Přechod z AS - pár drobností

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
vasekk
Junior Member
Junior Member
Posts: 4
Joined: 2012-02-04, 14:36 UTC

Přechod z AS - pár drobností

Post by *vasekk »

Ahoj, testuji možnost přejít na TC ze Salamandra, většinu věcí týkající se funkčnosti a klávesových zkratek jsem díky tomuto fóru vyřešil, ale zatím se mi nepodařilo najít pár drobností
1) editace názvu souboru, v AS jsem byl zvyklý na F2 v TC jsem si nadefinoval klávesovou zkratku která funguje, ale na rozdíl od AS (a průzkumníka ve Win) mi vždy označí celý název souboru včetně přípony. Ve Win do funguje tak, že se po F2 označí pouze název souboru, nevíte jestli to jde nějak změnit?
2) práce s archivy, je možné aby to bylo ve výchozím stavu nastaveno tak, že se archiv vytvoří ve stejné složce jako jsou archivované soubory?
3) plugin na konverzi kódových stránek, AS má v sobě nativně zakomponovaný plugin, který umí překódovat soubor například z 1250->852, netušíte někdo, jestli je něco podobného i pro TC?
Dragan Dabić
Junior Member
Junior Member
Posts: 6
Joined: 2012-02-02, 11:17 UTC

Re: Přechod z AS - pár drobností

Post by *Dragan Dabić »

1) stisknout F2 dvakrát za sebou nebo si defaltně nastavit: Konfigurace, Možnosti, Funkce. zatrhnout Při přejmenování vybrat pouze název souboru (bez přípony).
vasekk
Junior Member
Junior Member
Posts: 4
Joined: 2012-02-04, 14:36 UTC

Re: Přechod z AS - pár drobností

Post by *vasekk »

Díky!
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

vasekk,
2) Nastavit Ctrl-Alt-F5 ako cm_packfiles, potom ho pouzivat, defaultne vytvori archiv v sucasnom adresari.
3) Neviem zial. Mozno niektory z Lister pluginov to zvladne.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
vasekk
Junior Member
Junior Member
Posts: 4
Joined: 2012-02-04, 14:36 UTC

Post by *vasekk »

Roman, děkuji za radu. Ten cm_packfiles se mi bohužel chová tak, že vytváří archiv v druhém panelu.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

vasekk,
Zadefinoval si ho pre skratku Ctrl-Alt-F5 a zaroven ho spustas pomocou Ctrl-Alt-F5?

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
vasekk
Junior Member
Junior Member
Posts: 4
Joined: 2012-02-04, 14:36 UTC

Post by *vasekk »

Roman: Funguje, díky! Zřejmě jsem se při prvním testování překlepl :(
Post Reply