Pluginy GIF a AVI

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
Hamfl
Junior Member
Junior Member
Posts: 7
Joined: 2017-12-26, 15:45 UTC

Pluginy GIF a AVI

Post by *Hamfl »

Při hledání editorů pro soubory AVI a animovaný GIF jsem našel, že to TC umí také. Pluginy jsem nainstaloval, ale už jsem nikde nenašel "tlačítko Konfigurovat rozšíření balíčku DLL" . TC se chová stejně jako před instalací pluginů. V popisech pluginů jsou vždy jen dva - tři řádky s chválou, že to umí. Jenže já to neumím - poradí někdo? Dík Hamfl
User avatar
Stefan2
Power Member
Power Member
Posts: 4124
Joined: 2007-09-13, 22:20 UTC
Location: Europa

Post by *Stefan2 »

Který plugin je testován?

A může existovat lepší nástroj jako TC s pluginy pro váš problém.



 
Hamfl
Junior Member
Junior Member
Posts: 7
Joined: 2017-12-26, 15:45 UTC

Post by *Hamfl »

Všeobecná chyba

Objevila se chyba
Hamfl
Junior Member
Junior Member
Posts: 7
Joined: 2017-12-26, 15:45 UTC

Post by *Hamfl »

Nelze odpovědět. Chyba fora.
Hamfl
Junior Member
Junior Member
Posts: 7
Joined: 2017-12-26, 15:45 UTC

Post by *Hamfl »

Stefan2 wrote:Který plugin je testován?

A může existovat lepší nástroj jako TC s pluginy pro váš problém.

 
RE: Ktery plugin je testovan?
TC - Konfigurace - moznosti nastaveni - doplnky - stahnout - http://www.ghisler.com/plugins.htm
AVI 1.5 (AVIWCX - AVI Extension plugin for Total Commander)
2011/09/30 Create AVI video files (from BMPs), open AVI files with Ctrl+PgDn and extract frames/the sound with F3! Max. 2 GB AVI supported.
Source available.
Sascha
GIF 1.3 (GIFWCX - GIF Extension plugin for Total Commander)
2011/09/30 Can unpack frames from animated GIFs, and also create them. ENTER still shows the GIFs, press Ctrl+PageDown to see a list of all the
frames. Source available.
Sascha Hlus
Myslim, ze by to melo pro moji potrebu stacit, cetnost vyuziti nizka. Navic tvrdohlave sedim na WinXP.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13040
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Hamfl,
Co chces vlastne dosiahnut?

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Hamfl
Junior Member
Junior Member
Posts: 7
Joined: 2017-12-26, 15:45 UTC

Post by *Hamfl »

Hacker wrote:Hamfl,
Co chces vlastne dosiahnut?

Roman
Jenom to co je uvedeno v Popisu pluginu. Nic vic, ale nic min. Proste neumim moznosti uvedenych pluginu vyuzit, a tak hledam nekoho kdo to umi.

Nazev: Plugin AVI (1.2)
Popis: Diky tomuto rozsireni mate moznost jednoduse vytvaret AVI videa nebo z hotovych videi extrahovat jednotlive snimky. Pozor, podporovany jsou jen AVI videa,mensi nez 2 GB. Pro vytvoreni staci mit zdrojove snimky napriklad ve formatu BMP (uspesne odzkouseno i JPG), vybrat je a pouzit volbu Soubory+Rightwards Arrow; Komprese (klavesova zkratka Ctrl+F5). Pokud potrebujete z jiz hotoveho videa naopak ziskat snimky, staci vybrat video a pouzit volby Soubory+Rightwards Arrow; Dekomprese (klavesova zkratka Ctrl+F6), pricemz se do slozky vygeneruji jednotlive snimky a take zvukova stopa (do formatu WAV).
Velikost: 39,5 kB
Ke stazeni: http://ghisler.fileburst.com/plugins/aviwcx.zip

Nazev: GIFWCX - GIF Extension plugin
Licence: Freeware
Jazyk: Anglicky
Web: http://www.totalcmd.net/plugring/gifwcx.html
Velikost: 0,2 MB
Popis: GIFWCX je rozsireni pro tvorbu a prehravani animovanych GIF souboru primo v Total Commanderu.
Plugin pro manipulaci s animovanymi soubory gif:
- Extrahujte jednotlive snimky animovanych souboru gif
- Smazat snimky animovanych souboru gif
- Pripojit obrazky k existujicim souborum gif
- Vytvorit cely animovany soubor gif existujicich obrazku (muze byt * .bmp, * .jpg, * .gif, * .png)
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13040
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Hamfl,
Co si zatial urobil, a co nejde?

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Hamfl
Junior Member
Junior Member
Posts: 7
Joined: 2017-12-26, 15:45 UTC

Post by *Hamfl »

Hacker wrote:Hamfl,
Co si zatial urobil, a co nejde?

Roman
A jsme zase na začátku:
Pluginy jsem nainstaloval, ale už jsem nikde nenašel "tlačítko Konfigurovat rozšíření balíčku DLL" . TC se chová stejně jako před instalací pluginů.

Problém bude možná v tom, že poslední aktualizace pluginu je z roku 2011, ted je skoro rok 2018, to jest ze se TC z hlediska ovladani pozmenil. Proto hledam nekoho, kdo bud uz ty pluginy instaloval - a chodi mu to, nebo nekoho kdo se v TC vyzna podstatne vic nez ja.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13040
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Hamfl,
Pluginy jsem nainstaloval, ale už jsem nikde nenašel "tlačítko Konfigurovat rozšíření balíčku DLL" . TC se chová stejně jako před instalací pluginů.
Ak si ich nainstaloval, tak "tlačítko Konfigurovat rozšíření balíčku DLL" nie je potrebne a mozes pluginy normalne pouzivat. Mimo instalacie nemusis uz nic konfigurovat.
Takze, co si zatial urobil, a co ti nejde?

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
Iv@n
Junior Member
Junior Member
Posts: 42
Joined: 2006-11-19, 07:09 UTC

Post by *Iv@n »

Myslím, že i ten postup je už v aktuální verzi TC malinko odlišný/zjednodušený. Hledané tlačítko se jmenuje Konfigurace doplňků WCX (Configure packer extension WCXs) a nachází se na stránce Archivátory (Konfigurace - Možnosti - Archivátory), ale jak psal Roman, není potřebné.

Postupoval jsem takto:

1) Nainstaloval jsem doplněk AVIWCX - TC po stisknutí Enter na staženém ZIPu sám nabídl instalaci, tak jsem ji potvrdil a následně i přiřazení přípony AVI k tomuto doplňku.
2) V jednom z panelů jsem označil soubory BMP, stiskl jsem Alt+F5 (Komprimace) a v dialogovém okně Zkomprimovat soubory jsem vpravo ze seznamu u posledního přepínače (->) vybral AVI.
3) Kliknutím na OK se mi zobrazilo okno Komprese videa, na zkoušku jsem ponechal výchozí nastavení a stiskl jsem OK.
4) V druhém panelu se vytvořil výsledný soubor AVI s danými obrázky.
5) Stisknutím Ctrl+PageDown na vytvořeném souboru AVI se mi zobrazí podsložka s jednotlivými obrázky, které lze stisknutím F5 opět extrahovat.
Překladatel české verze programu Total Commander 7.x-9.x (včetně nápovědy)
Czech translator of Total Commander 7.x-9.x
Hamfl
Junior Member
Junior Member
Posts: 7
Joined: 2017-12-26, 15:45 UTC

Post by *Hamfl »

Iv@n wrote:Myslím, že i ten postup je už v aktuální verzi TC malinko odlišný/zjednodušený.
Díky za pomoc – zřejmě jsem se dostal do závěrečné fáze použití – bohužel. Problém byl v mé hlouposti. Doposud jsem používal jediný doplněk – „TC Burner“, proto jsem pořád očekával podobný projev od doplňků AVI a GIF. Navíc moje občasné výplody vznikaly v „Microsoft PowerPoint“ jako prezentace, a do formátu AVI se dostávaly přes „AVS video editor“ cestou Capture Screen – tady se to dalo natáhnout podle délky doprovodného audio. Nějak mi nechtělo dojít, že při zpětném rozebírání vlastních výplodů dostanu jen AVI a AUDIO, ale k animacím se nemohu dostat. Tak, že do budoucna zase postaru. To jsem se těšil, že zeštíhlím počet instalací v NB (TC Burner mne osvobodil od Nera). Ještě jednou díky. Hamfl
Post Reply