problem s nazvami zloziek pri lokalizovanej verzii Win10

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
jussi
Junior Member
Junior Member
Posts: 3
Joined: 2020-03-10, 08:19 UTC

problem s nazvami zloziek pri lokalizovanej verzii Win10

Post by *jussi »

ahojte, hladal som tento problem, ale nenasiel nic, tak pisem novy post.
Win10 so slovenskym jazykovym prostredim. zlozka "Users" v korenovom adresari C:\ je premenovana na "Pouzivatelia" a je takto zobrazovana v celom systeme. iba TC (aktualne vo verzii 9.51 RC4 s licenciou) mi tuto zlozku zobrazuje ako je povodne v EN verzii, cize "Users"
tym padom mi ale ziaden subor v tejto zlozke nejde otvorit priamym dvojklikom a kazdy program (office, acrobat, CADy, ... ) zahlasi, ze taky subor neexistuje.

hladal som v menu nejake nastavenie, TC mam v SK jazyku, ale zobrazenie nazvov zloziek je stale podl apovodnej EN verzie.
nejaky napad?
dik
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Re: problem s nazvami zloziek pri lokalizovanej verzii Win10

Post by *Hacker »

Ahoj jussi,
Na disku je Users stale Users, len Explorer tento nazov pri zobrazovani zmeni na Pouzivatelia. TC zobrazuje vzdy to, co je na disku.
Zatial som nevidel bug report, ze by z Users neslo kvoli lokalizacii v Exploreri nieco spustit. Ked ides do svojho priecinka v Users, a tam dvojkliknes na test.txt, aku chybu vypise Notepad napr.?

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
jussi
Junior Member
Junior Member
Posts: 3
Joined: 2020-03-10, 08:19 UTC

Re: problem s nazvami zloziek pri lokalizovanej verzii Win10

Post by *jussi »

ahoj, pise, ze taky subor neexistuje. presnu hlasku nemam, robi to kolegyni (nie bloncke) na novom HP notebooku. zajtra na to pozriem a skusim sa pohrat s tymi regionalnymi nastaveniami. jedina ma slovensku verziu Win .. ale zrejme bude problem u nej, ked sa s tym este nikto nestretol.
dik za odpoved
User avatar
Maverick_CZ
Junior Member
Junior Member
Posts: 25
Joined: 2009-09-17, 13:53 UTC

Re: problem s nazvami zloziek pri lokalizovanej verzii Win10

Post by *Maverick_CZ »

Ahoj jussi a Hackere,
dovolím si ohlásit, že v české verzi Windows 10 je ve všech aplikacích, tedy jak v Exploreru, tak v Total Commanderu, složka "C:\Users" stále jako "C:\Users".

Pro informaci: Na lokalizovaný název složky odkazuje skrytý soubor "C:\Users\desktop.ini" (řádek LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21813). V systémovém souboru "shell32.dll.mui" je pak řetězec s indexem 21813 v české verzi "Users", ve slovenské verzi řetězec "Používatelia". Tyto informace jsou sice kdysi vybrané z Windows 10, build 1803, ale nepředpokládám, že by to v aktuálním buildu Windows 10, tj. 1909, bylo nějak změněno. Faktem je, že u nás v práci máme dva počítače v polštině, kde je ten řetězec, a lokalizovaný název, jako "Użytkownicy" a nic podobného jsem nezaznamenal.

Předpokládám, že je ten systém aktualizovaný, takže jediné, co mne v tuto chvíli napadá, zda náhodou nejsou v "C:\" dvě položky, jedna "Users" a druhá "Používatelia". Přitom jedna je tam jako pevný odkaz (hard-link) na tu druhou a jedna z nich, pravděpodobně "Users" není skrytá. I když ani to by nemělo dělat problém v tom smyslu, že nejde něco otevřít, ať už z "C:\Users\uživatel\..." nebo z "C:\Používatelia\uživatel\...", a to jak přes Explorer, jak přes Total Commander.
Post Reply