Přílohy pro emailového klienta

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderators: Darkman_, Hacker

Post Reply
sewerman_cz
Junior Member
Junior Member

Přílohy pro emailového klienta

Post by *sewerman_cz » 2012-06-20, 21:47 UTC

Ahoj,
ještě jeden dotaz na tlačítka na liště TC.
Mám vytvořeno tlačítko emailového klienta (doma TB v práci Outlook) když na tohle tlačítko přetáhnu soubor, vytvoří se mi nový email a jako příloha je ten můj soubor.
Když, ale chci přiložit více souborů tak si je označím, přetáhnu a připojí se pouze první soubor.
Lze nějak nastavit aby se mi přiložily všechny označené soubory?

Díky za odpověď.

Hacker
Moderator
Moderator

Post by *Hacker » 2012-06-20, 23:09 UTC

sewerman_cz,
To zavisi od toho, ake parametre prikazoveho riadku podporuje dany emailovy klient. Osobne by som to vyskusal s %P%S, a netahat, ale len kliknut. Najbezpecnejsia cesta je samozrejme cez pravoklikove menu a Send to.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.

sewerman_cz
Junior Member
Junior Member

Post by *sewerman_cz » 2012-06-25, 21:56 UTC

Zkoušel jsem jak TB tak Outlook, ale oba dva fungují pouze s jednou přílohou.
Problém je zřejmě v tom že %P%S skládá za sebe jednotlivé cesty k souborům do uvozovek (každou zvlášť) což poštovní klienti nezkousnou.

jvh
Member
Member

Post by *jvh » 2012-06-26, 20:26 UTC

sewerman_cz
Zkoušel jsem jak TB tak Outlook, ale oba dva fungují pouze s jednou přílohou.
Problém je zřejmì v tom že %P%S skládá za sebe jednotlivé cesty k souborùm do uvozovek (každou zvláš￾) což poštovní klienti nezkousnou.
Ahoj,

mám dojem, že při přetáhnutí více označených souborů na tlačítko se jako parametr předá pouze první označený soubor, takže tudy cesta nevede.
Jediná možnost je asi označení více souborů a kliknutí na tlačítko. Poslání více souborů jako příloh do výchozího poštovního klienta na daném PC lze zajistit např. pomocí programu SendTo.

Parametry tlačítka na liště:
- Příkaz: <cesta>\SendTo.exe (např. C:\TotalCmd\SendTo.exe)
- Parametry: -files %P%S -to ""
- Výchozí cesta: <prázdné>
- Soubor ikon / Ikona: dle vlastního uvážení
- Název tlačítka: dle vlastního uvážení
- Spustit minimalizovaně: ANO

sewerman_cz
Junior Member
Junior Member

Post by *sewerman_cz » 2012-06-27, 21:40 UTC

Ahoj
SendTo jsem stáhnul a vyzkoušel.
Doma kde mám thunderbird nefunguje protože se snaží pracovat pouze s Otlookem.
V práci kde mám MS Otlook skript funguje, ale mám problém z parametrem - to "". Pokud jsou prázdné uvozovky vyhazuje otlook chybu. Pokud parametr vymažu tak se doplní automatický text "someone@domain.com" dle programu.
Součástí archivu SendTo jsou i zdrojové soubory v C++, ve kterých jsem našel místo kde se someone@domain.com zadává, ale bohužel s kompilací c++ si neporadím.
Jinak vklídíní souborů funguje bez problemů.

jvh
Member
Member

Post by *jvh » 2012-06-27, 23:32 UTC

2sewerman_cz
Doma kde mám thunderbird nefunguje protože se snaží pracovat pouze s Otlookem.
Ahoj,

zvláštní, u mě to funguje bez problémů, ale nemám nainstalovavý Outlook. Je Thunderbird nastaven jako výchozí poštovní klient? (Nástroje->Možnosti->Rozšířené/Obecné a Zkontrolovat)
V práci kde mám MS Otlook skript funguje, ale mám problém z parametrem - to "". Pokud jsou prázdné uvozovky vyhazuje otlook chybu. Pokud parametr vymažu tak se doplní automatický text "someone@domain.com" dle programu.
Nemohu vyzkoušet, jen pro jistotu - parametr má být -to "" (bez mezery za pomlčkou) a zadává se až za parametrem -files.
Pokud se mezi uvozovky vloží nějaká platná e-mailová adresa, vloží se pak v Outlooku zadaný příjemce?
Pomůže mezi uvozovky vložit např. mezeru (-to " ")?
Součástí archivu SendTo jsou i zdrojové soubory v C++, ve kterých jsem našel místo kde se someone@domain.com zadává, ale bohužel s kompilací c++ si neporadím.
V SendTo.exe by mělo stačit nahradit hex editorem řetězec someone_at_domain.com za hex 00 (ne za mezery!).

sewerman_cz
Junior Member
Junior Member

Post by *sewerman_cz » 2012-06-28, 16:52 UTC

Takže Thunderbird už funguje. Ale musel jsem nastavit výchozí prohlížeč přez Windows

Přejděte do Start-Nastavení-Ovládací panely.
Otevřete Přidat nebo odebrat programy.
V levém menu zvolte (zcela dole) Nastavit přístup a výchozí hodnoty programu.
V sekci Zvolte výchozí webový prohlížeč vyberte Internet Explorer a potvrďte svou volbu tlačítkem OK.

Pro Otlook jsem měl parametr správně, ale vyžaduje nějakou hodnotu (nebo parametr neuvádět a pak doplní adresu dle nastavení).
Zkusil jsem upravit hex editorem zdrojový soubor, ale pak se exe soubor spustil, ale navykonal. Nakonec jsem nastavil mezi uvozovky x a v Otlooku jej umažu a doplním adresu.

Díky za pomoc.

Post Reply