Nefunkční automatické rozdělování souobru

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
panther7
Junior Member
Junior Member
Posts: 13
Joined: 2010-06-28, 17:24 UTC

Nefunkční automatické rozdělování souobru

Post by *panther7 »

Zdravím,

dnes jsem čirou náhodou narazil na problém, kdy jsem chtěl rozdělit 6GB soubor (na disku NTFS) pomocí automatického režimu na disk FAT32. Tcmd mi hodil hlášku, že se soubor rozdělí na více než 999 částí, což je pěkná blbost, když se to mělo rozdělit na 4GB (omezení FAT32) + zbytek. Prosím o prošetření.

S pozdravem
User avatar
ado
Senior Member
Senior Member
Posts: 445
Joined: 2003-02-18, 13:22 UTC
Location: Slovakia, Pezinok

Post by *ado »

panther7,
hm... ako si na to prisiel, ze by to TC mal rozdelit na 4GB+zvysok? Pozeram do "helpu" a vidim toto:
If you choose 'automatic', Total Commander will use the whole free space (on removable disks). When splitting to the hard disk, 'automatic' will use a size of 1.44 MB (3 1/2 " diskette).
cize
Ak vyberies 'automatic' TC pouzije vsetok volny priestor (na vymennych mediach (diskety, USB kluce,...)). Ked rozdelujes na pevny disk, 'automatic' pouzije velkost 1.44 MB (3 1/2 " disketa)

Takze vyzera to, ze oproti manualu jedina chyba je, ze TC nevie rozdelit subor na viac ako 999 casti, lebo ako dobre ratam tak 6GB/1.44M = 4167 ;-)

ado
panther7
Junior Member
Junior Member
Posts: 13
Joined: 2010-06-28, 17:24 UTC

Post by *panther7 »

Pravda, že jsem manuál nečetl, ale i tak bych si představil o automatu "chytřejší" rozdělování
User avatar
Maverick_CZ
Junior Member
Junior Member
Posts: 25
Joined: 2009-09-17, 13:53 UTC

Post by *Maverick_CZ »

ado wrote:...
Takze vyzera to, ze oproti manualu jedina chyba je, ze TC nevie rozdelit subor na viac ako 999 casti, lebo ako dobre ratam tak 6GB/1.44M = 4167 ;-)
Těch 999 částí je opravdu maximum, protože TC při rozdělování souboru zachová jeho název a nastaví příponu jednotlivých částí na pořadové číslo. Přípona souboru je, jak známo, 3 místná, tedy 001-999 (a CRC). ;-)
Post Reply