Regularni vyraz pro DESCRIPT.ION

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Regularni vyraz pro DESCRIPT.ION

Post by *totcmd »

Regularni vyraz pro DESCRIPT.ION

Docela jsem si oblíbil komentovat soubory/složky pomocí Ctrl+Z nebo přímou editací obvykle skrytých souborů 'DESCRIPT.ION'.

Pro přímou editaci používám CZ verzi výborného TXT editoru EmEditor Pro ve kterém jsem si nastavil (ve zvýrazňovači syntaxe) pro ION soubory zvýraznění názvů souborů nebo složek pomocí regulárního výrazu

Code: Select all

^(".*"|[^\s]*)
Jak to funguje?
TC název souboru nebo složky zapíše do souboru 'DESCRIPT.ION' vždy na začátek samostatného řádku.
Pokud se v názvu souboru nebo složky vyskytují mezery, tak je tento název ve dvojitých uvozovkách.
V ostatních případech je název od komentáře oddělen běžnou mezerou.
Regulár sem dávám proto, že se může někomu hodit, netuším zda ho mám opravdu vpořádku (zatím mi funguje) a navíc mi jeho sesmolení stálo fakt spoustu času.
Regulární výrazy nejsou má parketa.

Ve verzi TC 7.5 je nově možnost zalomení řádku komentáře pomocí odřádkování \n

Například "...textnakonciřádku\ntextnazačátkuřádku..." plus jsou v tomto případě na konci řádku nějaké "podivné" ovládací znaky Â.

Pokusil jsem se \n zvýraznit pomocí zvýrazňovače syntaxe v EmEditoru a narazil jsem.
Umím zvýraznit \n ale neumím zabránit jeho zvýraznění pokud je v textu znak zalomení řádku (\n) eskapován obráceným lomítkem, např. \\n
Toto nastane v situaci, kdy kdekoliv v komentáři použijete uvedenou kombinaci znaků \n a skutečné zalomení (odřádkování)...
TC pak tento stav ošetří eskapováním obráceným lomítkem.

Například (ukázka z descript.ion):

Code: Select all

"abc d.txt" Zkopíruj do C:\WINDOWS\network diagnostic\
//je OK - nezalomí se... i když je v cestě \n (WINDOWS\network)
//můj zvýrazňovač mi to bohužel zvýrazní... a nechci to

Varianta se skutečným odřádkováním.
Například:

Code: Select all

"abc d.txt" Zkopíruj do \nC:\\WINDOWS\\network diagnostic\\Â
V tomto případě jsou všecna zpětná lomítka eskapována (pouze skutečné odřádkování \n není) a navíc je na konci řádku nějaký ovládací znak.

V tomto uvedeném případě bych chtěl zvýraznit \n takto
"abc d.txt" Zkopíruj do \nC:\\WINDOWS\\network diagnostic\\Â
a ne takto (jak se mi děje)
"abc d.txt" Zkopíruj do \nC:\\WINDOWS\\network diagnostic\\Â

Co z toho plyne?
Bohatě by mi stačilo u reguláru typu:
cokoliv\ncokoliv (zvýraznit \n)
a u typu:
cokoliv\\ncokoliv (nezvýraznit nic)

Pokud by mi navíc někdo prozradil ty ovládací znaky... co jsou zač a jak je případně zapsat přímo z klávesnice, budu moc rád.

Často totiž vytvářím komentáře metodou:
označit všechny potřebné soubory/složky
volba cm_CopyNamesToClip (Kopírovat do schránky Názvy souborů)
přes Shift+F4 vytvořím 'descript.ion'
Ctrl+V
makrem v editoru odmažu koncová lomítka (\) u složek a doplním "" u názvů obsahující mezery
a pak prostě dopíšu všechny komentáře...
Možnost psát případné odřádkování + ovládací znaky přímo z klávesnice by se mi asi hodila, včetně "dokonalého" zvýrznění syntaxe ;-)

Díky
Martin
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
Post Reply