ulozenie nastavenia a konfiguracie

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
jany+
Junior Member
Junior Member
Posts: 2
Joined: 2011-03-24, 06:55 UTC

ulozenie nastavenia a konfiguracie

Post by *jany+ »

Presiel som s win xp na win7 a mam otazku:
Pokial sa nemylim, tak nastavenia TC vratane FTP kont atd .... sa ukladaju do suborov wincmd.ini a wcx_ftp.ini, ktore ak sa nemylim su ulozene v systeme win XP v adresary c:/windows/system32 (alebo len c:/windows/ celkom presne si to uz nepamatam)
Vzdy ked som mal XP, tak som si tieto 2 subory zalohoval (wincmd.ini a wcx_ftp.ini) a po reinstalovani XP som ich vzdy nakopiroval do c:/windows/system32 (alebo len c:/windows/ celkom presne si to uz nepamatam) a nemusel som si znova rucne nastavovat vsetky nastavenia a FTP konta.
Teraz ked mam Win7, tak tieto subory uz v systeme nie su, aj ked som tieto subory nakopiroval do C:\Windows\System32\ resp. do C:\Windows\ tak nastavenia v TC neboli obnovene.
V subore wcx_ftp.ini sice su ulozene hosty, IP adresy .... ale hesla su tam zakodovane. Vedel by niekto poradit ako obnovit nastavenia s tych suborov vo Win7?
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Ahoj jany+,
Vo Windows 7 sa tieto subory uz defaultne ukladaju do adresara osobnych nastaveni konkretneho pouzivatela, teda %APPDATA%\GHISLER\ (pripadne vid aj Help - About Total Commander...).

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
jany+
Junior Member
Junior Member
Posts: 2
Joined: 2011-03-24, 06:55 UTC

Post by *jany+ »

aha, uz som ale opustil W7, pretoze zatial od MS nevyslo nic lepsie ako je XP .... ak sa opat rozhodnem testovat W7, tak to uz budem vediet, dik :)
MartinK
Junior Member
Junior Member
Posts: 53
Joined: 2010-11-19, 20:21 UTC
Location: Brno, Czech Republic

Post by *MartinK »

Pro jany+ :

Umisteni INI souboru muze kazdemu vyhovovat jinak. Osobne preferuji umisteni ve slozce programu, tedy C:\Program Files\TotalCmd a nemam s tim zadne problemy ani na Win7. Jen je potřeba povolit skupine Users zapis do tohoto adresare.

Hesla ze souboru wcx_ftp.ini lze snadno zjistit programem FTP passwords' decrypting tool 1.2

Krome Win7, ktere jsou NEJlepsi, od MS opravdu nevyslo nic lepsiho jak XP.
Post Reply