Zkratka Wokno+E

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Zkratka Wokno+E

Post by *totcmd »

Nějak jsem googlil a nic jsem zatím nenašel ;-)

Lze nějak asociovat systémovou klávesovou zkratku "Wokno+E" (zkratka pro Průzkumníka) pro spuštění Total Commanderu?

Jedná se mi o OS Windows XP...

Díky za případný nápad.
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13064
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

AHK.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

Zase ahk... Převeliké díky :-) alespoň něco... :-)

Jsem na AHK (http://www.autohotkey.com/) poněkud tužší, takže jsem skript pro klávesovou zkratku Wokno+E sesmolil takto:

Code: Select all

#NoTrayIcon
#e::Run c:\Program Files\totalcmd\totalcmd.exe
a po kompilaci do *.exe jsem exáč přetáhl do položky "Start - Všechny programy - Po spuštění" a zatím to funguje...


Protože jsem zjistil, že xy lidí neumí ve Windows k zástupci přiřadit klávesovou zkratku, tak zde je citace z windows helpu (pro úplnost... :-)):
Vytvoření klávesových zkratek pro spouštění programů

Můžete vytvořit klávesové zkratky pro spouštění programů, což může být často jednodušší než spouštění programů pomocí myši nebo jiného ukazovacího zařízení. Před následujícím postupem ověřte, že byl vytvořen zástupce pro program, ke kterému chcete klávesovou zkratku přiřadit. Pokud nebyl vytvořen zástupce, vyhledejte složku, která obsahuje daný program, klepněte pravým tlačítkem myši na soubor programu a výběrem příkazu Vytvořit zástupce vytvořte zástupce.

Najděte zástupce programu, ke kterému chcete vytvořit klávesovou zkratku.

Klepněte pravým tlačítkem myši na zástupce a poté klepněte na příkaz Vlastnosti.

V dialogovém okně Vlastnosti zástupce klepněte na kartu Zástupce a pak klepněte na pole Klávesová zkratka.

Na klávesnici stiskněte klávesu, kterou chcete použít v kombinaci s klávesami CTRL+ALT (klávesové zkratky automaticky začínají klávesami CTRL+ALT), a pak klepněte na tlačítko OK.

Nyní můžete klávesovou zkratku používat pro spouštění programu z plochy. Zkratka bude fungovat i při použití některých programů. V jiných programech, které mají vlastní klávesové zkratky, ale zřejmě fungovat nebude.

Poznámky
V poli Klávesová zkratka bude do výběru klávesy zobrazena hodnota Žádná, pak se v poli zobrazí klávesy Ctrl+Alt a vybraná klávesa.

Pro vytvoření klávesové zkratky nelze použít klávesy ESC, ENTER, TAB, MEZERNÍK, PRINT SCREEN, SHIFT a BACKSPACE.
Ještě jsem narazil na utilitku, která by se mohla někomu hodit:
Existuje český free program HotkeyP, který se "neinstaluje"
http://www.sweb.cz/petr.lastovicka/ostatni.html
..umí to xy věcí navíc - předělat multimediální tlačítka, atp... prostě taková "blbůstka".

pls ...Je ještě nějaký jiný nápad? - bez ahk?
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Iv@n
Junior Member
Junior Member
Posts: 42
Joined: 2006-11-19, 07:09 UTC

Post by *Iv@n »

Ještě taky existuje malý, ale šikovný prográmek HoeKey:
http://www.bcheck.net/apps/hoe.htm

Aby se jeho nastavení netlouklo s explorerem, je lepší zakázat standardní klávesové zkratky Win+<klávesa> systému Windows pomocí následující položky v registru (po úpravě se odhlašte a znovu přihlašte do systému):

Code: Select all

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer] 
  "NoWinKeys"=dword:00000001
Do nastavení programu HoeKey (tlačítko Edit Config) se pak přidá následující řádek, kterým se přes Win+E bude místo Průzkumníka spouštět třeba právě ten TC7:

Code: Select all

~E=Run|<disk>:\<cesta k TC7>\totalcmd.exe	; Total Commander
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13064
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

totcmd,
Je ještě nějaký jiný nápad? - bez ahk?
Nie, ina moznost nie je. :)
Existuje český free program HotkeyP, který se "neinstaluje"
Uz len cakam, kedy sa tu objavi Dreamer (velky propagator HotkeyP). :)
Inac ani AHK netreba instalovat.
skript pro klávesovou zkratku Wokno+E sesmolil takto
Zosmolil si dobre. ;)

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply