Problém se selectboxem pro výběr disku

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
ferenczy
Junior Member
Junior Member
Posts: 23
Joined: 2013-12-16, 23:58 UTC
Location: Prague, Czech republic
Contact:

Problém se selectboxem pro výběr disku

Post by *ferenczy »

Ahoj všem,

zkusím to ještě zde, v anglickém fóru to zatím nevypadá na nějakou relevantní radu. Originální dotaz je zde: http://www.ghisler.ch/board/viewtopic.php?p=277522

Na novém notebooku mám problém s chováním Total Commanderu (8.01 64bit na Windows 7 Home Premium 64bit). Když otevřu selectbox pro výběr disku (např. ALT + F1) a zmáčknu např. kurzorovou klávesu dolů, vybere se následující disk, selectbox se zavře a disk se otevře v příslušné záložce. Co mi tedy chybí je potvrzení výběru pomocí ENTER. Takto je pro mě tento výběr nepoužitelný (že lze disk vybrat pomocí klávesy s písmenem disku vím, ale jsem zvyklý na výběr pomocí kurzorových kláves).

Na starém notebooku (se stejnými verzemi TC a Windows) jsem se s tím nikdy nesetkal (v různých verzích TC během alespoň 10ti let). Zkoušel jsem resetovat konfiguraci, detailně prozkoumat celý konfigurační dialog, konfigurační soubor, porovnat konfigurační soubor se starým notebookem. Už mě nenapadá, co by to mohlo ovlivnit.

Ideální by bylo, kdyby se autor TC vyjádřil, jestli existuje nějaké nastavení nebo něco jiného, co může chování tohoto selectboxu ovlivňovat. Jinak budu muset asi hledat mimo TC.

Díky za jakýkoliv poznatek.
Dawid Ferenczy
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Ahoj ferenczy,
Take nastavenie neexistuje. Nemas nahodou nejaky prekladaci soft (translator), ktory by sa snazil stlacat Ctrl-C (copy)? Uz sme tu raz taky pripad mali.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
ferenczy
Junior Member
Junior Member
Posts: 23
Joined: 2013-12-16, 23:58 UTC
Location: Prague, Czech republic
Contact:

Post by *ferenczy »

Hacker wrote:Ahoj ferenczy,
Take nastavenie neexistuje. Nemas nahodou nejaky prekladaci soft (translator), ktory by sa snazil stlacat Ctrl-C (copy)? Uz sme tu raz taky pripad mali.
Roman
Ahoj,

díky za nápad, ale nemám. Jediné, co nějak souvísí se schránkou je Clcl, což je historie schránky, ale určitě to samo žádné stisky kláves negeneruje, ostatně TC se chová stejně i s nespuštěným Clcl.

Navíc jsem zjistil, že mi nejde napsat heslo do pole pro vložení master hesla pro FTP (dialog "Hlavní heslo"). Žádný stisknutý znak se v poli neobjeví (focus to pole samozřejmě má). Heslo jde pouze vložit přes schránku, ale ne pomocí CTRL + V, jen pomocí "vložit" v kontextovém menu. Potom jediná klávesa, která v tomto poli funguje je delete.

Dost mě to štve, takto bizarní problémy jsem nikdy neměl.
Dawid Ferenczy
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

ferenczy,
Hm, tazko povedat. Master password dialog pouziva keyboard hook, tak, tam neviem, co sa moze posahat, ci sa TC nepodari nejak ten keyboard hook aktivovat alebo mu to daky iny soft zakaze (nemas nejaky security software - antivirak alebo nejaky behavioral detection engine / HIPS?). For the fun, nechce sa ti to skusit spustit v safe mode?

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
ferenczy
Junior Member
Junior Member
Posts: 23
Joined: 2013-12-16, 23:58 UTC
Location: Prague, Czech republic
Contact:

Post by *ferenczy »

Díky za nápady Hackere. Tento problém se mi podařilo vyřešit díky http://ghisler.ch/board/viewtopic.php?p=277847. S tím hookem máš pravdu. Jen mi nepomohla poslední verze TC (8.50 b15) jako ostatním, ale pouze přidání "allowhook=0" do wcx_ftp.ini.

Nějaký software, který věší své vlastní keyboard hooky používám, ale zkoušel jsem je vypínat a nepomohlo to. Řešení s vypnutím toho zabezpečení v TC pomocí vlastního hooku je ale pro mě dostatečné.

Teď uz jen vyřešit ten problém se selectboxem pro výběr disku a jsem šťastný :) Safe mode není špatná nápad, alespoň by se mi mohlo podařit zjistit, jestli je to ovlivněné nějakým dodatečně spouštěným programem nebo ovladači.
Dawid Ferenczy
ferenczy
Junior Member
Junior Member
Posts: 23
Joined: 2013-12-16, 23:58 UTC
Location: Prague, Czech republic
Contact:

Post by *ferenczy »

Takže konečně vyřešeno. Problém byl interference s jinou aplikací. Když jsem povypínal vše, co nějakým způsobem pracovalo s klávesnicí na systémové úrovni (instalovalo svoje keyboard hooky, klávesové zkratky atp.), zapomněl jsem, že Synergy (sdílení vstupních zařízení mezi více počítači přes síť) používá službu, která právě zachytává vstupní zařízení. Když jsem tuto službu zastavil, oba problémy zmizely. Jak nemožnost vložit FTP master password, tak problém s výběrem disku.

Takže moc díky za pomoc, jsem šťastný, že je to vyřešené :)

A stížnost přesunu do jiného fóra :)
Dawid Ferenczy
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Som rad. :)

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply