Automatické zobrazování velikosti složek

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
richard.zenker
Junior Member
Junior Member
Posts: 3
Joined: 2010-07-21, 14:06 UTC

Automatické zobrazování velikosti složek

Post by *richard.zenker »

Ahoj,

potřeboval bych pro jednu agendu nastavit kolegovi v práci automatické zobrazování velikosti všech složek (nyní se zobrazí jen DIR).
Pokusil jsem se nainstalovat doplněk dirsizecalc, ale buď nepracuje, nebo jsem ho chybně nastavil, nebo cesta k cíli vede uplně jinudy.
Za radu bych byl moc vděčný, předem díky.

Richard
jvh
Member
Member
Posts: 187
Joined: 2007-07-20, 12:28 UTC

Post by *jvh »

Ahoj,

po nainstalování doplňku DirSizeCalc (nejlépe přes menu Konfigurace -> Možnosti -> Doplňky -> Obsahové doplňky (soubory WDX) -> Konfigurovat -> Přidat...) se požadované pole (např. velikost souborů/složek) zobrazuje přes menu Zobrazit -> Vlastní sloupce (Shift+F1).

Vlastní sloupce je nutné také nakonfigurovat - viz Konfigurace -> Možnosti -> Vlastní sloupce nebo Zobrazit -> Vlastní sloupce -> Nastavit vlastní sloupce, dále pak Přidat nový sloupec-> "+" -> dirsizecalc -> Size -> B. Následné zobrazení vlastních sloupců viz výše.

Pro rychlé zjištění velikosti všech složek v aktuální složce lze použít klávesovou zkratku Alt+Shift+Enter, velikost složek se pak zobrazí místo <DIR> (v režimu zobrazení "Podrobnosti"). Tímto způsobem se ale nezobrazuje velikost složek trvale.
richard.zenker
Junior Member
Junior Member
Posts: 3
Joined: 2010-07-21, 14:06 UTC

Post by *richard.zenker »

jvh wrote:Ahoj,

po nainstalování doplňku DirSizeCalc (nejlépe přes menu Konfigurace -> Možnosti -> Doplňky -> Obsahové doplňky (soubory WDX) -> Konfigurovat -> Přidat...) se požadované pole (např. velikost souborů/složek) zobrazuje přes menu Zobrazit -> Vlastní sloupce (Shift+F1).

Vlastní sloupce je nutné také nakonfigurovat - viz Konfigurace -> Možnosti -> Vlastní sloupce nebo Zobrazit -> Vlastní sloupce -> Nastavit vlastní sloupce, dále pak Přidat nový sloupec-> "+" -> dirsizecalc -> Size -> B. Následné zobrazení vlastních sloupců viz výše.

Pro rychlé zjištění velikosti všech složek v aktuální složce lze použít klávesovou zkratku Alt+Shift+Enter, velikost složek se pak zobrazí místo <DIR> (v režimu zobrazení "Podrobnosti"). Tímto způsobem se ale nezobrazuje velikost složek trvale.
Moc děkuji za odpověď - nicméně zcela jsem ji nepochopil:
1 - nainstaloval jsem doplnek = OK
2 - dirsizecalc -> Size -> B. = toto je přesný zápis, nebo mi zde jen ukazujete jak by se to mohlo udělat = každiopádně jsem zatím nedocílil kýženého efektu aby mi to něco ukazovalo = sloupec se zobrazí, ale je prázdný...
3 - přes tu klávesovo zkratku to dělat nemohu = tzn. i stim doplnkem budu muset tuto zkratku používat, nebo je to ta cesta jak docílit, že se mi ta velikost bude zobrazovat on-line

moc děkuji, jsem asi natvrdlej

R
jvh
Member
Member
Posts: 187
Joined: 2007-07-20, 12:28 UTC

Post by *jvh »

Ahoj,

1 - OK

2 - Po nainstalování doplňku je nutné definovat sloupce, které mají být zobrazeny v panelu TC. To se dělá např. přes menu "Zobrazit" -> "Vlastní sloupce" -> "Nastavit vlastní sloupce...", dále "Nové" -> "Přidat vlastní sloupec" (dva základní sloupce Název a Přípona tam jsou vždy, změnit lze jejich šířku), kliknout na "+" vpravo, kde se otevře nabídka, ve které vybrat "dirsizecalc" -> "Size" -> a kliknout na "B" (pro velikost v bytech). Pak dle libosti změnit název, text v záhlaví (např. na "Velikost"), šířku sloupce a zarovnání. Následně stejným způsobem přidat další požadované sloupce, kliknout na OK a ještě jednou OK. Zobrazení se aktivním panelu přepne na "Vlastní sloupce" s tímto nově nakonfigurovaným zobrazením.

Pro stejné zobrazení v druhém panelu je třeba jej také přepnout do režimu zobrazení "Vlastní sloupce", tzn. aktivovat druhý panel a přes menu "Zobrazit" -> "Vlastní sloupce" vybrat požadované zobrazení.

3 - S doplňkem se velikost složek bude zobrazovat pořád (není nutné používat klávesovou zkratku Alt+Shift+Enter), nutný je ale režim zobrazení "Vlastní sloupce".
richard.zenker
Junior Member
Junior Member
Posts: 3
Joined: 2010-07-21, 14:06 UTC

Post by *richard.zenker »

Ahoj, tak je již vše v pořádku, jediný zádrhel jsem měl v tom kroku přidat nový sloupec kdy se neintuitivně to PLUS zobrazí až po kroku "přidat nový sloupec" a to mně netrklo.
Jsem velmi vděčný za pomoc, je vidět že máte velké znalosti v tomto oboru a trpělivost s námi, kteří znají zas něco jiného.

RZ
Post Reply