Náhledy *.cdr

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
Jasper
Junior Member
Junior Member
Posts: 4
Joined: 2012-01-30, 07:20 UTC

Náhledy *.cdr

Post by *Jasper »

Dobrý den

Strýček google mi většinou poradil, ale na tohle byl krátký.
Nezobrazují se mi náhledy souborů z Corelu a mám takový pocit že to začalo zlobit po přeinstalaci na Win7 64b.
Přitom průzkumník zobrazuje vše v pořádku. TC mi ukáže náhled pouze v ikoně složky u samotného souboru ne :(

Nesetkali jste se s tím někdo?

Předem Děkuji za každou radu. :wink:
Jasper
Junior Member
Junior Member
Posts: 4
Joined: 2012-01-30, 07:20 UTC

Post by *Jasper »

tady náhled...
img4.rajce.idnes.cz/d0404/5/5771/5771590_894cc17e6a08ca519951186932d14b65/images/cdr_nahledy.jpg

Nešlo mi to sem vložit jako odkaz, ani jako obrázek...
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Jasper,
Ake mas nastavenia pod Configuration - Options - Thumbnails?

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Jasper
Junior Member
Junior Member
Posts: 4
Joined: 2012-01-30, 07:20 UTC

Post by *Jasper »

Teď mám nastaveno:
doplňky - vypnuty
ole2 - *.* *.htm *.html
xnview - *.*
text - *.txt *.ini

Zkoušel jsem různé doplňky které by měli umět náhledy CDR (Thumbs.wlx, DecFastThumbs.wlx, CDRthumb.wlx) pořád stejné. Jediné co to ovlivní je "*.*" v (OEL2)
Dokonce pokud mam nastaveno "ole2 - *.htm *.html *.cdr" tam ni to neukáže ani náhled na složce.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Jasper,
Tak, ak existuje addon, ktory dokaze zobrazit .CDR, tak musis za doplnky dopisat "*.cdr". V OLE2 je "*.htm *.html" za znakom |, co znamena, ze tie sa naopak zobrazovat nemaju, takze ak za znak | doplnis *.cdr, tak tym jeho zobrazovanie pomocou OLE2 zakazes.
Odporucil by som skusit nejaky ten addon a povolit zobrazovanie ako som napisal v prvej vete, pripadne ako alternativu pouzit IrfanView alebo XnView, zadat cestu k danemu programu v Lister - Options - Configure (zaskrtavatko mozno po zadani cesty deaktivovat) a pridat *.cdr do wincmd.ini pod [Lister] do IviewAdditionalTypes=.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
Maverick_CZ
Junior Member
Junior Member
Posts: 25
Joined: 2009-09-17, 13:53 UTC

Post by *Maverick_CZ »

Zobrazování náhledů je systémová záležitost přímo Corelu, s Total Commanderem to nemá nic společného. Vypadá to, že je nakopnutá registrace právě té knihovny, která se o ty náhledy stará (<Corel>\Programs\Addons\Common\Thumbnail\thumbnail.dll).

Pokud tedy nemáš nainstalovánu v rámci Corel Graphics Suite položku "Windows Shell Extension" (předpokládám, že když máš na svém disku soubory *.CDR, tak máš určitě nainstalovanou nějakou tu verzi Corel Graphics Suite), je potřeba ji nainstalovat, a pokud máš, přeinstalovat (odinstalovat a nainstalovat znovu). Viz. zde (na konci): http://coreldraw.com/forums/t/20026.aspx

Občas toto dělá, pokud se do systému nainstaluje nějaký grafický doplněk, který pak v systému nakopne registrace miniatur nebo i asociace typů souborů.

PS: Strýček Google určitě poradí: "Repair Corel Draw Thumbnails" :wink:
Jasper
Junior Member
Junior Member
Posts: 4
Joined: 2012-01-30, 07:20 UTC

Post by *Jasper »

Tak jsem zkoušel snad úplně všechno... a výsledek je pořád stejnej.
Explorer ukazuje vše jak má, Commander neumí náhledy souborů, ukáže je jen pokud jste o úroveň víš jako náhled v takové té rozevřené složce.

Přitom na všech ostatních PC to jde bez jákýchkoliv komplikací, jak použitím pluginu, nebo doinstalováním "Windows Shell Extension".

Prozkoušel jsem během pár dní na několika pc a různé verze Corelu a vždy v kombinaci Win7 (jedno jestli 32b nebo 64b) nejde náhled souboru, jen služky. S Win XP to chodí jak má...

Takže už mi dochází nápady :roll:
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Jasper,
Tak, opis, ako presne si to skusal s XnView, hod sem screenshot nastaveni Thumbnails a screenshot nastaveni z Listera a IViewAdditionalTypes z wincmd.ini, a ze v akej sekcii ([Nazov_sekcie]) je. S tymito styrma informaciami to snad poriesime.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply