Přílohy pro emailového klienta

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
sewerman_cz
Junior Member
Junior Member
Posts: 9
Joined: 2012-06-20, 20:15 UTC
Contact:

Přílohy pro emailového klienta

Post by *sewerman_cz »

Ahoj,
ještě jeden dotaz na tlačítka na liště TC.
Mám vytvořeno tlačítko emailového klienta (doma TB v práci Outlook) když na tohle tlačítko přetáhnu soubor, vytvoří se mi nový email a jako příloha je ten můj soubor.
Když, ale chci přiložit více souborů tak si je označím, přetáhnu a připojí se pouze první soubor.
Lze nějak nastavit aby se mi přiložily všechny označené soubory?

Díky za odpověď.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

sewerman_cz,
To zavisi od toho, ake parametre prikazoveho riadku podporuje dany emailovy klient. Osobne by som to vyskusal s %P%S, a netahat, ale len kliknut. Najbezpecnejsia cesta je samozrejme cez pravoklikove menu a Send to.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
sewerman_cz
Junior Member
Junior Member
Posts: 9
Joined: 2012-06-20, 20:15 UTC
Contact:

Post by *sewerman_cz »

Zkoušel jsem jak TB tak Outlook, ale oba dva fungují pouze s jednou přílohou.
Problém je zřejmě v tom že %P%S skládá za sebe jednotlivé cesty k souborům do uvozovek (každou zvlášť) což poštovní klienti nezkousnou.
jvh
Member
Member
Posts: 187
Joined: 2007-07-20, 12:28 UTC

Post by *jvh »


sewerman_cz
Junior Member
Junior Member
Posts: 9
Joined: 2012-06-20, 20:15 UTC
Contact:

Post by *sewerman_cz »

Ahoj
SendTo jsem stáhnul a vyzkoušel.
Doma kde mám thunderbird nefunguje protože se snaží pracovat pouze s Otlookem.
V práci kde mám MS Otlook skript funguje, ale mám problém z parametrem - to "". Pokud jsou prázdné uvozovky vyhazuje otlook chybu. Pokud parametr vymažu tak se doplní automatický text "someone@domain.com" dle programu.
Součástí archivu SendTo jsou i zdrojové soubory v C++, ve kterých jsem našel místo kde se someone@domain.com zadává, ale bohužel s kompilací c++ si neporadím.
Jinak vklídíní souborů funguje bez problemů.
jvh
Member
Member
Posts: 187
Joined: 2007-07-20, 12:28 UTC

Post by *jvh »

2sewerman_cz
Doma kde mám thunderbird nefunguje protože se snaží pracovat pouze s Otlookem.
Ahoj,

zvláštní, u mě to funguje bez problémů, ale nemám nainstalovavý Outlook. Je Thunderbird nastaven jako výchozí poštovní klient? (Nástroje->Možnosti->Rozšířené/Obecné a Zkontrolovat)
V práci kde mám MS Otlook skript funguje, ale mám problém z parametrem - to "". Pokud jsou prázdné uvozovky vyhazuje otlook chybu. Pokud parametr vymažu tak se doplní automatický text "someone@domain.com" dle programu.
Nemohu vyzkoušet, jen pro jistotu - parametr má být -to "" (bez mezery za pomlčkou) a zadává se až za parametrem -files.
Pokud se mezi uvozovky vloží nějaká platná e-mailová adresa, vloží se pak v Outlooku zadaný příjemce?
Pomůže mezi uvozovky vložit např. mezeru (-to " ")?
Součástí archivu SendTo jsou i zdrojové soubory v C++, ve kterých jsem našel místo kde se someone@domain.com zadává, ale bohužel s kompilací c++ si neporadím.
V SendTo.exe by mělo stačit nahradit hex editorem řetězec someone_at_domain.com za hex 00 (ne za mezery!).
sewerman_cz
Junior Member
Junior Member
Posts: 9
Joined: 2012-06-20, 20:15 UTC
Contact:

Post by *sewerman_cz »

Takže Thunderbird už funguje. Ale musel jsem nastavit výchozí prohlížeč přez Windows

Přejděte do Start-Nastavení-Ovládací panely.
Otevřete Přidat nebo odebrat programy.
V levém menu zvolte (zcela dole) Nastavit přístup a výchozí hodnoty programu.
V sekci Zvolte výchozí webový prohlížeč vyberte Internet Explorer a potvrďte svou volbu tlačítkem OK.

Pro Otlook jsem měl parametr správně, ale vyžaduje nějakou hodnotu (nebo parametr neuvádět a pak doplní adresu dle nastavení).
Zkusil jsem upravit hex editorem zdrojový soubor, ale pak se exe soubor spustil, ale navykonal. Nakonec jsem nastavil mezi uvozovky x a v Otlooku jej umažu a doplním adresu.

Díky za pomoc.
Post Reply