Kopirovanie iba jedneho subfoldru z oznacenych foldrov

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
hejaaa
Junior Member
Junior Member
Posts: 11
Joined: 2013-02-05, 10:18 UTC

Kopirovanie iba jedneho subfoldru z oznacenych foldrov

Post by *hejaaa »

nevie niekto akym sposobom by sa dalo docielit to aby sa pri kopirovani vzdy skopiroval iba jeden adresar aj s celym svojim obsahom?

potreboval by som nieco ako je parameter "| folder\" ale s presne opacnym vysledkom :)
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

hejaaa,
Hmm, tak bud by som ulozil a potom znovu obnovil selekciu (do / zo suboru), alebo by som nazov adresara pod kurzorom odovzdal nejakej externej aplikacii / skriptu, ktora by ho skopirovala, alebo otvoril novy tab a skopiroval ho stade.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
hejaaa
Junior Member
Junior Member
Posts: 11
Joined: 2013-02-05, 10:18 UTC

Post by *hejaaa »

no mozno pomoze nazornejsia ukazka
Image: http://s7.postimage.org/zel7zfpiz/tree.jpg

to co potrebujem je skopirovat oznacene subory ale iba s jednym adresarom "Folder" spolu z jeho cestou, co by vo vzsledku vyzeralo takto: d1\Folder\, d2\Folder, d3\Folder,... ostatne adresare potrebujem odignorovat

nahromadilo sa mi strasne mnozstvo projektov ktore potrebujem skopirovat z fileserveru. blbe ze v strukture su veci ktore su strasne velke a pre mna nedolezite, preto nechcem cakat na ich stahovanie a kopcit len jeden pre mna dolezity adresar.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

hejaaa,
Aaaaha. Tak nainstaluj CopyTree, chod do upload, daj Alt-F7 vyhladat Folder, Feed to listbox, oznac vsetky, Alt-F5, vyber CopyTree a potvrd.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
hejaaa
Junior Member
Junior Member
Posts: 11
Joined: 2013-02-05, 10:18 UTC

Post by *hejaaa »

jeeeej, diky moc! :D tajne som dufal, ze by to mohol total commander zvladat aj sam, ale snad v niektorej z dalsich verzii:)
jvh
Member
Member
Posts: 187
Joined: 2007-07-20, 12:28 UTC

Post by *jvh »

Ahoj,

relativně jednoduše to lze řešit příkazem (nebo dávkovým souborem) spouštěným ve složce "...\Upload", např.:

Code: Select all

for /f %X in ('dir /b /ad') do xcopy /E %X\Folder\*.* <cílová_cesta>\%X\Folder\
nebo

Code: Select all

for /D /R "<zdrojová_cesta>\Upload" %X in (Folder*) do xcopy /E /I "%X" "<cílová_cesta>%~pX%~nX"
(tady je kopírována i kompletní cesta bez názvu disku)
hejaaa
Junior Member
Junior Member
Posts: 11
Joined: 2013-02-05, 10:18 UTC

Post by *hejaaa »

prikazovy som chcel tiez luskat, ale predsa len mnohonasobne elegantnejsie je to v TC :) kazdopadne dakujem aj za ten kodik. mozno ho v buducnosti este vyuzijem pri automatizovanych operaciach
Post Reply