chyba u kontextového menu na discích

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
User avatar
fpok
Junior Member
Junior Member
Posts: 11
Joined: 2010-06-20, 20:10 UTC
Location: u Prahy
Contact:

chyba u kontextového menu na discích

Post by *fpok »

Máte stejný problém jako já?
Používám TC 7.55 final a WIN7. V konfiguraci mám nastavenou "lištu s disky" (žádné rozbalovací menu).
Když poprvé otevřu TC a kliknu pravým myšítkem na nějaké písmeno disku (kromě C),
vždy se TC kousne a je nutné ho shodit.
Aby kontextové menu na pravém myšítku fungovalo,
musím nejdříve kliknout na ikonu disku C a teprve potom mohu kliknout na jiný disk.
Máte stejný problém, nebo je to jen moje chyba?
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Ahoj fpok,
Stiahni ShellExView, zakaz vsetky newindowsove extensiony typu Context Menu a jednu po druhej znova povoluj az kym nenajdes tu, co zhadzuje TC.

HTH
Roman
Last edited by Hacker on 2010-06-22, 20:42 UTC, edited 1 time in total.
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
fpok
Junior Member
Junior Member
Posts: 11
Joined: 2010-06-20, 20:10 UTC
Location: u Prahy
Contact:

Post by *fpok »

Stahnul, spustil a podle navodu opravdu opravil. :D
Kontextové menu zlobilo u virtualizacniho softu VMware.
Dik
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Rad pocujem. :)

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
mab007
Junior Member
Junior Member
Posts: 20
Joined: 2008-09-02, 23:10 UTC

Post by *mab007 »

Škoda, že se to neopraví přímo v Total Commanderu, dosud tento sw vynikal tím, že si uměl poradit s mnoha os-zmetky, bohužel již to neplatí. Navíc, ne vždy jde tu utilitku použít, například v práci, kde nemáte administrátorský účet si neškrtnete. :?
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

mab007,
Škoda, že se to neopraví přímo v Total Commanderu
Keby to bolo mozne, bolo by to v TC osetrene, toto ale ide mimo TC.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
gully
Junior Member
Junior Member
Posts: 42
Joined: 2005-07-13, 23:11 UTC
Contact:

Post by *gully »

Ja takovy problem nemam. Pouzivam verzi 7.55a pod Win 7 Professional 32bit. Vyzkousel jsem na vsech dostupnych discich:

d(DVD-ROM)
e(virtualni)
f(ext HDD)
g(flash)

i na siti, ale tam zadne kontextove menu neni.
Programová off-line verze seriálu Umíme to s Delphi: http://umime-to-s-delphi.wz.cz/
Programová off-line verze seriálu Poznáváme C# a Microsoft.NET: http://poznavame-c-msnet.wz.cz/
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Ahoj gully,
A aku verziu VMware pouzivas?

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
gully
Junior Member
Junior Member
Posts: 42
Joined: 2005-07-13, 23:11 UTC
Contact:

Post by *gully »

Uplne mi uniklo, ze se jedna o system spusteny na WMware. WMware nepouzivam, jen MS Virtual PC, kde je to OK.
Omlouvam se.
Programová off-line verze seriálu Umíme to s Delphi: http://umime-to-s-delphi.wz.cz/
Programová off-line verze seriálu Poznáváme C# a Microsoft.NET: http://poznavame-c-msnet.wz.cz/
mab007
Junior Member
Junior Member
Posts: 20
Joined: 2008-09-02, 23:10 UTC

Post by *mab007 »

Tohle padání se dle mne dá ošetřit. V nejhorším nějakou obezličkou přes samostatný proces, ale v jádru se dá napsat každá aplikace tak, aby nezbuchla při byť systémové excepšně typu popup. Když už to ne, tak se dá obratem aspoň naprogramovat, aby před voláním popupu TC uložil své nastavení, včetně TABů.

gully: doma mi vše funguje bez problému, ale na pomalejších počítačích, v síti s obskurními síťovými disky, počítačích neudržovaných, nebo naopak udržovaných stylem "kliknu a nainstaluju co jen spatřím" to padá jak hrušky, u mne v práci například, nemaje administrátora ani není co fixovat přes externí utilitku
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

mab007,
OK, nebudem vraviet, ze viem na 100% ako to funguje, ale TC si pyta kontextove menu od Windows / Explorera, a ked tam dojde k chybe tak to TC nema ako odchytit. Ukladat vsetky nastavenia by sa dalo, ale to je podla mna trochu overkill. Taktiez treba brat do uvahy ze tie Shell Extensiony su zle napisane, a malo by to byt riesene v nich, nie v TC.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply