Synchronizace složek a souborů descript.ion

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Synchronizace složek a souborů descript.ion

Post by *totcmd »

Při synchronizaci složek/souborů mi bohužel Total Commander nesynchronizuje korektně soubory s komentáři 'descript.ion'.

Existuje nějaká možnost (v nastavení), která Total Commander donutí soubory descript.ion synchronizovat?

PS

Zatržení možnosti "Kopírovat soubory včetně komentářů" v Konfigurace - Funkce nemá žádný vliv.

Trošku jsem si i hrál s hodnotami v SyncHideHiddenSystem=(x) v souboru wincmd.ini a taky nic... :-(

Windows7, TC 8.01 (x64)

Díky za nasměrování.
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Ahoj totcmd,
Total Commander by mal komentare (nie subory descript.ion priamo, ale komentare v nich) korektne synchronizovat, ked zafajknes tebou spominanu option v nastaveniach.
O co presne sa snazis?

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

Upřímně - nevím. ;-) Nejde totiž ani tak o mě - hned vysvětlím.

Dlouhodobě na synchronizaci používám program Beyond Compare, takže synchronizaci v TC nepoužívám moc často.
(Přesto i v BC mám s descript.ion trošku potíže. Obsah je často stejný - významově, ale velikost souboru a porovnání bajt po bajtu často ale neodpovídá, tak někdy vzniká chaos.)
Dostal jsem ale e-mailem dotaz, kde po vyzkoušení řešení co mě napadla jsem zjistil, že nevím... A tak jsem napsal sem do fóra.

Originál původní otázky:
During the synchronization of files, all data are synchronized except desctipt.ion. How to do it? Otherwise the not overwritten descript.ion must be erased and then the descript.ion wir the right size copied the not overwritte descript.ion witd the bad size. Thank you in advance so much for your answers I can find nowhere.

Poté, co jsem napsal sem do fóra, jsme zjistili, že můžeme i česky :-), tak jsem dostal e-mailem upřesňující dodatek:

Soubor descript.ion nelze (nebo já nevím, jak) přepsat jiným souborem descript.ion. To dělá velké potíže pro synchronizaci. Obsah celého cílového adresáře se sesynchronizuje s obsahem zdrojového, VYJMA descript.ion.
Velikosti adresářů se pak sobe nerovnají a cela synchronizace je na nic.
Musí se najít ten soubor descript.ion, který má jinou velikost, což je při vice podadresářích pracné, ne-li nemožné.
Jak to udělat, aby se dal i soubor descript.ion destruktivně přepsat?


Tazatele jsem již odkázal sem do tohoto tématu, tak je docela možné, že se přidá...
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
jvh
Member
Member
Posts: 187
Joined: 2007-07-20, 12:28 UTC

Post by *jvh »

Ahoj,

asi se to už řešilo v EN fóru, viz např. http://ghisler.ch/board/viewtopic.php?t=33937 a http://ghisler.ch/board/viewtopic.php?t=23074.

Pokud je v menu Konfigurace -> Možnosti -> Funkce zaškrtnuto: [x] Kopírovat soubory včetně komentářů
nejsou soubory s komentáři zobrazeny v synchronizaci složek a nejsou synchronizovány. Pokud je volba neaktivní jsou soubory descript.ion nabídnuty a je možné je synchronizovat.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

jvh,
nejsou soubory s komentáøi zobrazeny v synchronizaci složek a nejsou synchronizovány
To by som mierne poupravil - subor descript.ion A nie je prepisany suborom descript.ion B, ale samotne komentare sa prepisuju podla toho, ktore subory sa kam kopiruju.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply