Instalace ceske napovedy v CHM

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Instalace ceske napovedy v CHM

Post by *totcmd »

Instalace české nápovědy v CHM

Původní (originál) helpka byla v HLP a tak se při instalaci netloukla s českou, která je v CHM. Potíž je v tom, že teď se oba soubory jmenují stejně (totalcmd.chm) a pokud instaluji českou jako plugin, a chci zachovat anglický originál, tak musím při instalaci zvolit možnost "Více možností >>" -> Přejmenovat stávající cílový soubor. Což mi přijde naprosto NEblbuvzdorné...


Protože se mi to fakt zdá nešikovné, existuje nějaký způsob jak TC podstrčit nápovědu s názvem třeba TOTALCMD_CZ.CHM, tak aby ji TC načet při jejím volání...

Nebo něco jiného co bude fungovat???

Možná by bylo ideální vytvořit nějakou masku pro lokalizované nápovědy.
Třeba TOTALCMD_ENG.CHM, TOTALCMD_DEU.CHM, TOTALCMD_CZ.CHM a TC aby se při spuštění "podíval" jaký jazyk se načítá (z ini souboru) a podle toho hledal odpovídající soubor helpu (tedy pokud bude...).

?!? :roll:
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Maverick_CZ
Junior Member
Junior Member
Posts: 25
Joined: 2009-09-17, 13:53 UTC

Re: Instalace ceske napovedy v CHM

Post by *Maverick_CZ »

totcmd wrote:Instalace české nápovědy v CHM

Původní (originál) helpka byla v HLP a tak se při instalaci netloukla s českou, která je v CHM. Potíž je v tom, že teď se oba soubory jmenují stejně (totalcmd.chm) a pokud instaluji českou jako plugin, a chci zachovat anglický originál, tak musím při instalaci zvolit možnost "Více možností >>" -> Přejmenovat stávající cílový soubor. Což mi přijde naprosto NEblbuvzdorné...

Protože se mi to fakt zdá nešikovné, existuje nějaký způsob jak TC podstrčit nápovědu s názvem třeba TOTALCMD_CZ.CHM, tak aby ji TC načet při jejím volání...

Nebo něco jiného co bude fungovat???

Možná by bylo ideální vytvořit nějakou masku pro lokalizované nápovědy.
Třeba TOTALCMD_ENG.CHM, TOTALCMD_DEU.CHM, TOTALCMD_CZ.CHM a TC aby se při spuštění "podíval" jaký jazyk se načítá (z ini souboru) a podle toho hledal odpovídající soubor helpu (tedy pokud bude...).

?!? :roll:
Ve výchozím současném stavu přepisuješ soubor "TOTALCMD.chm". Např. polština nebo ruština mají samostatný help ve složce "Language" nazvaný "Wcmd_xx.chm" (.hlp). Než ten help zabalíš, zkus jako výchzí název souboru dát "Wcmd_cz.chm" (místo "TOTALCMD.chm") a v "pluginst.inf" nastav parametr "defaultdir=" na složku "Language" nebo patametr "type=" na "lng".
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

Díky za info...
Vyzkoušel jsem a funguje to. Takže s Iv@nem uděláme (připravovanou) finální verzi českého helpu pro 7.5 dle tvého "návrhu".

Tak ještě jednou dík

Martin
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Maverick_CZ
Junior Member
Junior Member
Posts: 25
Joined: 2009-09-17, 13:53 UTC

Post by *Maverick_CZ »

Není zač...

Zjistil jsem to docela jednoduše vzhledem k tomu, že naše firma je poněkud mezinárodní a bylo potřeba napsat jakýsi stručný manuálek pro připojení poboček k našemu FTP. Takže jsem byl nucen doinstalovat (rozbalit z CABu a dodatečných ZIPů) další jazyky, jako polštinu, ruštinu a slovenštinu.

A verze 7.50 (a další) si tu pozornost určitě zaslouží - tedy ne, že by TC nebyl v předchozích verzích TOTÁLNÍ, ale od 7.50 je zase o něco totálnější. ;-)
User avatar
Maverick_CZ
Junior Member
Junior Member
Posts: 25
Joined: 2009-09-17, 13:53 UTC

Post by *Maverick_CZ »

A kdypak se asi tak přibližně můžeme těšit na finální verzi českého helpu?
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

Maverick_CZ wrote:A kdypak se asi tak přibližně můžeme těšit na finální verzi českého helpu?
Synchronizace s anglickým helpem je hotová, a help je kompletně přeložen dle vzoru původní češtiny z verze 7.

Aktuálně se mění změněné cz řetězce (vše co souvisí s LNG. MNU a INC ve finální verzi tc 7.5a) a upravuje se čeština dle doporučení pro lokalizaci produktů "ála" M$.

Největší žrout času je právě ta úprava češtiny.
Bohužel jsem (nejen) na toto dost nepoužitelný, tak je vše v rukách Iv@na.

Když jsem se Iv@na ptal, kdy to bude mít... tak odpověděl, že to bude asi během měsíce. (Takže konec října a bez záruky.)
Iv@na prosím nehoňte ;-)
Za největší brzdu považuji sebe.

Mezitím průběžně dodělám layout nápovědy a změním všechny použité obrázky do "vzhledu" TC ve Windows 7.

PS
Trošku mimo mísu:
Jaký požíváš prohlížeč a OS, že je zde ve fóru ve tvých příspěvcích tak mizerné kódování češtiny?
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Maverick_CZ
Junior Member
Junior Member
Posts: 25
Joined: 2009-09-17, 13:53 UTC

Post by *Maverick_CZ »

totcmd wrote:PS
Trošku mimo mísu:
Jaký požíváš prohlížeč a OS, že je zde ve fóru ve tvých příspěvcích tak mizerné kódování češtiny?
Firefox 3.5.2 a Windows XP... Mizerné kódování? To snad ani ne. Fórum je podle všeho nastavené na charset=Windows-1250 a browser se tomu samozřejmě přizpůsobí, pokud to umí. Kdyby fórum bylo nastavené na UTF-8, asi by to bylo trochu jinačí kafčo a nikdo by si nestěžoval... :)

Apropo, co máš Ty, když píšeš, že Ti to przní češtinu? Zkus si zobrazit zdrojový kód stránky fóra a porovnat to, co je v hlavičce ("charset="), s nastavením "Zobrazení" -> "Znaková sada" (FF) nebo "Stránka" -> "Kódování" (IE8).

Teď jsem zjistil docela závažný "bug". V MSIE 8 (včetně režimu kompatibility) se fórum generuje v "charset=iso-8859-1", což je znaková sada pro Západní jazyky (ISO) a tam české znaky, jak známo, nejsou.
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

Meta tag fóra mám:

Code: Select all

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1"> 
ve všech prohlížečích které používám.
(Opera, ChromePlus, Firefox, IE,...)
S kódováním si v prohlížečích moc nehraju, takže se dá říct, že je ve výchozím nastavení.
Všechny prohlížeče mi zobrazují fórum shodně. (tvé příspěvky blbě)

Známá chyba fóra:
Jde o to, že fórum má problém s českými znaky v nadpisu tématu, proto ho většina uživatelů píše bez diakritiky.

O co jde u mě? (novinka)
U všech příspěvků, kde je čeština korektně zobrazena (většina uživatelů) jsou (pokud se podíváš do zdroje) nahrazeny české znaky entitou. Jenom u tebe a několika málo dalších... se náhrada entitou "nějak nezedařila" a pak mám ten sypaný čaj.

Pokud nastavím prohlížeč na windows-1250 natvrdo... tak je tvůj příspěvek OK. To je ale v rozporu s výše uvedeným metatagem.

Ještě je možnost... používáš fórum v češtině?
Nastavení ve svém profilu fóra.

---

Tak je to tím... Já mám trvale v profilu nastavenou angličtinu a pak mám všechny znaky OK kromě příspěvků od tebe a několika dalších...
Pokud si změním nastavení na Czech, tak je i čeština od tebe v pořádku... a i metag ve zdroji stránky je najednou:

Code: Select all

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=Windows-1250">
Takže pofrčím (v nastavení fóra) v češtině...

Stejně je to nějaká podivnost ;-)
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
User avatar
Maverick_CZ
Junior Member
Junior Member
Posts: 25
Joined: 2009-09-17, 13:53 UTC

Post by *Maverick_CZ »

Jo, tak to bude ono. V IE jsem nebyl přihlášen, takže to bylo v ISO-8859-1 - English... 8)
LiGieR
Junior Member
Junior Member
Posts: 7
Joined: 2009-10-21, 13:04 UTC

Post by *LiGieR »

totcmd wrote:Když jsem se Iv@na ptal, kdy to bude mít... tak odpověděl, že to bude asi během měsíce. (Takže konec října a bez záruky.)
Ahoj, můžu se zeptat jestli už se ví nějaké přibližné datum vydání CZ helpu? A případně kde bude ke stažení až výjde?
User avatar
totcmd
Senior Member
Senior Member
Posts: 223
Joined: 2006-11-06, 00:07 UTC
Location: Praha
Contact:

Post by *totcmd »

Nápověda je hotová, dodělávají se pouze kosmetické záležitosti. Předpokládám, že to bude trvat ještě maximálně týden.
Takže do konce října by měla být veřejná.

Odkaz ke stažení bude zde ve fóru - v nějakém "Sticky" tématu - takže na nepřehlédnutelném místě.

Martin
Jeden soubor vladne vsem, jeden jim vsem kaze, jeden vsechny ovladne... totalcmd.exe
LiGieR
Junior Member
Junior Member
Posts: 7
Joined: 2009-10-21, 13:04 UTC

Post by *LiGieR »

totcmd wrote:Nápovìda je hotová, dodìlávají se pouze kosmetické záležitosti. Pøedpokládám, že to bude trvat ještì maximálnì týden.
Takže do konce øíjna by mìla být veøejná.

Odkaz ke stažení bude zde ve fóru - v nìjakém "Sticky" tématu - takže na nepøehlédnutelném místì.

Martin
Super! 8) Už se na CZ help těším, protože zatím využívám jen mizivé procento věcí, které TC skutečně umí. Velký dík tobě i všem ostatním, kteří se na jeho tvorbě podílíte. :wink:
Post Reply