Plik Pomocy CHM dla TC - Tłumaczenie

Moderated forum for Polish users

Moderators: Usher, Gral, eltome

Post Reply
Pawel
Junior Member
Junior Member
Posts: 83
Joined: 2018-12-18, 11:54 UTC
Location: Poland
Contact:

Plik Pomocy CHM dla TC - Tłumaczenie

Post by *Pawel »

Czy jest ktoś w Was chętny na zaktualizowanie tłumaczenia polskiej pomocy (w formacie CHM) dla Total Commandera?
Czy w ogóle uważacie, że ma to sens i warto poświęcać na to na czas?

Istniejący plik tłumaczenia zgodny jest z Total Commander 9.12 i jego autorem jest Pan Wiesław Jurgielewicz.
Poprosiłem Christiana Ghislera o kontakt do autora tłumaczenia oraz pliki źródłowe potrzebne do jego aktualizacji.

Postanowiłem sam podjąć się tego zadania (aktualizacji plików pomocy). Mam spore doświadczenie w tłumaczeniu oprogramowania, również dokumentacji CHM. Celem jest sprawdzenie wszystkich plików źródłowych pomocy i przetłumaczenie brakujących zwrotów. Nie jest to zadanie łatwe, przede wszystkim bardzo pracochłonne. Co ważne, niestety, nie udało mi się skontaktować z panem Wiesławem, celem autoryzacji i możności użycia jego tłumaczenia jako bazy (mam nadzieję jednak, że nie będzie miał nic przeciwko temu).

Jak może wiecie, jestem autorem pakietu rozszerzającego funkcjonalność Total Commandera - ULTIMATE FILE MANAGER. Chciałem, by pakiet ten zawierał Polski plik pomocy, który z pewnością byłby dużym ułatwieniem dla starszych użytkowników TC, dla których język angielski może być barierą.

Żebym mógł poświęcać czas na taki projekt jak UFM, potrzebuję Waszego wsparcia finansowego... Bez niego, nie mogę i nie będę się angażował w rozwój TC, przepraszam. Proszę Was zatem o rozważenie wsparcia finansowego projektu Ultimate File Manager.

Jeśli nie, to może ktoś z Was jest chętny, ma czas i umiejętności, aby dać Polskiej społeczności plik dokumentacji TC w Polskiej wersji językowej.
-Pawel
User avatar
eltome
Junior Member
Junior Member
Posts: 57
Joined: 2023-07-29, 15:54 UTC
Location: Warmian-Masurian Voivodeship

Re: Plik Pomocy CHM dla TC - Tłumaczenie

Post by *eltome »

(...) Postanowiłem sam podjąć się tego zadania (aktualizacji plików pomocy) (...)
Zrób .


Wcześniejsza i oryginalna, angielska pomoc w wersji on-line :
https://www.ghisler.ch/help/totalcmd.htm


inny polski plik TOTALCMD.HLP z www.totalcmd.com (Languages):
https://plugins.ghisler.com/polish/polishhelp_old.zip
#388479
Pawel
Junior Member
Junior Member
Posts: 83
Joined: 2018-12-18, 11:54 UTC
Location: Poland
Contact:

Re: Plik Pomocy CHM dla TC - Tłumaczenie

Post by *Pawel »

Tłumaczenie dokumentacji oraz utrzymywanie tego tłumaczenia to nie jest prosta i szybka sprawa. Wymaga poświęcenia czasu oraz zaangażowania.
Mój post miał na celu wysondowanie, czy Polscy użytkownicy (czy w ogóle jacyś tutaj są?) potrzebują takiego tłumaczenia. Czy KTOŚ INNY jest chętny przygotować takie tłumaczenie. Czy praca taka ma sens, czy może wystarczy angielska wersja.

Piszesz "Zrób"... Gdyby to było takie proste!

Ja osobiście, rozwijając projekt Ultimate File Manager widzę głęboki sens stworzenia takiego tłumaczenia. Ale - nie ma nic za darmo. Jeśli widzę, że (prawie) NIKT nie wspiera projektu UFM, to po co marnować czas? Jaki to ma sens? Stąd moja prośba do innych, może ktoś się czuje na siłach.

Ja tego zadania mogę się podjąć, ale tylko pod warunkiem, że jest zainteresowanie tematem i że będę widział realne wsparcie projektu.
User avatar
eltome
Junior Member
Junior Member
Posts: 57
Joined: 2023-07-29, 15:54 UTC
Location: Warmian-Masurian Voivodeship

Re: Plik Pomocy CHM dla TC - Tłumaczenie

Post by *eltome »

Kiedyś była ankieta w Total Commander Polls (English):
What language do you use with TC
i statystycznie polski jest na miejscu 4 pod względem zainteresowania - lepsze tylko angielski , niemiecki i minimalnie francuski .
#388479
Post Reply