnou ikonu jako složka pak může mít zástupce, ale je tam ještě taková ta malá šipečka, která označuje zástupce).

Zkus sem dát nějaké ty obrázky, jak radí totcmd.

Apropo, co máš za systém? Neběží na pozadí něco, co by tenhle jev mohlo teoreticky způsobovat? Opravdu to dělá jenom, když spustíš TC? Zkus předtím ten flash disk otevřít v průzkumníku a udělat to samé (Ctrl+C atd.).
StenlyS
Junior Member
Junior Member
Posts: 9
Joined: 2009-09-23, 20:08 UTC

TC kopíruje automaticky adresáře

Post by *StenlyS »

zadej:
w w w potom . potom p i x h o s t potom . potom o r g potom / potom s h o w potom / potom 3 2 9 potom / potom 7 4 4 0 6 3 potom _ potom p r o b l m potom - potom s potom - potom t c m d potom . potom j p g

Ty bšechny znaky dohromady.
StenlyS
Junior Member
Junior Member
Posts: 9
Joined: 2009-09-23, 20:08 UTC

TC kopíruje automaticky adresáře

Post by *StenlyS »

Ty všechny znaky, které jsou napsány netučně zadejte jako adresu do prohlížeče. Tam je obrázek.

h t t p : / / w w w . p i x h o s t . o r g / s h o w / 3 2 9 / 7 4 4 0 6 3 _ p r o b l m - s - t c m d . j p g
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

Výše uvedený obrázek:
Image: http://www.pixhost.org/show/329/744063_problm-s-tcmd.jpg

Ať nemusíte odstraňovat ty mezery...

Hele já mám ještě jeden dotaz k tvému problému. Ten soubor na obrázku "AAA.EXE" který má "náhodou" ikonu složky jsi sebral kde?

Není to náhodou nějaký druh SFX (samorozbalovacího) archivu?
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
jvh
Member
Member
Posts: 187
Joined: 2007-07-20, 12:28 UTC

Post by *jvh »

Ahoj,

zajímavé, můžeš nechat otestovat soubor AAA.exe na http://www.virustotal.com/cs/ a případně i prověřit PC zasláním logu z RSIT na fórum viry.cz? (Návod je tamtéž v prvním tématu.)
5. opět pripojim a ejhle TC mi tam sám od sebe udělal kopii adresare AAA. Prvni Adresar se po kliknutí chová standardne (otevre se v TC a já vidím soubor BBB.jpg - 1. kopie složky AAA je v TC vyobrazena ikonou systemoveho nebo skryteho souboru s vykricnikem)
6. Druhy nakopirovany adresar na te same flashce se jmenuje jak jinak stejne AAA, ale po kliknuti na něj se otevre okno, jako když klikáte na slozku "Tento pocitac" a v okne se zobrazi slozka BBB.jpg
1. Nevytvoří se kopie adresáře ale soubor (program) AAA.exe, respektive soubor "<název shodný s adresářem>.exe", který se chová jako "zástupce adresáře" a po spuštění otevře okno Průzkumníka s daným adresářem, je to tak?

2. V případě, že je na flash disku více adresářů, vytvoří se ke každému i odpovídající *.exe soubor?

3. Ten vytvořený exe soubor (v tomto případě AAA.exe) má vždy datum vytvoření 28.08.2007 a velikost 31744 B?
StenlyS
Junior Member
Junior Member
Posts: 9
Joined: 2009-09-23, 20:08 UTC

TC kopíruje automaticky adresáře

Post by *StenlyS »

jvh wrote:Ahoj,

zajímavé, můžeš nechat otestovat soubor AAA.exe na http://www.virustotal.com/cs/ a případně i prověřit PC zasláním logu z RSIT na fórum viry.cz? (Návod je tamtéž v prvním tématu.)
5. opět pripojim a ejhle TC mi tam sám od sebe udělal kopii adresare AAA. Prvni Adresar se po kliknutí chová standardne (otevre se v TC a já vidím soubor BBB.jpg - 1. kopie složky AAA je v TC vyobrazena ikonou systemoveho nebo skryteho souboru s vykricnikem)
6. Druhy nakopirovany adresar na te same flashce se jmenuje jak jinak stejne AAA, ale po kliknuti na něj se otevre okno, jako když klikáte na slozku "Tento pocitac" a v okne se zobrazi slozka BBB.jpg
1. Nevytvoří se kopie adresáře ale soubor (program) AAA.exe, respektive soubor "<název shodný s adresářem>.exe", který se chová jako "zástupce adresáře" a po spuštění otevře okno Průzkumníka s daným adresářem, je to tak?

2. V případě, že je na flash disku více adresářů, vytvoří se ke každému i odpovídající *.exe soubor?

3. Ten vytvořený exe soubor (v tomto případě AAA.exe) má vždy datum vytvoření 28.08.2007 a velikost 31744 B?
Odpovědi:
1.ANO
2. ANO ke každému adresáři stejný soubor
3. ANO všechny mají shodný datum i velikost

Vidím, že obrázek pomohl a už chápete můj problém.
User avatar
Maverick_CZ
Junior Member
Junior Member
Posts: 25
Joined: 2009-09-17, 13:53 UTC

Re: TC kopíruje automaticky adresáře

Post by *Maverick_CZ »

StenlyS wrote:
jvh wrote:Ahoj,

zajímavé, můžeš nechat otestovat soubor AAA.exe na http://www.virustotal.com/cs/ a případně i prověřit PC zasláním logu z RSIT na fórum viry.cz? (Návod je tamtéž v prvním tématu.)
5. opět pripojim a ejhle TC mi tam sám od sebe udělal kopii adresare AAA. Prvni Adresar se po kliknutí chová standardne (otevre se v TC a já vidím soubor BBB.jpg - 1. kopie složky AAA je v TC vyobrazena ikonou systemoveho nebo skryteho souboru s vykricnikem)
6. Druhy nakopirovany adresar na te same flashce se jmenuje jak jinak stejne AAA, ale po kliknuti na něj se otevre okno, jako když klikáte na slozku "Tento pocitac" a v okne se zobrazi slozka BBB.jpg
1. Nevytvoří se kopie adresáře ale soubor (program) AAA.exe, respektive soubor "<název shodný s adresářem>.exe", který se chová jako "zástupce adresáře" a po spuštění otevře okno Průzkumníka s daným adresářem, je to tak?

2. V případě, že je na flash disku více adresářů, vytvoří se ke každému i odpovídající *.exe soubor?

3. Ten vytvořený exe soubor (v tomto případě AAA.exe) má vždy datum vytvoření 28.08.2007 a velikost 31744 B?
Odpovědi:
1.ANO
2. ANO ke každému adresáři stejný soubor
3. ANO všechny mají shodný datum i velikost

Vidím, že obrázek pomohl a už chápete můj problém.
1, 2, 3 = jednoznačné příznaky nějaké breberky. Takže si PC projeď, nejlépe ihned, nějakým antivirem. Pokud žádný nemáš, hazarduješ se životem svého PC, když bez antiviru lezeš na internet. Zkus třeba online scanner od ESETu: http://www.eset.cz/eset-online-skener.
Post Reply