kodovani pri porovnani obsahem

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

kodovani pri porovnani obsahem

Post by *totcmd »

Mám tři "shodné" webové dokumenty kódované v iso-8859-2, utf-8 a win1250.
Docela jsem začal používat porovnávadlo v TC "podle obsahu" a potřeboval bych TC nějak donutit, aby mi korektně porovnal mezi sebou kombinaci výše zmíněných kódování...
Trochu se obávám, že to asi nepůjde... četl jsem nápovědu :D

Kde porovnávadlo kódování bere?
Zkoušel jsem měnit hodnoty v zobrazeném okně po stisknutí tlačítka Písmo, tam je toho ale moc málo...

Když z toho nic neklapne, lze nějak v TC alespoň utf-8/utf-8... Jde to?
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

lze nějak v TC alespoň utf-8/utf-8... Jde to?
Zatial nie.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

Tak jsem se napřed zarmoutil a pak při své slepotě koukám, že ta odpověď je modrá... tak na ní klepnu a ona je to nakonec dobrá zpráva... Blýská se na lepší časy... Já se těším...

PS
Romane, občas mám podezření, že znáš toto fórum zpaměti :D
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Romane, občas mám podezření, že znáš toto fórum zpaměti
Preco to je len podozrenie? ;)

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
jvh
Member
Member
Posts: 187
Joined: 2007-07-20, 12:28 UTC

Re: kodovani pri porovnani obsahem

Post by *jvh »

totcmd wrote:Mám tři "shodné" webové dokumenty kódované v iso-8859-2, utf-8 a win1250.
Docela jsem začal používat porovnávadlo v TC "podle obsahu" a potřeboval bych TC nějak donutit, aby mi korektně porovnal mezi sebou kombinaci výše zmíněných kódování...
Trochu se obávám, že to asi nepůjde... četl jsem nápovědu :D

Kde porovnávadlo kódování bere?
Zkoušel jsem měnit hodnoty v zobrazeném okně po stisknutí tlačítka Písmo, tam je toho ale moc málo...

Když z toho nic neklapne, lze nějak v TC alespoň utf-8/utf-8... Jde to?
Můžeš zkusit WinMerge, případně si ho nastavit jako standardní porovnádlo ve wincmd.ini v sekci [Configuration] / Comparetool= ...

Na UTF-8, ANSI by to mělo fungovat bezproblémově, u ostatních snad také, po nastavení kódování (codepage).
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

Díky za tip s WinMerge... - mimochodem je docela dobrý a je i česky.

Nakonec to ale úplně nedopadlo jak jsem si představoval. Ta kombinace kódování byl větší oříšek než se zdálo...
Zkoušel jsem těch porovnávadel několik a jednoznačně největší úspěch jsem zaznamenal s programem Beyond Compare který zvládá bez potíží porovnání souborů v různém kódování včetně jejich editace a ukládání. Navíc jako jediný (spolu s WinMerge) spolupracuje s nastavením ve wincmd.ini v sekci [Configuration] / Comparetool= ... a to je pecka. 8)

Zdraví Martin R.
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

Pouze poznámka k Beyond Compare...

Aktuálně jsem dokončil jeho český překlad...
Kdyby tu češtinu někdo chtěl, tak mi napište na e-mail uvedený v cz nápovědě.
Nemám nikoho, kdo by byl ochoten češtinu otestovat před jejím finálním vydáním. Tak se někdo můžete stát betatesterem... :)
Nečekám tisíc e-mailů, ale když se ozve aspoň jeden... budu moc rád.

Zdraví martin
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
Post Reply