rozdiel medzi 64bit a 32bit

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
ja
Junior Member
Junior Member
Posts: 22
Joined: 2014-04-05, 14:56 UTC

rozdiel medzi 64bit a 32bit

Post by *ja »

Aky je rozdiel vo fungovani tc v 64 bitovej a 32 bitovej verzii. Ktore funkcie su ovplyvnene ? ide nieco rychlejsie ? Alebo sa da pracovat s vacsimi subormi ? Alebo sú nejake konflikty ?...

Mam 64-bit windows, ale tc sa da v nom pouzivat aj 32-bitovy (dokonca obe verzie su v jednom programovom priecinku). Budem nejako obmedzeny, alebo pridem o nejake vyhody, ked budem pouzivat 32-bitovy namiesto 64-bitoveho ? Alebo naopak, v com je vyhoda 64 bitoveho tc ?
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

ja,
- Windows 32-bitovym programom ukazuje trochu inu adresarovu strukturu, nez 64-bitovym - Windows x64: Explorer vs TC: Content of System32 different
- 64-bitove shell extensions su viditelne v kontextovom menu 64-bitoveho TC; v 32-bitovom su v podmenu X64, alebo teda aspon sa ich TC snazi tam pridat
- 32-bitove a 64-bitove pluginy su navzajom nekompatibilne; viac je 32-bitovych
- 32-bitovy TC je programovany v Delphi 2, 64-bitovy v Lazaruse
- rozdiely v rychlosti nie su

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
ja
Junior Member
Junior Member
Posts: 22
Joined: 2014-04-05, 14:56 UTC

Post by *ja »

hm, pre bezneho uzivatela nepodstatne veci :) . Takze vyzera, ze zbytocny stres s hladanim 64bit pluginov. Staci pouzivat 32bitovy tc a pohoda.
Post Reply